Důvod žádosti o povolení k nabytí vlastnictví zbraně kat. B

Uživatelský avatar
Miata
Příspěvky: 201

Příspěvek#31 » ned 11. říj 2020, 06:51

Caroprd111 píše:Trvání na svých právech vás následně nijak neomezí. A kdyby ano, můžete jim to krásně zase vrátit. Řeči o tom, že pak budete na nákupko čekat měsíc, jsou nesmyslné. Jen taková omluva sobě samému, že jsem netrval na svém.

Já si na OSZBM trval na svém zákonném právu ve 2 různých případech (věci které “prý nejdou”) - dámy si mě díky tomu pamatovaly několik let a vždycky, když jsem přišel k okénku, tak to bylo “Á, pán .... ! Tak copak chcete tentokrát?”. A i přesto vždycky fungovaly bez problémů a rychle.
Takže ano, vymlouvat se není nutné. ;)



mar00
Příspěvky: 101

Příspěvek#32 » ned 11. říj 2020, 20:02

Ani u mne to nemělo žádný negativní dopad na termíny a nebo chování ke mně v budoucnu.

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 537

Příspěvek#33 » ned 25. říj 2020, 11:06

Už jsem opravdu otrávenej ... každý "ukon" je měsíc. Skoro nikdo na tomto foru neuvadí ani přibližné bydliště, potom lze jen hádat, kde to je mimo středočechů nejhorší. Některá fora mají tento údaj povinný, tady bohužel ne. Datovku mám, asi to začnu papírovat datovkou, stejně max. čas je daný. Písněte někdo postup při nákupkách přes datovku please.



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#34 » ned 25. říj 2020, 11:16

Pošlete datovkou na počítači vyplněnou žádost, dál je to na nich. Pošlou údaje k zaplacení, zaplatíte a následně obdržíte nákupko.

Uživatelský avatar
Cemada
Příspěvky: 324
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#35 » ned 25. říj 2020, 12:14

Stáhnul jsem zdejší PDF formulář žádosti a vyplnil včetně "V" a "Dne". Podpis není třeba, podepisuješ to vlastně datovkou.
V datovce jsem zadal novou zprávu, adresáta vyhledal zadáním jeho ID datové schránky (= příslušné krajské ředitelství, přes ně to musí jít).

ID schránek krajských ředitelství zde: https://www.policie.cz/clanek/datove-schranky-713352.aspx)

K rukám jsem napsal "OSZBM Kolín" (tam spadám dle bydliště), přiložil vyplněné PDF a do textové zprávy napsal prosbu o zpracování přiložené žádosti a poslal.
Pak mi datovkou přišla Výzvy k odstranění nedostatků, což bylo o úhradě správního poplatku.
Pozor, je tam docela přísná lhůta na tu úhradu...platbu tedy odeslat co nejdříve! Jinak jsem na zprávu nijak neodpovídal.
A pak už jsem jen čekal až mi datovkou dorazí povolení.

Doručené povolení jsem si uložil do PC, zazálohoval a vytištěné ještě hodil do trezoru. S druhým vytištěným jsem si prošel kolečko nákupu a registrace.
Při uložení do PC je ideální uložit celou zprávu (nejenom přiložené PDF), aby se uložilo i časové razítko zprávy.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#36 » ned 25. říj 2020, 12:28

Jen doplním, že vytištěním nevznikne "úřední dokument", ale prostý výtisk, bez jakékoli právní váhy. Pokud byste chtěli mít váhu stejnou, jako při vyzvednutí na Policii, je potřeba na czechpointu (snad na každé poště) požádat o autorizovanou konverzi - vytištění s ověřením.



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#37 » ned 25. říj 2020, 12:42

Nicméně každý prodejce se může podívat do CRZ podle čísla jednacího. A každýmu normálnímu soukromníkovi to bude stačit jen vytištěné...

Uživatelský avatar
Cemada
Příspěvky: 324
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#38 » ned 25. říj 2020, 12:45

Lynx:
Ano, je to tak. Originálem je ta kompletně uložená datová zpráva v PC s příponou .zfo obsahující jak přílohu v PDF (povolené), tak informace o zprávě (adresát, odesílatel, ID zpráva, časové razítko atd.).
V tištěné (analogové) formě musí být dokument ověřen aby byl akceptován úřady.
Nicméně by neměl být problém pro úřady použít i onen originál v digitální podobě.

Caroprd111: Tak, tak. Nicméně pokud by bylo potřeba ono povolení doložit nějakému úřadu, pouhé vytištění nestačí.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#39 » ned 25. říj 2020, 13:11

Ano, bylo to jen doplnění pro informaci, žádný rozpor.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1300

Příspěvek#40 » ned 25. říj 2020, 13:15

Já si jako středočech nemůžu stěžovat... Na Florenci vždy pouze na otočku - jak nákupko, tak průkaz zbraně...



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#41 » ned 25. říj 2020, 13:21

Asi by nebylo od věci využít trochu 106. Kolik vyřizují agendy a v kolika zaměstnancích tam, kde to trvá měsíc a porovnat si to s místy, kde to je na počkání.

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 493

Příspěvek#42 » ned 25. říj 2020, 13:22

Stredni Cechy, dve nakupka
Zadost odeslana datovkou
- 22.9.2020
- 6.10.2020
Vyzva k odstraneni nedostatku
- 24.9.2020
- 7.10.2020
Rozhodnuti o povoleni
- 2.10.2020
- 15.10.2020

Uživatelský avatar
Cemada
Příspěvky: 324
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#43 » ned 25. říj 2020, 13:26

Lynx: A tak jsem to bral, že doplňuješ. Jen jsem to ještě trochu rozšířil :-)



kk
Příspěvky: 1018

Příspěvek#44 » ned 25. říj 2020, 13:43

Cemada: jen doplním, tomu vašemu ověření se říká konverze do listiné podoby a měly by to udělat na kterémkoliv CzechPointu.



Juju
Příspěvky: 1

Příspěvek#45 » ned 25. říj 2020, 15:19

jen pro info: útvar policie Hodonín 12.10 podána žádost o ZP a NP dne 14.10 hotové. Fungují teď Pondělí/Středa od 8:00-10:00 a 14:00-17:00 . Přístup chválím..problém u NP kdy nešlo přiřadit NP v CRZ s mým ZP kdy jsem vyzvedával další týden zbraň se vyřešil po telefonu a hned ten den i přihlášeno.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 71 hostů