PČR v Praze svolává telefonem



garf
Příspěvky: 170

Příspěvek#31 » čtv 7. srp 2014, 17:46

Skryté číslo, na poprvé jsem ho poslal a típnul mu telefon , že srandu si může dělat z někoho jinýho, mezi tím jsem si zavolal na své odd pro zbraně , nic nevěděli,sdělili ,že by se jim to taky nelíbilo , zavolal následně znovu , na mou přímou výzvu se v telefonu prohlásil poručík Čamek služba kriminální policie pha kongresová odd závažné krim atd ,zdržíme vás cca1hodinu vememe vám zbraně a uděláme balistiku - vše po telefonu , zavolal jsem zpět na zbrojní a ty se zpět ozvali a potvrdili to- posrali se ,rozkaz z hora ,akceptujte to doporučili ....jsem občan ,nikoli ovčan , A nejsem pod rozkazem -je mi líto,že se nedaří objasnit vraždy ,mé zbraně jsou řádně dovezené hovořil jsem s dovozcem tam problém není ,registrované řádně , a zásadně neodmítám jakoukoliv kontrolu těchto zbraní ze strany kompetentních orgánů pčr tj odd pro zbraně a bezp.mat , ať si pro ně klidně přijedou...ale mělo by to být buď zajištění zbraní pčr ze závažného důvodu okamžité -kterýmkoliv odd Pčr s dokladem -u mne neb v místě uložení zbraní, nebo písemná výzva od odd pro zbraně atd k předložení zbraní, takhle hrozí ,že povezu jiné zbraně do Brna, a další na kontrolu do Ostravy , když máme jednotný registr zbraní ?
k datu předvolání jsem objednán i na své odd pro zbraně ....
zjevně jsem jako držitel ZP - mezi stovkou sprostých podezřelých z vraždy kvůli držení ...
zavání to policejním státem , a soutěží mezi odd pčr ...
to,že to v poho absolvuji o tom žádná, problém by mohl být , když dlouho hledají a tápou a potřebují výsledek , můžou se rádi splést, ani poprvé ani naposled a to celé po telefonu ...

Uživatelský avatar
Kurt
Příspěvky: 222

Příspěvek#32 » čtv 7. srp 2014, 18:03

To jsou ale podstatně jiné informace, než v úvodním příspěvku. V tomhle případě bych vyhověl.
BTW: právě kvůli úřední korespondenci mám Datovou schránku.

Uživatelský avatar
fejfarz
Příspěvky: 540
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#33 » čtv 7. srp 2014, 18:14

Já mám kvůli tomu taky datovku protože mám trvalé bydliště na městském úřadě a tam si poštu nevybírám.
Sorry za OT.



garf
Příspěvky: 170

Příspěvek#34 » čtv 7. srp 2014, 19:13

poštu si přebírám, a proti kontrole zbraní nic nenamítám, jen ten ,kdo zbraně ke kontrole převezme -by mělo být jedině mé odd.pro zbraně a bezpečnostní materiál ,a tam si je také následně vyzvednu -ve stavu stejném, v jakém jsem je odevzdal , je možné ,že to bude trvat déle, ale prosím...
nosit zbraně někam ? kam si někdo po telefonu z ostatních odd pčr vzpomene ? si dělá někdo prdel ne ? ,to je příště telefonicky bude chtít někdo převzít ke kontrole třeba na Karlově mostě ? a aby si vás povodil je hodí do vody ? NE, vážení -kontrola ano , odd pro zbraně je ten správný útvar pro odevzdání , jinak ať si přijedou ...



chrobák
Příspěvky: 171

Příspěvek#35 » pát 8. srp 2014, 08:31

Může prosím někdo mě - laikovi - vysvětlit, co hodlají na donesených zbraních zkoumat?
Při registraci pistole (první a jediné) jsem si myslel, že si z ní vystřelí, nechají střelu i nábojnici, kterou následně naskenují a připojí k registraci. Právě pro případ, kdy budou něco hledat.
Paní na registraci si jen opsala pár čísel a tím to skončilo. Asi se také moc dívám na filmy...

Uživatelský avatar
DanielX
Příspěvky: 331

Příspěvek#36 » pát 8. srp 2014, 08:37

To by nemělo význam. Po několika set výstřelech jsou na střele jiné stopy, takže mít střelu fungl nové zbraně je k ničemu.

Uživatelský avatar
Francis
Příspěvky: 127

Příspěvek#37 » pát 8. srp 2014, 08:42

DanielX píše:To by nemělo význam. Po několika set výstřelech jsou na střele jiné stopy, takže mít střelu fungl nové zbraně je k ničemu.


Jsou trochu jiné, ale většina, těch od nástroje z výroby, zůstanou stejné + na nábojnici...

Stejně se ale porovnává střela (popř. nábojnice) z místa činu se střelou a nábojnicí z podezřelé zbraně vystřelena pár dnů, až týdnů po činu

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#38 » pát 8. srp 2014, 14:49

Držte se tématu nebo to tady zamknu :/

OT promazaný



garf
Příspěvky: 170

Příspěvek#39 » stř 13. srp 2014, 20:58

Takže zpět k věci, a trochu ze široka , ale souvisí to...
Na mém odd pro zbraně a bezpečnostní materiál dnes 13.8. - jsem si po hodině čekání vyzvedl tzv.14ti denní průkaz zbraně=tj po 14ti dnech se pro to stavte... , datum vydání PZ je přitom 1.8.2014, proč jsem musel tedy od podání a zaplacení žádosti o registraci 30.7.2014 -čekat těch 14 dní nechápu.... , jediná dnes vydávající u okénka odešla v 11:25 na oběd , ta, co ji měla nahradit ,si pokecala a konstatovala, že "tam " jsou jen dva... ,co něco chtějí vydat , a odešla "nahoru" ....vrátila se 12:05 ...a vydala v minutě průkaz zbraně a to je vše ...Na můj dotaz ,že chci dobrovolně a protokolárně odevzdat 2ks - zbraně, které chce-žádá si -jiná složka pčr - krčila rameny , a zeptala se kolegyně , která jí řekla "je to možný" dělaj si kontrolu sami ...další můj termín u Té jiné složky pčr se již blížil , a tak ujištěn ,že na odevzdané zbraně musím i na jen jednu hodinu dostat protokol o předání zbraně,případně i se zdůvodněním , s tím ,že bez protokolu o předání- musím mít zbraně vždy pod kontrolou,tedy být fyzicky celou dobu přítomen ,-ujistili mne ...vždy přítomen , při všem , co se se zbraněmi bude dít , bez protokolu ani ránu ...
I opustil jsem prostor " půl pražské rychloobslužny zbraní chtivých" -jak tam vtipně pojmenoval nějaký kolega držitel ,když po hodině a třičtvrtě došel k okénku , a dověděl se ,že k žádosti se musí dle novely přidat kolek okamžitě, ne!, jak byl zvyklý, až při vyzvednutí ...prý dle novely, a pak si znovu vemte lísteček s pořadím, ne,fakt ne, zahájit to skutečně nemohu...zní odmítavé, s kolkem jsem tu do 10ti minut ... , zato ,já jsem to v novele nenašel, zdražení ano, změnu platby na předem ne , mohu se mýlit , ...takže rychlost odd. "Sdružení " dovolenými nenarušena...čímž je pochopitelný přístup oddělení pčr závažné kriminality / tj udělat si to sám, po svém a rychle...
A jdeme do Kongresové, vstup asi 10minut před časovým termínem, děžurná-to se fakt nedá říct jinak, mě měla na papírku 5x5cm cca 7lidí celkem , asi pro vip návštěvy, zkontrolovala op,a vydala vysačku na klopu "návštěva" --- dolů si pro mne přišel civil,onen důstojník ,vyvolal mé jméno, vstupní aula prázdná , a protáhl mne ozbrojeného rámem ...podal ruku, stisk pevný,nepřehnaný, představil se a od prvního pohledu se jevil rozumný, nic nezkoušel, věděl, že je to pudovka, buď to pude ,nebo ne, mé výhrady slyšel už v telefonu ,svůj dojem z telefonu sem si opravil, nebo si on opravil přístup k držiteli ZP,který se na něj informoval na svém oddělení pro zbraně , netuším, je to jedno, rovnou sem mu sdělil, že je to zbytečná buzerace, že chápu,že dostal rozkaz, a že je to práce, takže nebudu kráčet přes cestu...překvapení, v kanclu telefonicky nahlásil někomu, že má výslech , přitom žádné poučení nebylo, podpis nebyl, kopii nemám, o podání vysvětlení ani náznak :lol: natož náhrady ,ještě se informuji pár dní je čas,ale se.r.u na to .... , nechci mařit vyšetřování ,čili konkretní otázky a odpovědi vynechám , jen komentář diváka ,že před Kongresovou- bylo v plné polní utahaných odhadem 80 pčr činovníků , a Klánovický les houby neuvidí,páč sou zadupaný těmi služebními zaručeně kvalitními botami až do australie , byli navíc dost hladoví ,a řek bych i "o utahaní"...Zpět k věci, při mé výhradě,proč není svolání skrzevá odd.pro zbraně ,jak je běžné písemnou formou poštou , atd, sdělil natvrdo, že to pospíchá , a že by se z toho to zbrojní oddělení ...jak to říct ...že, už takhle nestíhají :mrgreen: /viz můj PZ /a nevědí o dovolených co dřív , a že si tato složka dokáže pomoct sama ,...Na příkladu, jak by to vypadalo u jednoho sběratele zbraní dané ráže s počtem od 30-50ti sbírkových ks mne přesvědčil , že vědí, proč to dělají takto, když se to navíc týká stovky držitelů ...
před předáním zbraní proběhla kontrola ZP,průkazů zbraní, původ odkud jsou nakoupeny , jak jsou zajištěny ,kdo k nim má ,měl přístup...Můj požadavek na předávací protokol na zbraně nebyl akceptován, čili jsem sdělil, že jsem poučen svým odd.pro zbraně, že vydat zbraně mohu jen proti protokolu o předání- byť i jen na jedinou hodinu a to z důvodů, že se z nich bude střílet, navíc bez mé přítomnosti ,a v policejní budově ...Couvnul ,že teda napíše ten zbytečnej protokol,řek sem ok , a vyndal , bezpečně zkontroloval a předal zbraně, bylo to beze slov kvitováno s povděkem ,že se nemusí smolit zdržující nesmysl, odnesl si je kam měl a zanechal mě samotného v kanceláři, spis na stole .... , nevídané, stejně jako, že při "výslechu"který byl a nebyl podáním vysvětlení ,nebyl nikdo další od pčr přítomen =což dokazuje naprostou zbytečnost té práce-frašky- :evil: ...potom následuje nudná fáze čekání na výsledek , přes hodinu a půl ,pouze cca 20 minut mě tam sedícího okukoval nějaký jeho kolega, asi sem se hodil do identikitu , a když se ukázala policejní medialní hvězda Hulán ,začal jsem se skoro smíchy dusit .... ,co tam blábolil a ten můj hlídač to zjevně vzdal, asi ,že nejsem zasmušilý, a šel pracovat-možná,..... celý je to tam panoptikum groteska,,.fabrika ,která se z celýho dne těší na oběd , a na padla ...tohle platíme ze svých daní, komu se mé subjektivní vyjádření nelíbí ,nebo nehodí , doporučuju sednout si tam 2 hodiny na ty "pohovky" a sledovat cvrkot - změní názor po půl hodině ...
nebo třeba ne- dle libosti a a dosaženého vzdělání .....
Ač tam sedí ,jak v čekárně, advokáti s klienty nebo já, třeba víc než hodinu, WC nikde,přístup turnikety ... to wc tam překvapivě mají ,musíte se dovolit zeptat je to dvakrát doprava a pak vlevo , kompas tam nefunguje, takže doporučuju pro bezpečný návrat klubíčko bavlnky , je to divný, ale nepřekvapuje to ...ani ,že papírové utěrky tam neznají , jiný papír jsem nepotřeboval ,zas až tak mě nerozhodili ,nepřekvapili...ale svítilo se tam ,tedy po té co, jsem potmě pohmatem našel vypínač ...ostatní už proběhlo normálně ...
No důstojník kupodivu přinesl zpět zbraně, konstatoval ,že v pořádku,předal, a mé sbohem nikoli nashledanou , s mým dodatkem,že ale budu rád ,když se jim práce povede a chytnou toho, koho chytit mají... akceptoval ,popřál mi zdraví a klid h ,takže z toho nashledanou nakonec bylo ,podání ruky to potvrdilo, ten chlap není nadšen , ale dělá co musí, je si vědom minimalní možnosti ,-že by to byl legalní majitel zbraně , ale prověřit se to musí, to chápe jistě každý se ZP, já určitě, ale užívat stejné metody jako ti co páchají zločiny a tím je dostat ,usvědčovat ? i proto má výhrada zůstává,konstatuji že je to více než nestandardní, možná mimo zákon mimo 119 a povinnosti držitele ZP určitě ,rizikové-ztráta zbraně mimo kontrolu majitele za hodinu v policejní budově Kongresová není nemožná , ....
Odd pro zbraně a bezp.mat je zjevně rozpolcené -na jednu stranu ne a na druhou můžou....,jejich pravomoc užívá někdo jiný a poukazuje na jejich neschopnost rychle reagovat a koordinovat postup kontroly zbraní s ostatními složkami pčr ,což vyvolá nevraživost a nebo jen pasivitu , ale za sjednocením "prah" na "sdružení" je šetření na nákladech nemovitostí v původních místech jednotlivých odd -dodnes tam topí ,udržují prázdno , a úsporu v počtu personálu, a co si upekli mají , odsíráme to čekacími lhůtami ,jež jsou výjimečné ...
a co je překvapivé ,odsírají to zjevně i vyšetřovací složky pčr ,které by měli mít přednost ....mé hodnocení je jistě zážitkem a subjektivní ,proto není potřeba mou osobu poučovat, svou povinnost ať už zákonou ,či méně jsem splnil , a nelíbí se mi to tak ,jak to proběhlo, ale hodnotit ,kdo za to může, a proč to tak je ? není na mě ....občanská kontrola by však měla být tou 3tí stranou ,voliče, a nebo ne ovčana , neboť ten kdo usiluje o moc a tu získá , chce další a víc ...a roztříštěná kontrola zbraní na jednotlivé složky pčr ,které si budou dělat ,co chtějí ,bez protokolů, bez kontroly vede víte kam ....
Je na každém , jak se k tomu postavíte, čeká vás to kolegové časem všechny , mne to potkalo po 21ti letech se ZP , jedno sebrání všech hraček jsem už taky zažil .... a původně jsem chtěl dnes dát požadavky na 3 NP abych pomohl zb ekonomice a dokoupení dalšího trezoru , ale přešlo mě to...
To co pčr zanedbala od počátku, tj ,že u všech zbraní v civilním oběhu nesebrala vzorky na balistiku dožene ,věřte ...dostanou na to dotaci, vzpomeňte na má slova.
Takže po krásně stráveném 13.8. na pčr jsem ještě zaplatil pokutu za rychlou jízdu směrem domu, a co dodat ?
Doma jsem rozhodil zbraně , jsou to dražší sbírkové kusy ošetřené pro dlouhodobé uložení konzervaci spec olejem přesto čtvrtletně čištěné ,nikoli na velké střílení, ani na nošení ..., tak zasranou zbraň minimálně 4 zásobníky vystřílené spíš víc ,houby jedna rána ! =balistika ,kuloví, z toho teče černá špína navelko ,střílelo z toho celý odd...jo ,nejsou to běžný kusy , střelivem selbel jsem z nich vloni střílel, takže zhruba 2 zásobníky a stačí malé vytření, tohle je na průplach humusu , tak přemýšlím, že až dojde na sbírkovýho siga , bude předán v zákonné konfiguraci hlavních částí zbraně ,váleček daného kalibru si protlačí a ostatní,musí stačit ...
je to jak stříleno střelivem s černým prachem ...
Závěr : chytrá horákyně, kdo může říct ,mé zbraně střílely v policejní budově v Kongresové, při prodeji je to jistě zhodnotí...
Z mé strany i nadále preferuji postup dle zákona a daných povinností držitele ZP tzn partner je odd pro zbraně a bezp.mat -tj -spěchá-li to=dojedou si pro zbraně ,dostanou je i o půlnoci , smějí volat telefonem, jen vyžaduji protokol o předání zbraně/zbraní....
zajištění zbraně jakýmkoliv policistou s protokolem ,se nebráním, je na to zákonný nárok,opět nutný protokol ...
partyzánštinu a shazování odd pčr si mezi sebou musí řešit sami ,
nás se ZP to jen poškozuje-hází mezi mlecí kameny ,kde pak nikdo z nás nebude vědět kdo co může=smí ....možná i o to jde ...



Pupak
Příspěvky: 318

Příspěvek#40 » stř 13. srp 2014, 21:36

Zajímalo by asi nejen mě, zda:

- je to skutečně kvůli těm vraždám taxikářů
- se to týká jen ráže 6.35, nebo (potenciálně) i jiných
- to bude po Praze pokračovat dále v republice

Pokud to tedy není tajné, ale jak jsem pochopil, nenechali tě ani podepsat mlčenlivost.



garf
Příspěvky: 170

Příspěvek#41 » stř 13. srp 2014, 22:48

zjevně se to svolávání týká tzv malorážných zbraní okolo 6,35 legálně držených držitelů ZP z "určité oblasti " že jsem jediný ,který se ozval vůči nestandardnosti postupu, mě ve státě ovcí ani nepřekvapuje , hlavu dolu a doprdelevlezlismus je silně zakořeněn a zjevně má ta specifická ráže ,jiné uživatele než crew zbraň for , asi tedy než než mladší ročníky , v mém posledním příspěvku je vše, co je obecně pro zdejší komunitu legálních střelců podstatné a co není jedna paní povídala , výslech jsem skutečně nevedl já :mrgreen: ale obecně s čím to souvisí netuším, vývoj informací ale i názoru sděluji - je takový ,jaký je -subjektivní bez znalosti pozadí, .... ,oni chtějí vědět a ptají se , ale nic nesdělují, těch vražd je asi nějako více v Praze a okolí ...
to ,že jsem nic nepodepsal, nedostal podepsat může mít i své důvody ...taky jsem se nic nedověděl .... na druhou stranu kráčet jim přes cestu nemám důvod ,i v mém zájmu je ať pachatele chytí



Pupak
Příspěvky: 318

Příspěvek#42 » čtv 14. srp 2014, 00:08

Aby ho chytili je zřejmě v zájmu všech, na druhou stranu by měla policie minimalizovat zásahy do práv a svobod občanů, čímž plošné kontroly s minimální šancí na úspěch dost zavánějí - proto se ptám, zda to souvisí s těmi taxikáři. Shodou okolností bydlím dost blízko u zmíněného Klánovického lesa, sledoval jsem pondělní manévry a nemám s nimi problém, nicméně kdyby si začali zařizovat domovní prohlídky nebo odposlechy telefonů barák po baráku v kruzích od lesa, tak bych s tím rozhodně problém měl. Osobně mám za to, že plošné kontroly majitelů legálních zbraní by měly být výjimečným prostředkem ve skutečně odůvodněných případech, jinak bychom taky mohli nosit železo na policii několikrát do roka, když se zrovna nedaří vyšetřování a šéfové jsou nervózní páč se pod nimi kýve židle.

No nic, budeme sledovat další vývoj, každopádně díky za info.

Uživatelský avatar
Francis
Příspěvky: 127

Příspěvek#43 » sob 16. srp 2014, 15:24

Pupak píše: jinak bychom taky mohli nosit železo na policii několikrát do roka


jen jednou :) balistici už tě budou mít v databázi ;) tak netřeba tě volat za měsíc kvůli nové vraždě znovu...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 42 hostů