Dovoz zbraně z německa koupena přes www.egun.de



xor
Příspěvky: 127

Příspěvek#16 » čtv 10. pro 2020, 17:35

Nečetl jsem to celé, ale na naší straně by neměl být problém. Tvrďáci daj i Itálii http://dfens-cz.com/dovoz-strelne-zbran ... ie-cast-1/

Třeba na Slovensku nakupuje spousta lidí. Informace k formulářům a poplatkům mi ochotně poskytl odbor na Křižíkové. Nic složitého a nic jiného jsem nepotřeboval. Co budou chtít germáni ať řekne obchodník. Zákony je zbytečné číst, v praxi rozhoduje výklad právníků ministerstva a tohle patří vnitru. Psát na jiné ministerstvo je ztráta času.



Pavel V.
Příspěvky: 54

Příspěvek#17 » čtv 10. pro 2020, 17:49

článek 122, odst.2 nařízení 2015/2447, se tě netýká - hodnota zboží není z hlediska povolení podle 228 rozhodující, to ustanovení je o něčem jiném. Ale jinak definici neobchodního zboží podle 2015/2446 máš správně. Pokud si to povezeš z Německa sám, tak je to neobchodní, pokud by ti to nedejbože vezl nějaký přepravce, tak je to obchodní zboží.



Hoyt
Příspěvky: 40

Příspěvek#18 » úte 16. úno 2021, 20:48

Všem děkuji za odpovědi. Já jsem nakonec k dovozu využil služeb pana Boháče z ezbrane.eu. Má potřebnou zbrojní licenci, poradí a je vidět, že s dovozem z Německa má zkušenosti. Postup byl následující:
Po vydražení jsem prodávajícímu předal kontakty na pana Boháče kterého jsem určil jako přepravce a pak už se o nic nestaral. Po dovozu jsem si domluvil místo předání zbraně. S sebou nákupní povolení tzn. stejné jako bych koupil zbraň kdekoliv v obchodě v ČR. Při předání jsem dostal šediváka a bez problému zbraň přihlásil na PČR. Celkové čekání bylo lehce přes měsíc (i v době corony). Veškeré služby mne přišly na čtyři tisíce. ZPL, povolení k dovozu a další doklady jsem vůbec neřešil. Nechci tu šířit nějaké reklamy, ale pouze svojí zkušenost která fungovala a hlavně byla zcela legální. Pokud máte lepší typ k dovozu, klidně se podělte, nechť ulehčíme dovoz dalším kolegům.
Všem díky a zatím ahoj.



kousec
Příspěvky: 5

Příspěvek#19 » úte 23. srp 2022, 19:01

Hoyt píše:Já jsem nakonec k dovozu využil služeb pana Boháče z ezbrane.eu.


Po zkušenostech s panem Boháčem s ezbrane.eu chci přidat i svůj názor. Nechal jsem si dovézt dvě zbraně, obě z egun.
První jsem měl doma od zavolání(o víkendu kdy aukce končila) za 46 dní, druhou za 47 dní. Sám jsem neřešil vlastně nic, jen poslal odkaz na aukci na egun, peníze(možno koruny i eura) a čekal na zbraň a šedivák. Zbran mi pak pan Boháč přiblížil do Prahy a s přátelským přístupem mi poradil ohledně dalších zbraní co mám v hledáčku, které případně umí dovézt i odjinud než z Německa. Pokud budu někdy kupovat zbraň v zahraničí určitě se na pana Boháče obrátím znovu.

Také nechci aby to vyznělo jako reklama takže zdůrazňuji, že to není služba pro všechny.
Já sám německy neumím, postup znám jen částečně z české legislativní strany, z německé vůbec a do Německa nejezdím.
Ale pokud vám nic z těchto věcí nedělá problém, máte cestu okolo, případně to pro zbraň a zpět zvládnete pod 4000, nebo spěcháte a víte, že to zvládnete rychleji tak pro vás tahle služba není.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#20 » úte 23. srp 2022, 19:49

4000 je podle mě fér cenovka, když si člověk spočítá cestu, papíry atd. Jen ZPL je za 800.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam.cz a 15 hostů