Nutná obrana, krajní nouze...

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 3009

Příspěvek#1561 » stř 20. pro 2023, 20:10

Výslech je jeho hovorové označení pro neco, co procesne se jmenuje on ví co. Ty ne se v tom nevyznas a ja to taky nemůžu vědět. Na začátku se dozvíš, k jakému úkonu jsi byl pozván. To ti bude na nic, neboť se v tom nevyznas. Ve všech případech držet se odstavce Doporučení co jsem psal.



Tondys
Příspěvky: 38

Příspěvek#1562 » stř 20. pro 2023, 20:28

audis píše:Výslech je jeho hovorové označení pro neco, co procesne se jmenuje on ví co. Ty ne se v tom nevyznas a ja to taky nemůžu vědět. Na začátku se dozvíš, k jakému úkonu jsi byl pozván. To ti bude na nic, neboť se v tom nevyznas. Ve všech případech držet se odstavce Doporučení co jsem psal.

Ahoj, ty se prosím už ke mně nevyjadřuj, děkuji. Tvé "rady" jsou nejzbytečnější tady, nebo alespoň já si to tak vyhodnotil...

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 871

Příspěvek#1563 » stř 20. pro 2023, 20:54

Nejlepší rada, kterou jsi tady dostal, byla ta, která tě nabádala k zastupování advokátem. To jsi odmítl, protože to stojí peníze (tak jsem to pochopil). Audys ti tady nenapsal nic, za co bys na něho musel vyjíždět. Nabídl ti kontakt na právníka a upozornil tě, že máš počkat na PČR, k jakému úkonu tě vyzve a podle toho dál postupovat.



Tondys
Příspěvky: 38

Příspěvek#1564 » stř 20. pro 2023, 21:15

Na tyhle flamewar opravdu nemám náladu ani čas. Máte spoustu sociálních sítí, kde se můžete vyřádit. ;-)



Carloss
Příspěvky: 2975

Příspěvek#1565 » stř 20. pro 2023, 21:37

Oba maj pravdu. A já to říkal taky hned na začátku.



Tondys
Příspěvky: 38

Příspěvek#1566 » stř 20. pro 2023, 21:53

Přitom na to jsem se vůbec neptal a není to meritem věci. Samozřejmě každý ví a každý ví že to každý ví, že ideální je spojit se s advokátem a věc probrat s ním, nikoliv na fóru se dotazovat lidí, kteří s něčím obdobným MAJÍ ZKUŠENOSTI. Já se starám o 96 letou babičku, svojí matku, přivydělávám si úklidem baráku a jak píše advokát, praxe je cca 150 tis. korun za advokáta, když to dopadne "dobře", tedy to skončí u první instance soudu. Já nemám ale ani padesát tisíc na takové výdaje. Samozřejmě, pokud by mě třeba odsoudili, můžou mi místní mudrlanti říkat, že mi "radili" dobře, nebo že si za to můžu sám, když jsem si nenajal advokáta. Ale to není rada ani pomoc zkušených lidí. Tu jsem skutečně dostal od pár lidí tady, většina se na téma nějak nalepila a je z jejich textů patrné, že si sem přišli léčit nějakou bolístku či nízké sebevědomí. Abych byl upřímný, úplně nejlepší rada byla ta, abych to tady neřešil, že tady se beztak k ničemu nedoberu. Takže sem mám případně v budoucnu jen napsat výsledek. S úctou k těm, kteří mě na začátku diskuze podpořili a jejichž rady se snažily být užitečné nebo povzbudivé. A já se tímto příspěvkem rovnou loučím, protože myslím že už opravdu všechno co mohlo být řečeno, řečeno bylo. Bohužel včetně náznaků toho že snad mohu být feťák a podobně. Ale takový už je holt internet.

Navíc si teda myslím, že mě ani nikdo v reálu řešit nebude, protože vlastně není řešit co.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1303

Příspěvek#1567 » stř 20. pro 2023, 22:20

skagerak píše:Tedy vyslech svedka / obvineneho...


Výslech obviněného (přesněji už obžalovaného) dělá soud vždy (pokud nerozhodne trestním příkazem).



vm21
Příspěvky: 20

Příspěvek#1568 » stř 20. pro 2023, 22:24

Tondys: OK zeptal ses, dostal jsi nějaké odpovědi, hodně štěstí a dej vědět jak to dopadlo.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 615

Příspěvek#1569 » stř 20. pro 2023, 22:24

2 Tondys - Mno, když se tak dívám, jak negativně a útočně reaguješ na některé příspěvky ostatních a na jejich leckdy dobře míněné rady, tak čím dál tím více začínám pochybovat o tom, že celá situace se stala přesně tak, jak ji popisuješ a skutečnost může být odlišná. Rozhodně se tady totiž neprezentuješ jako bezproblémový a nekonfliktní člověk. IMHO.



Tondys
Příspěvky: 38

Příspěvek#1570 » stř 20. pro 2023, 22:28

Přesně tohle jsem čekal. Proto jsem hned na ty provokace zareagoval tak, že na ně nemám čas. :-) Ano, nejsem dokonalý, stejně jako nikdo jiný není. Jsem odhalen. :twisted:



Tondys
Příspěvky: 38

Příspěvek#1571 » stř 20. pro 2023, 22:30

vm21 píše:Tondys: OK zeptal ses, dostal jsi nějaké odpovědi, hodně štěstí a dej vědět jak to dopadlo.


Díky, dám. ;)



skagerak
Příspěvky: 1008

Příspěvek#1572 » stř 20. pro 2023, 23:07

@P.V. z kontextu je myslim jasne, ze pisu o vyslechu (svedka) na PCR (v ramci pripravneho rizeni).
Nekdy proste je uredak a pak vyslech svedka, nekdy nechaji jen uredaky se kterym se pak bud u soudu souhlasi nebo se predvola svedek no...(duvod bude nejspis jen uspora casu a penez)

Ano muze byt TP nebo taky treba dohoda odohoda o V. a .T....



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#1573 » stř 20. pro 2023, 23:13

Hele, policajti to zjevně na místě vyhodnotili jako přestupek, občanské soužití. Proto to zamázli tak rychle, nezadrželi zbraň a jen možná budou chtít podat vysvětlení na služebně (není pravidlem, někdy udělají jen úřední záznam ze zásahu), pak to sbalí a pošlou na magistrát na přestupkové. Tam to dostane na stůl úředník, který bude vycházet jen z úředních záznamů a možná z videozáznamu, pokud se vůbec ve spise objeví.
Určitě bych trval na tom, ať zajistí videozáznam, protože to bývá často zapomenuto a za týden, dva ho už benzínka nebude mít, přemaže se. Pak budou jen koukat, že videozáznam nesebrala hlídka, nikdo si ho nevyžádal, takže není... Na podání vysvětlení bych opravdu vzal advokáta, protože tady hrozí, že to bude posouzeno jako přestupek obou účastníků, pokud to ty neustojíš na nutnou obranu. Trestný čin v tom nevidím žádný.
Neplácám to jen tak, jsem advokát a dělám předsedu dvou přestupkových komisí, takže jsem už nějaké ty přestupky proti občanskému soužití vč. použití zbraně řešil a vím, že podklady od PČR bývají tragické, pokud nejde o podezření z TČ.

Edit:
Jen pro zajímavost. Účastníci provozu z nějakého důvodu překypují zvýšenou agresivitou, kterou odstartuje opravdu blbost typu nedání přednosti, těsnější předjetí, prostředníček. Přitom pak u ústního jednání zjistíte, že to jsou jinak bezúhonní lidé. Nedávno jsem měl dva, kteří se vytroubili, zastavili na benzínce, jeden šel druhému vysvětlit situaci, druhý se bál a nastříkal mu pepřák do obličeje, první ze vzteku rozbil okénka u auta :lol:



tomas fuk
Příspěvky: 836

Příspěvek#1574 » stř 20. pro 2023, 23:27

Tak ho v tom nechte.. Sice tady pozadal o pomoc, ale nestoji o ni a navic utoci na ty, co se mu pomoct snazi.. Tak at si poradi sam.



Tondys
Příspěvky: 38

Příspěvek#1575 » stř 20. pro 2023, 23:30

mobil-man píše:Hele, policajti to zjevně na místě vyhodnotili jako přestupek, občanské soužití. Proto to zamázli tak rychle, nezadrželi zbraň a jen možná budou chtít podat vysvětlení na služebně (není pravidlem, někdy udělají jen úřední záznam ze zásahu), pak to sbalí a pošlou na magistrát na přestupkové. Tam to dostane na stůl úředník, který bude vycházet jen z úředních záznamů a možná z videozáznamu, pokud se vůbec ve spise objeví.
Určitě bych trval na tom, ať zajistí videozáznam, protože to bývá často zapomenuto a za týden, dva ho už benzínka nebude mít, přemaže se. Pak budou jen koukat, že videozáznam nesebrala hlídka, nikdo si ho nevyžádal, takže není... Na podání vysvětlení bych opravdu vzal advokáta, protože tady hrozí, že to bude posouzeno jako přestupek obou účastníků, pokud to ty neustojíš na nutnou obranu. Trestný čin v tom nevidím žádný.
Neplácám to jen tak, jsem advokát a dělám předsedu dvou přestupkových komisí, takže jsem už nějaké ty přestupky proti občanskému soužití vč. použití zbraně řešil a vím, že podklady od PČR bývají tragické, pokud nejde o podezření z TČ.

Edit:
Jen pro zajímavost. Účastníci provozu z nějakého důvodu překypují zvýšenou agresivitou, kterou odstartuje opravdu blbost typu nedání přednosti, těsnější předjetí, prostředníček. Přitom pak u ústního jednání zjistíte, že to jsou jinak bezúhonní lidé. Nedávno jsem měl dva, kteří se vytroubili, zastavili na benzínce, jeden šel druhému vysvětlit situaci, druhý se bál a nastříkal mu pepřák do obličeje, první ze vzteku rozbil okénka u auta :lol:


To je IMHO hodně pravděpodobné, podle toho jak jsem to pochopil. Původně na místě totiž říkali, že to pošlou do správka a tam pak někdo dostane pokutu a bude z toho nějaké ponaučení. Takže já tím, že jsem zajistil tu lékařskou zprávu na zdejší doporučení a zavolal jsem na 158 že bych to chtěl přidat do důkazů, tak mi policista že služebny řekl ať si zavolám zítra dopoledne a dal mi ČJ, pod kterým to bude. Zítra to totiž dostane přidělen policista, který to zřejmě bude posílat na to správko. Takže bych mu dal ještě rychle tu zprávu. O záznam se prý nemám bát. Pokud se na něj policisté dívali, tak ho samozřejmě zajistili. Při tom jsem trochu cítil podrážděný tón policisty, asi že jsem o tom vůbec pochyboval. Takže na služebně po mně podle mě nic oficiálního, kromě té zprávy z traumatologie, nebudou chtít. A pak se uvidí u toho správního řízení co po mě budou chtít vysvětlit. To by mi snad dokonce na vyzvání měli podle par. 106 sdělit, ne? Abych věděl jak se na to připravit a zdali budu muset zaplatit advokáta...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: milonk a 9 hostů