Zkušební značky



majlont
Příspěvky: 195

Příspěvek#61 » čtv 29. lis 2018, 23:18

Pokud je ta lancasterka více historická, pak možná bude na černý prach. Černoprachovou zbraň ti ověří pouze na CUZZS v Praze. Detašovaná pracoviště to nedělají. Moje zkušenost je taková, že zjevně neschopnou zbraň ti vůbec nevezmou a neriskuješ tedy zbytečnou platbu. Bohužel je s nimi občas špatná domluva. Mně třeba nevzali černoprachovou brokovnici na ověření kvůli tomu, že má stěnu hlavně při ústí tenčí, než požaduje (novodobá) technická norma. Přitom má tu hlaveň stejnou od roku 1888 ...



M1911
Příspěvky: 53

Příspěvek#62 » sob 6. dub 2019, 09:37

Ahojte,

měl bych prosbu. Mám možnost zakoupit FN 1910, ale nejsem si jistý, zda je tormentační značka platná. Majitel ji má napsanou skoro 20 let na sk. B, ovšem před koupí bych si to chtěl ověřit, protože pistole je vyrobena cca koncem 30. let. Nerad bych pak při registraci zjistil, že značka není uznávána a musel s tím na tormentaci. U tak levné pistole by se mi to neoplatilo.
Na webu ČÚZZS jsem našel podobnou značku, ale nejsem si jistý, jestli je identická nebo ne (Belgické království), protože chybí orámování. Prosím o radu, zda je to OK a nebát se koupit nebo radši jít od toho a kouknout po jiné.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



blackskull3
Příspěvky: 36

Příspěvek#63 » úte 19. lis 2019, 20:37

Zdravím. Mám možnost koupit PPK Manurhin, registrovaný je jako B na ZP E. Má ale divné značky. Líp to nafotit nejde. V seznamu ČÚZZS jsem nic podobného nenašel. Nevíte někdo, co je to zač, abych nemusel letět na zkušebnu. Na svém Manurhinu PP mám klasickou francouzskou korunku se zdí.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



iloveguns
Příspěvky: 1408

Příspěvek#64 » čtv 21. lis 2019, 23:08

Již s tím několik zkušeností mám. U nás na PČR zásadně neuznají nic, co nenajdete ve veřejně přístupném seznamu ČÚZZS. Takže pokud jsou u vás na PČR také tak ortodoxní a máte v ZP skupinu A, můžete ji nechat zaregistrovat jen pro sběratelské účely. Jinak vás nemine cesta na zkušebnu. Zrovna takovou značku jak máte na těch fotkách, jsme měl na pistoli P1 od firmy Manurhin, a muselo se to vyřešit novou zkušebnou.



Golem
Příspěvky: 489

Příspěvek#65 » čtv 21. lis 2019, 23:15

P1 od firmy Manurhin... tedy francouzská poválečná značka, není-liž tak?



iloveguns
Příspěvky: 1408

Příspěvek#66 » čtv 21. lis 2019, 23:29

Zřejmě tak.... V seznamu platných ji ovšem nenajdeme.



Helldiver
Příspěvky: 12

Příspěvek#67 » pát 9. zář 2022, 15:26

Zdravím, mám dotaz ohledně platnosti zk.značek. Koupil jsem v obchodě novou pistoli,italské zk. značky jsou na hlavních částech vyražené ale všiml jsem si že chybí rok provedení zkoušky. Je to na reklamaci nebo registrace proběhne i s tímto chybějícím údajem ?



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#68 » pát 9. zář 2022, 15:36

Odpovídají-li značky tomu, co je zde na ČÚZZS, tak vyhovuje.
https://www.cuzzs.cz/file/12.pdf



Helldiver
Příspěvky: 12

Příspěvek#69 » pát 9. zář 2022, 15:42

Ano, značky odpovídají, jen chybí rok zkoušky. Trochu mě to znervózňuje, mám rád když je vše podle předpisů a co jsem našel tak rok by měl být součástí platné zk. značky.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#70 » pát 9. zář 2022, 15:44

Nemusí být pravidlem ve všech státech, PČR bez problémů zaregistruje.



Helldiver
Příspěvky: 12

Příspěvek#71 » pát 9. zář 2022, 15:48

Dobře, děkuji za odpověď.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#72 » pát 9. zář 2022, 15:53

Registroval jsem pistol z druhé ruky (prodejce IČO obchodník , pistol zánovní) , pcr pracovnice nenašla reg znaky , poradil jsem kde mohou být, našla, málo čitelné (ohlodane na horní ploše komory nebo málo vyrazene je mi to jedno ). Nevím co bych měl dělal kdyby řekla NE. Poradte co dělat kdyby nenašla.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#73 » pát 9. zář 2022, 15:55

Pošlou tě s tím na zkušebnu nebo případně zaregistrují na sk. A.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#74 » pát 9. zář 2022, 16:06

No pane jo. Kdyby to tak dopadlo jakože nebylo potřeba, bych radši zajel zpět (30 km) za prodejcem a omlatil mu to o hlavu.
(ano blízkost koupě byla též věci ceny pistole pro mě suma sumárum)



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#75 » pát 9. zář 2022, 16:07

Což je také možnost, reklamovat.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů