Co ještě je skryté nošení?



RychlySlimak
Příspěvky: 16

Příspěvek#256 » stř 7. čer 2023, 18:48

@risa2000: promiň, ale za mě nesmysl.

Podstatou skrytého nošení je, aby zbraň jako taková, nebo její části nebyli vidět. Tečka! Že printuje, není podstatná věc pro porušení zákona. Leda tak pro nějakou hysterku nebo vola.

Za poslední týden jsem oslovil cca. 35 policistů a rád bych dal jasně a konečně najevo, že skryté nošení není o tom, aby print zbraně pod trikem nebyl vidět. Print zbraně je považován za skryté nošení. Ještě jednou zopakuji: pokud Vám pod trikem printuje zbraň, z hlediska zákona je to v souladu. Pokud nějaká osoba bude hysterčit a volat PČR, je druhá věc.
Naposledy upravil(a) RychlySlimak dne stř 7. čer 2023, 18:53, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4582

Příspěvek#257 » stř 7. čer 2023, 18:50

RychlySlimák : V tom se s tebou OBP MVČR naprosto ztotožňuje.



risa2000
Příspěvky: 849

Příspěvek#258 » stř 7. čer 2023, 18:52

marinakus: Vycházím z rozumové úvahy, jaký smysl má skryté nošení a z toho, že pokud je pod tričkem vidět obrys zbraně, tak to skryté není. Z čeho vycházíš ty?



risa2000
Příspěvky: 849

Příspěvek#259 » stř 7. čer 2023, 18:53

RychlySlimak: Nepochopils, co jsem psal. Ano, při řešení podezření na přestupek, se posoudí, jestli byla zbraň vidět. To ale není smysl skrytého nošení. Jen jedna z možností jak jej posuzovat.



RychlySlimak
Příspěvky: 16

Příspěvek#260 » stř 7. čer 2023, 18:55

Risa2000: už Ti rozumím. Jen doplním, že pokud někdo vidí pouzdro (ne celé, ale jeho část, kdy i joudovi dojde, že máte zbraň), je to stále skryté nošení. Musí být opravdu vidět zbraň. Dle zkušeností a rad PČR je obrys zbraně pod oblečením (zejména trička v letním období) v pořádku a jedná se o skryté nošení. Že Vás někdo z prudy/obavy/hlouposti/důležitosti napráská je druhá věc. V takovém případě pouze chladnou hlavu a vyčkávat na pokyny PČR nebo jim rovnou zavolat.
Naposledy upravil(a) RychlySlimak dne stř 7. čer 2023, 19:00, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4582

Příspěvek#261 » stř 7. čer 2023, 19:00

risa2000 : Já vycházím z právního stanoviska OBP MVČR zveřejněném na jeho stránkách. To doufám argumentem je. Samozřejmě, že zbraň nosí tak aby byl viditelný obrys pouze debil. Ale přestupku se nedopouští. Pouze se stává tím debilem, který si koleduje o případné problémy.



RychlySlimak
Příspěvky: 16

Příspěvek#262 » stř 7. čer 2023, 19:03

Já si nemyslím, že pokud nositel zbraně má obrys a ví o tom, je debil. Takto bych to neházel do jednoho pytle, pokud fakt nejde o debila, co si vezme těsné triko a obrys je zvýrazněn i pro naprostého lajka Já mám také částečný obrys díky OWB na 15:00 hodině, ale chovám se rozumně a nedávám najevo, že mám kvér.

Měl bych dotaz. Musím mít ZP a PZ u sebe, nebo je možné ho ponechat (např. v peněžence v brašně) do cca. 100-200 metrů? Díky
Naposledy upravil(a) RychlySlimak dne stř 7. čer 2023, 19:05, celkem upraveno 1 x.



risa2000
Příspěvky: 849

Příspěvek#263 » stř 7. čer 2023, 19:04

marinakus: V tom případě nejsme ve sporu. Jen jsem chtěl trochu usměrnit nadšení RychléhoSlimáka z toho, že mu printuje zbraň, a je to v pohodě. :)



RychlySlimak
Příspěvky: 16

Příspěvek#264 » stř 7. čer 2023, 19:07

Tak trochu printuje a proto jsem to řešil i s PČR, ale ne zas tak zásadně. Dnes jsem byl v Bille a nikdo si ničeho nevšiml :D Už mám objednané nová trička zase o číslo větší.

PS: usměrňovat mě nemusíš, protože jsem nabil dojmu, že jako lajk a nováček mám mnohem více informací, než Vy zkušení starci a to jen díky tomu, že se tomu plně a rád věnuji a také nemám problém oslovovat policisty a zjistit si reálné názory a fakta namísto domněnek, jak je na zdejším fóru zvykem. Páprdové :D
Naposledy upravil(a) RychlySlimak dne stř 7. čer 2023, 19:11, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4582

Příspěvek#265 » stř 7. čer 2023, 19:09

RychlySlimak : Je to podobné jako že já třeba nosím etuji a kdo zná problematiku, ví, co je asi obsahem. Ale to už jsou lidi, kteří nebudou dělat obsery. Toho debila neber prosím osobně. Ale tam si fakt koleduješ o telefonát hysterické baby na 158 a obtisklou hubu do betonu na parkovišti.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4582

Příspěvek#266 » stř 7. čer 2023, 19:12

RychlySlimak : Tam je to asi jednoznačné :
i) mít u sebe zbrojní průkaz a průkaz zbraně, má-li u sebe zbraň kategorie A, A-I, B anebo C nebo střelivo do této zbraně; povinnost mít u sebe průkaz zbraně se nevztahuje na držitele zbrojního průkazu, který má u sebe pouze střelivo a který je oprávněn nabývat do vlastnictví, držet, popřípadě nosit také střelivo do zbraně, na kterou mu nebyl vydán průkaz zbraně,

Usmrkánku, když já jsem páprda. :lol:
Naposledy upravil(a) marinakus dne stř 7. čer 2023, 19:15, celkem upraveno 1 x.



RychlySlimak
Příspěvky: 16

Příspěvek#267 » stř 7. čer 2023, 19:14

@marinakus: nemyslím si a neviděl bych to tak černobíle. Může se stát, o tom žádná, ale jsem si jistý, že by to byl extrém. A pokud by k tomu došlo, nebudu mít obtisklou hubu o beton. Ještě než přijedou, si kleknu a dám ruce za hlavu :D

Ohledně průkazu ptal jsem se na to, jestli je to jako s OP, kdy do určité vzdálenosti nemusíš mít u sebe. Každopádně to nebudu hrotit a pořídím si nějakou dokladovku nebo malou brašničku na doklady i zbraň. Díky.
Naposledy upravil(a) RychlySlimak dne stř 7. čer 2023, 19:17, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4582

Příspěvek#268 » stř 7. čer 2023, 19:16

RychlySlimák : O nich budeš vědět právě až na tobě budou klečet. Ale dělej si co chceš. Nakonec to nejspíš ustojíš a ničeho jsi se nedopustil.



RychlySlimak
Příspěvky: 16

Příspěvek#269 » stř 7. čer 2023, 19:19

To si nemyslím, možná pro lhostejné lidi, co nesledují okolí a pohyb, ale budu dělat a předcházet tomu, aby se to nestalo. Více nedokáži
Naposledy upravil(a) RychlySlimak dne stř 7. čer 2023, 19:20, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4582

Příspěvek#270 » stř 7. čer 2023, 19:20

RychlySlimak : Občanku mít u sebe nemusíš. Prokázat totožnost můžeš i jinak. Ovšem třeba řidičský průkaz vyžadován při řízení vozidla je a ZP + PZ při držení nebo nošení zbraně také. Tam je to něco jiného.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam.cz a 5 hostů