PČR v Praze svolává telefonem



rvs
Příspěvky: 53

Příspěvek#16 » stř 6. srp 2014, 23:27

Nežijeme za Rakouska-Uherska, telefony normálně fungují. Nezapomínejte, že PČR má k dispozici ve zvláštních případech, registr občanů a tam je vážně hodně věcí - včetně telefonu. Francis má recht. Evidentně zbytek je paranoidní, nebo byrokrati! Předpokládám, že všichni co očekávají dopis, obvykle nadávají na úředníky, když mají nějaké to lejstro vyplnit. :-D Buďte normální a vstřícní a ne zatrpklí a ublížení z jednoho telefonátu. Každý, kdo si dělal zbroják s tím musí počítat. ;-)
PS: už vidím, že lump zavolá a čeká za dveřmi, až si vezmu zbraně a půjdu. :-D Ta potenciální situace mě fakt pobavila.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#17 » stř 6. srp 2014, 23:36

Kdyz tu byla svolavacka na plzensku tak dopis poslali, takze muzou i jinde... rikam ze zadnej problem stim nemuze mit, ja jim telefony taky neberu. Jestli neco chtej muzou priject, nebo poslat dopis rad si snima popovidam ;)

RVS PS: kdyz ti zavolam ze si vyhral milion a prijed tam a tam taky tam prijedes ? to ze PCR ma o tobe vic nez si myslis je jasny ;)



Pupak
Příspěvky: 318

Příspěvek#18 » stř 6. srp 2014, 23:53

Nevím, co je paranoidního na tom chtít po státním aparátu, aby dodržoval zákony. Chápu, že si pan policajt rád ušetří práci, ale stát je tady pro občana a ne já pro něj, abych někam běhal, kdykoli si někdo z mnou placených byrokratů usmyslí, že by mě rád viděl. Zrovna policajtů je na to dost, není na světě moc států, kde mají víc policajtů na hlavu než ČR.

Že by ty vraždy taxikářů byly spáchány legálně drženou zbraní, kterou ještě někdo na výzvu přinese na policii, tak tomu nemůže věřit vůbec nikdo. Pokud to má souvislost, je to čistý alibismus ve stylu "něco jsme udělali", jehož výsledkem bude jen spousta zbytečně zbuzerovaných.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#19 » čtv 7. srp 2014, 01:27

To není o vstřícnosti či paranoie. Garf psal, že jeho vlastní oddělení na jeho dotaz o tom nic neví. Těžko může jít o nějaký urgentní případ, to by se asi opravdu objevili u dveří.
Není problém na výzvu zbraň předložit u svého vlastního zbraňového oddělení PČR (pokud to má svůj závažný důvod), ale těžko pojedu odevzdávat zbraň nějakému neznámému policistovi z neznámého oddělení na základě nečekaného telefonátu.

Uživatelský avatar
fejfarz
Příspěvky: 540
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#20 » čtv 7. srp 2014, 09:28

Co na tom všichni vidíte za problém. To chcete vyvolat další restrikce na nás co mají legální zbraně a ZP ze strany státu , protože nechcete vyhovět při výzvě byť telefonické a dávat důvod nějakému blbci aby vymýšlel další omezení vůči nám. Normálně si ověřím na kriminální policii jestli dotyčný policista vůbec existuje a zbraň tam po dohodě donesu. Co mě to udělá ???? Pokud není v zákoně stanoveno , že ta výzva musí být písemná tak co to řešit. Prostě ověřit jestli to není žert a pak normálně dojít na PČR a je to ne. Děláte zbytečně z komára velblouda a dáváte tím podnět dalším aktivním blbcům aby vymýšleli nová lejstra :lol:

Uživatelský avatar
Francis
Příspěvky: 127

Příspěvek#21 » čtv 7. srp 2014, 09:34

Jdu založit vlákno "PČR v Liberci svolává telefonem" a napíšu tam o hrozném problému, že mě jako svědka zavolali telefonem a NEVYZVALI MĚ PÍSEMNĚ :D

"Hrozný problém" byl v tom, že si tím ušetřili čas a ušetřili čas i mě . . . dokonce se s nimi dalo domluvit na termínu a ne že by i přišel papír "přijďte ten a ten den v tolik a tolik".

Na místě mi dali papír, který by mi poslali poštou...


A kde zjistili telefonní číslo?
Na mě ho měli, ale vy si fakt někdo ještě myslíte, že o vás nelze nic zjistit? Policajt napíše Vaše jméno, zmáčkne enter a ví i vaší velikost bot a kolik máte doma myší...

Uživatelský avatar
Francis
Příspěvky: 127

Příspěvek#22 » čtv 7. srp 2014, 09:35

fejfarz: moje řeč :)

Uživatelský avatar
mbem
Příspěvky: 172

Příspěvek#23 » čtv 7. srp 2014, 10:10

Docela mě překvapuje, kolik lidí je ochotno zahodit půl dne a tahat kvéry na čumendu každýmu údajně policajtovi, kterej si brnkne. Nikdo, mimo příslušného (podle místa pobytu fyzické osoby) útvaru na to nemá právo, ani když to bude maskovat jako podání vysvětlení. Písemnou formou bych odpověděl a podal vysvětlení, že si má trhnout.



Pupak
Příspěvky: 318

Příspěvek#24 » čtv 7. srp 2014, 10:21

Někdo si holt myslí, že čím víc se před vrchností panáčkuje, tím shovívavější vrchnost k poddaným bude, v praxi to ovšem obvykle funguje naopak.

Jen pozor na ten příslušný útvar policie, zákon ho definuje jako celé krajské ředitelství, nikoli jako oddělení pro zbraně a střelivo, jak to dost lidí (zřejmě nesprávně) chápe.



Návštěvník

Příspěvek#25 » čtv 7. srp 2014, 12:57

fejfarz a Francis: Souhlasím s vámi...

Ono kdyby to poslali poštou, tak tady zase všichni držkujou, že kvůli tomu musí ještě na poštu a kdesi cosi, prostě jak se komu zrovna co hodí... A nebo si tady zase budou hrát na strašný byrokraty...

Nehledě na ot, že i ty co tady teď u klávesnice dělají havry, tak by to tam pak přinesli celý pokakánkovaný jako jedni z prvních i když by jim přišla smska.... :-D

Uživatelský avatar
Kurt
Příspěvky: 222

Příspěvek#26 » čtv 7. srp 2014, 13:30

rvs píše:Nežijeme za Rakouska-Uherska, telefony normálně fungují. Nezapomínejte, že PČR má k dispozici ve zvláštních případech, registr občanů a tam je vážně hodně věcí - včetně telefonu.

To je právě ten problém. Spousta údajů (včetně telefonu) je často dostupná buď jen volně na internetu, nebo v různých registrech a jde jen o to, kdo se k nim dostane a co tím sleduje.
Například nemusím být policajt, abych znal vaše datum narození nebo téma disertační práce.
A právě proto se ten člověk obrátil na "svůj" útvar Policie a ověřil si to - opět telefonicky. Poté, co dostal zamítavou odpověď, je logicky na místě obezřetnost.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#27 » čtv 7. srp 2014, 13:32

fajfko: proc bych si to ja mel overovat ? kdyz me to bude stat cas a penize jim to tam ukazat tak by taky oni mohli aspon tuknout do klavesnice a vyject papir z tiskarny a poslat mi papir.
kriminalnka ma vetsinou skryty cislo a ty nezvedam ;) a pri svolavacce tady poslali dopis kazdymu takze to asi neni takovej problem.

divokejjaryn: ty ses hustokrutak vid ;)

Uživatelský avatar
fejfarz
Příspěvky: 540
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#28 » čtv 7. srp 2014, 13:48

Až nějaká chytrá hlava z vlády díky tomu že nechcete spolupracovat vymyslí další vyjímku ze zákona na svolávání majitelů zbraní tak se potom nedivte. Myslím že teď se dá s policií rozumně domluvit kdy budu mít čas přijít a všechno může v pohodě proběhnout. Tolik času a peněz to zase nestojí. Ale až to dostaneš nařízené papírem a zákonem tak si budeš muset vzít v zaměstnání dovolenou a třeba si zajistit i hlídání dětí a já nevím co ještě jiného a to pak bude ztráta času a peněz. Hoši dělejte každý jak myslíte ale jsme odborná veřejnost tak se podle toho chovejme :lol:

Kromě toho na telefon se mě ptali při každé registraci zbraně tak proč by ho nemohli využít že :roll:

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#29 » čtv 7. srp 2014, 14:09

jak narizeny ? narizeny to dostanes uz dneska, pride ti papir ze se mas dostavit od toho do toho v tutej dobe tam a tam, kdyz nemuzes blablabla zavolej sem a domluvte se na jinem terminu, u nas byl vic nez 14dni cas myslim snad 3 tejdny nebo mesic + to prislo asi tejden pred zacatkem ;) co je na tom tak slozityho... coz je svolavacka, kdyz ti pride vyzva k podani vysvetleni tak mas narok na proplaceni cesty a usle mzdy v praci. Takze aspon neco, a dovolenou si nemusis brat, zamestnavatel te musi uvolnit, nejspis se to resi neplacenym volnem coz pak muzes pozadovat nahradu usleho vydelku.

Kdo se dostaví na výzvu podle odstavce 1, má nárok na náhradu nutných výdajů a na náhradu ušlého výdělku. Náhradu poskytuje policie. Nárok na náhradu nemá ten, kdo se dostavil jen ve vlastním zájmu nebo pro své protiprávní jednání. Nárok na náhradu zaniká, jestliže jej osoba neuplatní do 7 dnů ode dne, kdy se na výzvu podle odstavce 1 dostavila; o tom musí být osoba poučena.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#30 » čtv 7. srp 2014, 14:41

zapadni cechy svolavali kvuli strelbe na polise na morave ;) takze asi tak :D

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: jaros001 a 20 hostů