Důvod žádosti o povolení k nabytí vlastnictví zbraně kat. B

Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#16 » pon 7. črc 2014, 11:11

(5) Příslušný útvar policie vydá povolení vlastnit nebo držet zbraň kategorie B, pokud má k tomu žadatel řádný důvod. Za řádný důvod se považuje
a) provozování muzejnictví nebo sběratelské činnosti,
b) uskutečňování sportovní, lovecké, kulturní nebo jiné zájmové činnosti nebo příprava na povolání,
c) provozování koncesovaných živností v oboru zbraní a střeliva,
d) zajišťování ostrahy majetku a osob,
e) zabezpečování úkolů podle zvláštního právního předpisu,10) nebo
f) ochrana života, zdraví nebo majetku.

Držiteli ZP, který chce jednu zbraň na sport i na ochranu žzm nelze nevyhovět, to by bylo zcela proti smyslu zákona.
Klidně bych jim tam uvedl více důvodů (i odkazem na paragraf, v době "starého formuláře"). Jestli se jim to nelíbí, ať to zamítnou. Odůvodnění takového zamítnutí bych si velmi rád přečetl :lol:

Uživatelský avatar
fixfokus
Příspěvky: 568

Příspěvek#17 » pon 7. črc 2014, 11:20

Ono to asi nejvíc záleží na zvyklostech daného útvaru. Když jsem prvně žádal o nákupku, uvedl jsem jako důvod sportovní činnost a ochranu ZŽM. Policista pravil, že stačí jeden důvod, že z těchto dvou mnou uvedených má ochrana ZŽM "větší váhu" (nebo tak nějak), sportovní činnost škrtnul a NP normálně vydal s tím, že sportovní činnost s touto zbraní samozřejmě můžu normálně provozovat. Jedná se o Kolín.
Jiný kraj, jiný mrav...



Piggy
Příspěvky: 1885

Příspěvek#18 » pon 7. črc 2014, 11:36

aleš_ píše:Podával jsem žádost ještě na starém formuláři, jsou tam 3 řádky
Což předpokládá souběžnou existenci více důvodů. :geek: :idea: :lol:



Pupak
Příspěvky: 318

Příspěvek#19 » pon 7. črc 2014, 12:22

Mělník, stejně jako výše - chtěli jen jeden důvod, řekli mi napište tam ochranu ZŽM, ta je nafurt. V PZ, v kolonce Důvod vydání zbrojního oprávnění, je pak napsáno Mladá Boleslav, Kategorie B, tj. pouze kategorie zbraně, o důvodu ani slovo. Smysl to moc nedává.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1150

Příspěvek#20 » pon 7. črc 2014, 12:27

Tak to je vyborne - Ceske Budejovice - vsetky 3 PZ co mam - kolonka 'Duvod vydani zbrojniho opravneni' je prazdna :lol:. Z toho jeden kus je ziadany len na 'sportovni cinnost', ostatne su kombinovane.
Edit : nenechavali to nahodou prazdne koli tomu ze sa to teraz menilo ?

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 537

Příspěvek#21 » pát 9. říj 2020, 13:24

Probudil bych zdovolením toto téma. Registrace/nákupko veteránů (samonabíjecí B) typu AK a jeho mutací pro A-B-E současně. Některá oddělení tuto kombinaco odmítají bez udaní důvodu, oporu v zákoně odmítnutí nemá. Nechytejte mě prosím za slovo proč to nerozepisuji polopaticky. Smysl dotazu je myslím jasný a jde mi lokalitu Praha a střední čechy. Vaše zkušenosti ??



Střelec
Příspěvky: 1672

Příspěvek#22 » pát 9. říj 2020, 13:34

Prý CRZ nedovolí napsat A zároveň s ostatními při žádosti na vydání NP, ale prý to jde dopsat ručně (říkala mi úřednice u nás). U nás s tím nemají problém.
Jestli je to fakt tak, jak mi říkala, tak, tam kde to nejde, je to klasika jako na jiných úřadech. Práce navíc = nejde to.



Piggy
Příspěvky: 1885

Příspěvek#23 » pát 9. říj 2020, 14:49

Už se to tu rozebíralo víckrát a ze všech stran.
Nejpravděpodobnější se opravdu jeví, že tvůrce CRZ nepředpokládal, že by si někdo registroval z důvodu sběratelství zbraň, kterou jde registrovat "normálně" (tedy nezakázanou a s platnou zkušebnou).
Viz můj příspěvek #10 z 01.07.2014 v tomto vlákně.



sonor
Příspěvky: 354

Příspěvek#24 » pát 9. říj 2020, 15:16

Ve středu jsem vyplňoval žádost. Zaškrtl jsem, nabytí, držení a nošení a dole na formuláři všechny tři kolonky.



mar00
Příspěvky: 101

Příspěvek#25 » pát 9. říj 2020, 16:17

Neměli problém se společným sportem a obranou, ale měli problém přidat k tomu sběratelství. Jednou mi to už nedalo a trval jsem na podání žádosti se všemi třemi důvody a ať mi ji klidně písemně zamítnou a napíší zdůvodnění, pak to najednou šlo... Je to už pár let a pokud se nepletu, tak rozdíl byl v tom, že interně museli udělat o lejstro navíc, protože všechna nákupní povolení kromě těch na sběratelství/muzejnictví se vydávala jiným úředním aktem.

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 537

Příspěvek#26 » pát 9. říj 2020, 16:54

Kluci díky všem za názory, potom je tedy pravdou co říka většina držitelů. Vynutit si to lze, jen možná za cenu ne uplně dobrých vztahů na OSZBM. Potom budu na nákupka místo 14 dnů čekat 30. S ohledem na nový zákon je volba A-E-B pouze spekulací, protože politici to ještě 10x změní a nechci na toto téma trolit :-(



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#27 » pát 9. říj 2020, 17:04

Trvání na svých právech vás následně nijak neomezí. A kdyby ano, můžete jim to krásně zase vrátit. Řeči o tom, že pak budete na nákupko čekat měsíc, jsou nesmyslné. Jen taková omluva sobě samému, že jsem netrval na svém.

Uživatelský avatar
DDshot
Příspěvky: 20

Příspěvek#28 » sob 10. říj 2020, 16:28

Já jsem si na dlouhou malorážku napsal důvod na Ochrana života, zdraví nebo majetku. A prošlo to.



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#29 » sob 10. říj 2020, 17:12

A co je na tom divneho?



kk
Příspěvky: 1018

Příspěvek#30 » sob 10. říj 2020, 18:19

DesertEagle: a tak si pockas mesic no, ja mam vzdy nakupko jedno plonkovni (na pistoli, na pusku...), koupim zbran a zareoven s registraci uz delam nove nakupko, co kdyby ze? a to je u nas delaj na pockani... Jen jednou sye mi stalo ze jsem kupoval 2 pistole najednou a musel jsem si jet jeste pro jedno.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 66 hostů