Jak postupovat při koupi a registraci zbraně?

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#136 » čtv 15. bře 2018, 18:57

keram : Dopadneš nejspíš úplně stejně. Tvůj místně příslušný útvar PČR je v Plzni, takže NP i registrace tam. To ji fakt nestihneš registrovat do 10-ti pracovních dnů od koupě? Tak dlouho ta cesta snad netrvá.



AndreasBaader
Příspěvky: 201

Příspěvek#137 » čtv 15. bře 2018, 19:22

Nakupko Vam vystavi pouze tam, kam spadate podle trvaleho bydliste. Je zbytecne nekam volat. Je to ze zakona.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#138 » pát 16. bře 2018, 08:38

keram: Pokud to potřebuješ takhle, tak mají kolegové pravdu a nepůjde to. Ale možná by se dalo v rámci tvého kraje domluvit na nějakém postupu, aby ti mohli prodloužit tu lhůtu (určitě existují zákone důvody, pro prodloužení té lhůty, třeba když jsi nemocný nebo tak něco - takže to třeba jde, když se to ale dohodne předem). Každopádně to ale musíš řešit tam, kam jsi příslušný dle trvalého bydliště.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#139 » pát 16. bře 2018, 09:26

keram: opravdu se to dá vše řešit jen u policie příslušné k místu bydliště. V minulosti jsem byl hoodně často v zahraničí. A to bylo jedním z důvodů, proč jsem získání ZP a pořízení zbraně dlouho odkládal. Obával jsem se, že nebudu schopen v zákonných lhůtách reagovat (nákup a přihlášení zbraně, žádosti policie o předložení zbraně apod.) Nechtěl jsem se dostat do situace "nespolupracujícího" držitele, což by mohlo mít své nepříjemné následky, i kdybych prokazatelně byl v zahraničí.



keram
Příspěvky: 45

Příspěvek#140 » pát 16. bře 2018, 09:59

Děkuji za rady, volal jsem tam a opravdu mám smůlu. A nákupko lze udělat pouze v kraji trvalého bydliště. A registrovat ji lze jen v kraji trvalého bydliště.

Dělám třeba do 16:00 každý pracovní den a na svůj kraj to mám 400km. Takže to asi nejde logicky stihnout ani na otočku ;).
Holt počkám až budu zpět v kraji. :/



pskorec
Příspěvky: 86

Příspěvek#141 » stř 21. bře 2018, 19:37

Ahoj,
Jsem čekatelem na první nákupní povolení a nový ZP.
Už jsem si vyhlédnul budoucí kvér od známého.
Bude lepší když se společně sejdeme na policii a tam rovnou kvér převedeme na mě?

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#142 » stř 21. bře 2018, 19:49

V čekárně na policajtech platí režim "přepravy v obalu", takže prohlížení apod si vyřešte předem jinde.



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#143 » stř 21. bře 2018, 20:06

Psal převedeme ne předvedeme tak nevidim problém



pskorec
Příspěvky: 86

Příspěvek#144 » stř 21. bře 2018, 20:16

ladaj píše:V čekárně na policajtech platí režim "přepravy v obalu", takže prohlížení apod si vyřešte předem jinde.

Předvádění a zkušební střelba bude na střelnici. Na policii půjdeme oba společně s kvérem v zavřeném obalu bez nábojů.
Mohlo by to celý proces převodu zbraně urychlit?



jamesek
Příspěvky: 48

Příspěvek#145 » stř 21. bře 2018, 21:11

Oba tam jít můžete, ale podle mého to nic urychlit nemůže. Na útvaru buď běžně vydávají průkazy zbraně na počkání, a pak to udělají s ním i bez něj, nebo ne a pak je ti tam stejně k ničemu.



sTeblo
Příspěvky: 31

Příspěvek#146 » čtv 22. bře 2018, 08:29

Na Morave by ti nikdo nakupko dat nemel. Mas to resit tam, kde mas trvale bydliste



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#147 » čtv 22. bře 2018, 21:04

Na nic tam předchozího majitele nepotřebuješ. Musíš mít vyplněný "šedivák", nějakou kupní smlouvu a kolek na poplatek za vystavení PZ. A tu zbraň.
Pokud ti tam ale přinese tu zbraň abys ji měl hned po převzetí NP tak by to pomohlo. Do předvyplnĕného šedivákiu se na místĕ doplní číslo NP. A dál už standardně. Je ale možné, že po převzetí NP vás vrátí do fronty...



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#148 » pát 23. bře 2018, 07:59

Pánové myslím si, že je to v pohodě, ale pro jistotu se zeptám.
V neděli 25.3. budu kupovat SKS-45. Nákupko mě platí do 28.3. Vím, že se k registraci flinty dostanu až po velikonocích, tedy až po době platnosti nákupka. Nemůže tady vzniknout nějaký problém? Osobně si myslím, že ne, ale čert nikdy nespí, tak se raději ptám...

Uživatelský avatar
mbem
Příspěvky: 168

Příspěvek#149 » pát 23. bře 2018, 08:15

Problém může vzniknout vždy... ale v tomhle případě by neměl mít oporu v zákoně. Pokud máte povolení k nabytí (držení a nošení) a do 12 měsíců od jeho vydání zbraň opravdu nabudete, nelze tvrdit, že povolení zaniklo, protože nebylo do 12 měsíců využito. Toto bych si zapamatoval pro případ, že by policajti brblali.



Niaz
Příspěvky: 131

Příspěvek#150 » pát 23. bře 2018, 08:24

Indian píše:Na nic tam předchozího majitele nepotřebuješ. Musíš mít vyplněný "šedivák", nějakou kupní smlouvu a kolek na poplatek za vystavení PZ. A tu zbraň.


Jenom dodám, že kupní smlouvu "nepotřebuješ". Pro tebe samotnýho je lepší ji mít, ale policajtům ji ukazovat nemusíš a oni ji vidět nepotřebují a ani nechtějí.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 20 hostů