Nutná obrana, krajní nouze...

Uživatelský avatar
Paztom
Příspěvky: 61

Příspěvek#751 » pát 5. led 2018, 15:22

Přidám sem další případ, ne že by tam bylo řečeno něco zásadního....
https://www.novinky.cz/krimi/459616-zen ... daili.html

Uživatelský avatar
Long
Příspěvky: 107

Příspěvek#752 » sob 6. led 2018, 16:27

Klobouk dolů před ní....



Otik Platenik
Příspěvky: 83

Příspěvek#753 » ned 7. led 2018, 10:59

Pokračování v případu NO z loňského podzimu v Ostravě, kdy důchodkyně nožem smrtelně zranila muže, který se násilím dostal do jejího domu a vyhrožoval jí smrtí.

https://moravskoslezsky.denik.cz/zlocin ... 80103.html

Uživatelský avatar
Paztom
Příspěvky: 61

Příspěvek#754 » ned 7. led 2018, 14:18

Otik Platenik píše:Pokračování v případu NO z loňského podzimu v Ostravě, kdy důchodkyně nožem smrtelně zranila muže, který se násilím dostal do jejího domu a vyhrožoval jí smrtí.

https://moravskoslezsky.denik.cz/zlocin ... 80103.html


I kdyby toho frajera zastřelila, tak je to podle mě jasná nutná sebeobrana.
Jinak mimochodem. V téhle době se dost často stává, a už jsem to dokonce 2x osobně viděl, že alkohol je brán jako polehčující okolnost. Někdo děla v noci bordel, ničí majetek cizích, ale že byl pod vlivem, tak přece nejednal sám za sebe a je to polehčující okolnost. Úplně jsem se tomu divil. Mělo by to snad být naopak ne? Když je někdo takovej debil, že se zleje jak hovado a nedokáže se ovládat, tak mu to napařit dvojnásobně....



zedik
Příspěvky: 121

Příspěvek#755 » ned 7. led 2018, 14:50

upřímně z toho případu té důchodkyně je mi docela spatně - za prvé z toho,že jí v tom máchají už ctyři měsice a není to dávno uzavřené - opravdu nechápu co tady jako chtějí ještě řešit i vzhledem k tomu,že paní volala policii už když se do bytu dostával přes vstupní dveře. Dále pak naprosto nechápu na jaké posudky je potřeba čekat - (je úplně jedno jestli byl ožralý,nafetovaný nebo měl sníženou příčetnost) dle mě žádný posudek by nezměnil vývoj té situace v které se paní ocitla..

PS: Vzhledem k tomu,že kdyby se mi někdo ožralý nebo nafetovaný nasílím dostával do bytu přes vstupní dveře a překonal je tak do něj udělám díru a taky nebudu čekat než dorazí policie, tak mě trochu děsí co by následovalo,protože já nejsem chabá 67letá důchodkyně tak by mě v tom vymáchali ještě víc :-(

Uživatelský avatar
Paztom
Příspěvky: 61

Příspěvek#756 » ned 7. led 2018, 18:12

Přesně. Chudák paní... Úplně s tebou sohlasím zedik.



Knop
Příspěvky: 184

Příspěvek#757 » ned 7. led 2018, 20:10

Vůbec není jedno, zda byl útočník opilý nebo zfetovaný nebo nebyl.

Vzhledem k tomu, že se většina násilných trestných činů děje, když je útočník pod vlivem, tak když proti vám stojí někdo v takovém stavu, nebezpečí, že přijdete k újmě na zdraví nebo zemřete, je mnohem větší, než kdyby před vámi stál člověk střízlivý. A když už takový člověk projevuje konkrétní známky agresivity a podniknul kroky nasvědčující tomu, že na vás chce zaútočit, tak je skoro jisté, že ke škodám na zdraví nebo životě dojde.

Nemyslím si, že paní v tom "máchají". Uvědomte si, že přišel o život člověk a mohl se stát jeden z nejvážnějších tresných činů. Jestli si myslíte, že policie dokáže něco takového vyřídit za tři dny, tak jste asi docela nerealističtí optimisté.



zedik
Příspěvky: 121

Příspěvek#758 » ned 7. led 2018, 21:09

Vysvětli mi,jakej je rozdíl jestli ti násilím vnikne do bytu opilej/zfetovanej hulákající člověk,kterej se k tobě po překonání vchodových dveři probíjí skrz dveře do pokoje nebo je to hulákající střízlivej člověk. Na té situaci to zhola nic nemění.Nebo jako pokud byl střízlivej měl třeba třeba dobré úmysly a paní vůbec nechtěl ublížit? Věc další ,jak by chudák paní (předpokládám v nemalém stressu) měla poznat zda někdo kdy jí vyrazil dveře do bytu na něčem frčí,je vožralej nebo střízlivej ??? V prvopočátku tohle všechno vyvolal útočník,tím že násílím vnikl do cizího bytu,veškeré následky by tedy měli jít za ním

ps: Jak tedy se paní měla zachovat ? Měla ho nechat aby se k ní probil skrz dveře do pokoje,mezitím se posadit na sedačku a vyčkat příjezdu policie?



Otik Platenik
Příspěvky: 83

Příspěvek#759 » ned 7. led 2018, 21:16

Možná se mýlím a proto prosím místní pamětníky aby mě opravili, ale kdysi 60 léta byl alkohol u řidiče bráno paradoxně jako polechčující okolnost.
K policii, ten čin se stal v září a pitva pravděpodobně proběhla ihned po činu, je zvláštní, že na veřejnost se toto dostalo až po více jak čtvrť roce. Ta paní v podstatě čtvrť roku žije v nejistotě a ve stresu.

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 461

Příspěvek#760 » ned 7. led 2018, 21:57

Pánové pochopte už konečně alespoň základy právního systému této země.
Ona policie je v tom ten poslední úřad, který za to dlouhé trvání může, ale samozřejmě je nejjednodušší na ně plivat. V první řadě jsou to soudní znalci, kteří zpracovávají uvedené posudky a v druhé řadě státní zástupce, který celou věc dozoruje a v takovémto případě rovnou přímo nařizuje úkony ,které se mají udělat. Mimo jiné i ty znalecké posudky. On pro toho vyšetřovatele není problém za pár hodin napsat usnesení o odložení věci, ale když mu to státní zástupce zruší a nařídí další úkony, tak milému vyšetřovateli nezbyde nic jiného, než je splnit.



Knop
Příspěvky: 184

Příspěvek#761 » ned 7. led 2018, 21:59

Napsal jsem, že když je někdo pod vlivem, je to závažný důvod, proč se bát o své zdraví a život.

Taky jsem napsal, že nemůžete čekat, že policie uzavře za tři dny případ, při kterém zemřel člověk.

Paní žije v nejistotě a stresu... Vy čekáte, že zabití člověka přinese něco jiného??? Já si myslím, že je paní hlavně ráda, že je živá a zdravá, že není ve vazbě a že pravděpodobně všechno dobře dopadne.

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#762 » ned 7. led 2018, 22:32

Říkal jsem si, že se nebudu zapojovat, ale tohle je už opravdu síla:
"Já si myslím, že je paní hlavně ráda, že je živá a zdravá, že není ve vazbě a že pravděpodobně všechno dobře dopadne."
Paní je určitě ráda, že je živá, ona je vúbec asi ráda živá, když podle toho jednala. Se zdravím tom po pěti měsících stresu asi moc slavné nebude. Jinak pokud člověk který se brání a ubrání má být rád, že není ve vazbě a možná ho nezavřou mě vede k pocitu, že nejen že je výklad zákona o NO a KN značně v p***i, ale dokonce se s tím snad máme smířit.
Co na tom řeší? Jestli si borca kterýho viděla jednou nenalákala do bytu aby ho ukecala k rozbití dveří načež ho zapíchla? Nebyl ten týpek náhodou hájenej? Jinak mě připodělanost státního zástupce nejde do hlavy.



kiv61
Příspěvky: 579

Příspěvek#763 » ned 7. led 2018, 22:49

gogan, dtto ..

O tom jestli člověk ve zdejším v podstatě neprávním státě (přesněji: ve státě zcela náhodného a nevypočitalného práva ) za NO/KN skončí před soudem (a pak jeho výsledku) či nikoli rozhodují klasicky peníze a to v podobě schopnosti/možnosti si najmout kvalitní právníky.

Obávám se důvodně, že standardní 67 let důchodkyně tuto volbu zpravidla nemá...

Co na toto např. LEX? :roll:

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1299

Příspěvek#764 » ned 7. led 2018, 23:07

Kde se tam píše o státním zástupci? V tom článku jsem viděl jen, že se čeká na posudky (tam není problém 3-4 měsíce na zranění a o písmoznalcích se ani nezmiňuju - rok žádný problém). Holt tady je jen verze té paní a evidentně se prověřuje. Při střelbě ve zbraně Dave byl i další svědek (zraněný prodavač), tak to šlo rychleji...

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#765 » ned 7. led 2018, 23:22

Tak předpokládám že vyšetřování (pokud předpokládají možnost vraždy) tak závažného a zapeklitého případu bude státní zástupce dozorovat.
K čemu znalec na zranění? Tohle je snad o normální policejní práci a prověření, jestli paní mluví pravdu a na dotyčného neměla žádné vazby.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 94 hostů