Co ještě je skryté nošení?



kleofash
Příspěvky: 79

Příspěvek#46 » úte 15. črc 2014, 07:27

Nytráku, popíšu ti, jak to dělám já (děláme my - skupina westerňáků, co spolu fungujeme)...

1. Na běžný courání po lese, vandry atd.. Zůstávají holstery i se zbraněma doma. Stejně je to nepraktický.

2. Návštěvy westernovýho městečka, westernové dny, country estrády a spol. holster s sebou a do něj nenabitou plynovku, nebo vyloženě hračku. Buď se jedná o (polo)uzavřenou společnost, kde je to beztak na soukromým a majitel to dovolil, nebo se jedná o kulturní akci, kam to patří jako rekvizita. Pokud hodláš chlastat, třeba i ve westernovým městečku, kde nosí "každej", kup si uplně nefunkční repliku.

3. Rekonstrukce historické bitvy, oficiální westernový den atd.. Hoster a nabitou s sebou, nechlastat a připravit se na to, že na tyto akce PČR jezdí na čumendu, nebo namátkovou.

(příklad ad 2.): Memoriál gen. Custera: Zřízena dočasná střelnice, vymezena na jedno prostranství - PČR trvala na tom, aby byly zbraně jen tam. Když lapli někoho v okolí s hosterem a kvérem, tak si to kontrolovali a ostré posílali zamykat do auta (akustické a hračky normálně tolerovali...)

(příklad ad 3.): Rekonstrukce historické bitvy v Českém Rudolci minulý víkend: Zřízena dočasná střelnice na plácku před zámkem, PČR ráno přijeli, vytasili papír, kam si má každý, kdo má kvér napsat jméno, č. zbrojáku a č. zbraně, pak si vytáhli namátkou jednoho, dali fouknout, mrknuli na kvér, pochválili, že je moc hezkej, poučili nás, že nosit neskrytě lze jen v katastru obce a jen ten jeden jediný den, kdy je povolená akce, popřáli mnoho zdaru a bylo.

V obou případech šlo o westernovou akci, tak se celá ta tolerance týkala jen westernových zbraní. Kdyby lapli někoho s kosou, tak ho jistojistě osolí.



Azar
Příspěvky: 105

Příspěvek#47 » úte 15. črc 2014, 09:13

Int1m1thy píše:muzete uz pochopit ze to co si myslite vy je uplne jedno... proste skryty noseni je skryty noseni a ne naky ja si myslim ze tamto a tamto je tuto a ze tamto je uz tamto


Záleží na vykladech policajtů nikde to neni specifikováno moji tvrdí obrys a do toho už tento hosleter pokud bude něco vevnitř už nepatří - souhlasím ale s tou bežnou čiností za objevení časti zbraně při natohování do regálu pádu atd. vše ok

nytrak:
Jestě jedna drobnost ani s D nesmíš manipulovat pod vlivem alkoholu a dalších látek takže doporuční nech doma nebo si tam dej hračku - kamarad si pro tyto případy vyrobil dřevěnou aby když je někde na podobnych akcich atd neměl problem

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#48 » úte 15. črc 2014, 10:52

Policajt si muze vykladat co chce, policajt musi postupovat dle zakonu a dle zakonu je + maji samozrejme interni postupy co delat atd. ktere ale nesmi byt v rozporu se zakonem
c) nosit nejvíce 2 zbraně a střelivo do těchto zbraní; zbraně ani střelivo nesmí nosit viditelně.

kdyz je v pouzdru tak ji vidis ? nevidis jenom se domnivas ze tam je nebo muze byt.

Takze plati zakon protoze nebyl ani zadnej judikat ohledne tohoto coz by mohlo byt jakesi nejake doporuceni jak by mohl pripadne postupovat soud.



Azar
Příspěvky: 105

Příspěvek#49 » úte 15. črc 2014, 11:16

bohužel se zase dostavame to hypoteticke debaty - už rovnou mužeš říct že když ponesu zbran zatavenou v vakuovem pytli který ji sice kopíruje ale není průhledný je to ok. - timto z me strany debata končí

Prostě máš tu dva názory tak si udělěj obraz - pokud vyžaduješ jasné výjádření pošli dotaz na příslušné orgány - Policii , ministerstvo atd. - myslím že by celá společnost tady tuto informaci měla

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#50 » úte 15. črc 2014, 11:46

Int1m1thy píše:zbraně ani střelivo nesmí nosit viditelně.
kdyz je v pouzdru tak ji vidis ? nevidis jenom se domnivas ze tam je nebo muze byt.

O tom to právě je - vždyť to píšu kus nahoře. "Nesmí být vidět žádná část zbraně" je totiž jen jeden z možných výkladů formulace "nenosit zbraň viditelně". Kromě dikce je potřeba brát v úvahu legislativní záměr - a tomu asi spíš odpovídá výklad "aby nebylo vidět, že zbraň nosím".
Jinak jak píše Azar - s tím prvním výkladem bychom se opravdu dostali do zcela absurdních dimenzí.
Judikát: pokud není (někdo to možná upřesní), tak asi proto, že nejde o TČ, ale o přestupek, tzn. někdo by musel nejdřív žalovat újmu, vzniklou nesprávným postupem ze strany PČR.
Ale o to nejde - jde o to, že když už na tebe někdo policajty zavolá, tak to s nimi přinejmenším budeš muset řešit.

Uživatelský avatar
Standa-1992
Příspěvky: 15

Příspěvek#51 » úte 5. srp 2014, 22:53

Ahoj, chci se zeptat, jestli je vhodné opaskové (boční) pouzdro ke každodennímu nošení zbraně? Podle zákona je nutné zbraň skrýt, ovšem boční pouzdro změní "křivky" člověka, a tak se může stát zbraň viditelná (respektive její obrys).

Má s tím někdo zkušenost?

Nosit vnitřní pouzdro na zbraň se mi moc nechce. Sice jsem neměl možnost jej vyzkoušet, ale příjde mi to méně pohodlné, a taky zbraň není nijak pevně uchycena, jako je tomu u bočních pouzder, pomocí řemínku.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#52 » úte 5. srp 2014, 23:45

Standa-1992 píše:Ahoj, chci se zeptat, jestli je vhodné opaskové (boční) pouzdro ke každodennímu nošení zbraně? ......

Má s tím někdo zkušenost?
.......

Ano, opaskové pouzdro je také vhodné (tím "také" je myšleno, že je to jedna z variant) pro skryté celodenní nošení. Je ale více faktorů, které rozhodují, zda to či ono pouzdro je či není vhodné. Jedním z těchto faktorů je velikost zbraně, dvolený materiál pouzdra, postava majitele a mimo jiné i to, co máš v plánu ten den dělat. Např. takový lékárník v plášti za pultem může skrýt v pohodě i Sa 58 (bráno prosím s nadsázkou :D ).

Nicméně pokud budu brát v potaz to, že jsem buď po práci či mám volno a jedu na celodenní výlet po městě za účelem jeho prohlídky a případně nějakého toho nákupu, je třeba uvážit, zda pojedu autem (a jak dlouho), nebo na kole i pěšky atd. Podle toho je třeba zvolit i vhodný oděv. Nošení zbraní skrytě na veřejnosti s sebou přináší i určitá úskalí v podobě např. zkoušení oblečení v obchodech, návštěva restaurace či super-hypermarketu s vyššími regály nebo jízda na kole čo MHD.

Já osobně mám vyzkoušenou kombinaci chůze - jízda na kole - pak autem - procházka lesem - prohlídka jeskyní - jízda autem. A to vše za jeden den. A ikdyž mám podle mě celkem dobré pouzdro, musel jsem jeho polohu mírně upravovat. Jde totiž o to, že ŽÁDNÉ POUZDRO PRO SKRYTÉ NOŠENÍ NA TĚLE NENÍ VLOŽKA OLVEJS, která se tělu přizpůsobí ! !

V neposlední řadě je též jedním ze základů takového pouzdra jehosprávný tvar vůči zbrani. Osobně jsem příznivcem látkových pouzder a proto vím, že i malá odchylka ve švu může způsobit nepříjemnost. U kožených, zvláště těch tvarovaných na daný typ je to jasněji viditelné.



Azar
Příspěvky: 105

Příspěvek#53 » stř 6. srp 2014, 01:09

Opaskové pouzdro je základní pouzdro pro skryté nošení - samo jsou i další nožnosti pouzder - pokud začnes nosit srkytě a ne utajeně tak tě zmena satníku určitě bude čekat

Uživatelský avatar
Standa-1992
Příspěvky: 15

Příspěvek#54 » čtv 14. srp 2014, 20:06

Díky za odpovědi. Zajdu tedy do obchodu, a zkusím vyzkoušet, co nejlépe padne.

Uživatelský avatar
Farock
Příspěvky: 189

Příspěvek#55 » pon 5. led 2015, 12:18

Ted mě tak napadlo,zbraň se má nosit skrytě ale mluví se pouze o zbrani.Co když budu mít zbraň v pouzdře a pouzdro mi bude z 1/3 vyčuhovat z pod bundy či mikiny?Je tím porušen zákon?



kleofash
Příspěvky: 79

Příspěvek#56 » pon 5. led 2015, 15:33

Farock - už to tu bylo mnohokrát. Zbraň (každou její část) jsi povinen skrýt, ale pouzdro skrývat nemusíš i pokud je zřejmé, že je to pouzdro na zbraň. Druhá otázka je, jak moc je to vhodné. Na to si každý už odpoví sám.

Uživatelský avatar
Farock
Příspěvky: 189

Příspěvek#57 » pon 5. led 2015, 15:52

No já to právě hledal jestli se to tu neprobíralo vyběhlo mi toho hodně ale ne konkretní odpověd na mou otázku.Ale díky za reakci .

Hledal ale blbě, byly tu další 3 vlákna na tohle téma. Takže sloučeno, přečti si to a pak mudruj ;)

sided



Carloss
Příspěvky: 2935

Příspěvek#58 » pon 5. led 2015, 16:31

To bude hlavně tím, že jednoznačná odpověď na to neexistuje. Zákon hovoří jasně, lidský rozum (nebo aspoň ten můj) je o něco přísnější. Nikoli ovšem až tak moc, prostě to chce normálně uvažovat. Já nosím vnější opaskové s pádlem. Záleží mi rovněž na tom, že nosím "kohoutkové" pistole, tedy je pro mě zásadní mít pojistný pásek. Proč případně vysvětlím. Nebo podpažák. Podle oblečení a situací. Další hledisko, které by asi nemělo být opomíjeno je bezpečnost, spolehlivost, pevnost na opasku jak proti posunutí, tak proti pootočení, pohodlnost... schopnost pouzdro používat a opravdu celodenně nosit a být z něj schopen i tasit a zase i nabitou zbraň bezpečne uložit. Není od věci si uvědomit veškeré pozice, které ovlivňují tasení, např. sezení v autě. Třeba proto mám opaskové nakloněné dopředu. To zase chce dril, dril a zase dril. Nedělám si hlavu třeba s tím, že se natáhnu do vysokého egálu a kousek pouzdra s pistolí vykoukne. To prostě není normální poloha a zase tak často to nedělám. Taky si nedělám starosti s tím, že vystoupím z auta a teprve si něco oblíknu. Snažím se natočit bokem s pistolí směrem do auta, ale... žejo... Za sebe mohu říct, že výběr pouzdra není tak jednoduchá záležitost a asi nikdy nezůstane u jednoho pouzdra, někdy to první odložíme, protože to není ono...



franta599
Příspěvky: 643

Příspěvek#59 » pon 5. led 2015, 18:49

No občas se mi stane že mi z plastouveho pouzra z pod bundy vykoukne hlaven ale tak s tim človek nic nenadela to bych musel nosit xxxl oblečení nebo mit opasek na břiše



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#60 » úte 6. led 2015, 23:49

Carlossi: Já mám pouzder asi 20 ks, jinak souhlas.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Kodiak66 a 27 hostů