Výměna ZP z důvodu změny trvalého bydliště

Uživatelský avatar
Combat Wombat
Příspěvky: 6

Příspěvek#1 » ned 13. črc 2014, 12:09

Zdravím ve spolek.
Jak je to prosím s nahlášením změny trvalého bydliště na PČR? Musím vyrazit na služebnu hned po změně trvalého bydliště (= po nahlášení na Měú), nebo až po vyfasování nové občanky do deseti pracovních dnů? Kolik se platí za výměnu ZP? Díky za odpovědi.

Uživatelský avatar
Kurt
Příspěvky: 222

Příspěvek#2 » ned 13. črc 2014, 15:22

V ZP prece zadne trvale bydliste neni.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1572

Příspěvek#3 » ned 13. črc 2014, 15:28

Podle nového znění zákona to již není nutné, viz třeba http://www.gunlex.cz/aktuality-strelci/ ... o-prukazu/

Uživatelský avatar
Combat Wombat
Příspěvky: 6

Příspěvek#4 » ned 13. črc 2014, 19:34

Kurt píše:V ZP prece zadne trvale bydliste neni.


V ZP je uvedeno místo pobytu. Původně se musela hlásit změna bydliště. Teď koukám na novelu a opravdu to zrušili, což je skvělé. :)

zrušení povinnosti hlásit změnu bydliště a vyměnit zbrojní průkaz

Díky Peggy za info.

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#5 » sob 11. úno 2017, 10:08

Platí to i v případě, že v novém bydlišti budu spadat pod jiný příslušný útvar? Registr zbraní je centrální, takže když budu po změně bydliště potřebovat řešit jakoukoliv agendu kolem zbraní jako např. nákupní povolení, prostě jen přijdu na nový příslušný útvar a vyplním žádost o vydání nákupního povolení, aniž bych předtím původnímu nebo novému útvaru hlásil jakoukoliv změnu?



Had666
Příspěvky: 95

Příspěvek#6 » sob 11. úno 2017, 11:14

Přesně jak píšeš. Ve chvíli kdy nahlasis na prislusnem městském úřadu že tam chceš trvalé bydliště, se tato změna objeví v centrálním registru obyvatel a tvoje staré i nové oddělení pro zbraně to uvidí a přehodí si tě v počítači. Před měsícem jsem to taky řešil. Nově si pro cokoliv půjdeš na místně příslušné oddělení dle nového bydliště. Oni to již budou vědět.
Funguje to spolehlivě i u jiných instituci a na většinu úřadu ( živnostak, katastr atd) vůbec nemusíš a oni udělají změnu sami.



Sysop
Příspěvky: 411

Příspěvek#7 » stř 15. úno 2017, 22:05

Ano, tohle funguje zcela paradne, resil jsem koncem lonskeho roku. Dalsi vec, ktera mne potesila, je registrace zbrane, kdy cely tanecek nezabral ani 20minut a odchazel jsem ihned s PZ. Spokojenost.



Oko1
Příspěvky: 2

Příspěvek#8 » pát 16. úno 2018, 14:20

Čao,mám dotaz podobný,mam trvaly pobyt na adrese kde už nebydlim a tuto adresu mám i na ZP,a chci ji uvést i na PZ ale zbraň bude uložena dle předpisů na adrese kde bydlím momentálně,jde o stejně město jen jiná část...je to problém?



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#9 » pát 16. úno 2018, 15:55

Místo uložení zbraní zákon neřeší. Vůbec to nemusí být v místě trvalého pobytu, jde jen o dodržení požadavků § 58 ZoZ (trezor, do 2 ks vhodné zabezpečení...).



Oko1
Příspěvky: 2

Příspěvek#10 » sob 17. úno 2018, 22:29

Super dík za info ;)



Saf
Příspěvky: 1

Příspěvek#11 » ned 14. říj 2018, 03:57

Zdravím, jen pro ujištění, pořád to platí? Změna trvalého bydliště a ZP zůstává nedotčen? ... To jen pro můj vnitřní klid. To běhání po úřadech už mě nebaví :roll: díky



haito
Příspěvky: 112

Příspěvek#12 » ned 14. říj 2018, 06:18

Já se stěhoval z okresu do okresu v rámci kraje a nikdo nic neříkal. Ale mělo by to být beze změny.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: El Chupanibre, fifal, jaros001, nn a 26 hostů