Zdravotní způsobilost



Kopec
Příspěvky: 2

Příspěvek#1 » pát 8. srp 2014, 06:43

Ahoj, mám dotaz k zdravotní způsobilosti. Před cca 20ti lety jsem díky mladistvé nerozvážnosti dostal modrou knížku a byl propuštěn ze základní vojenské služby pro tzv maloadaptaci. Pak jsem měl problém při získání ŘP. Měli to tam někde evidované a já musel mít posudek z psychiatrie a absolvovat psychologické vyšetření abych mohl získat ŘP. Ted po 20ti letech bych chtěl získat zbrojní průkaz skupiny C a proto se ptám:
Budou to mít někde stále evidované nebo se zdravotní stav prokazuje pouze posudkem obvodového lékaře?

Uživatelský avatar
Kurt
Příspěvky: 222

Příspěvek#2 » pát 8. srp 2014, 07:15

Je docela dobře možné, že si obvodní lékař vyžádá posudek psychologa - nezávisle na tom, co je a co není kde napsáno z období před 20 lety - má na to právo a prakticky nic s tím neuděláte.
BTW: nebyla to spíše maladaptace?



Kopec
Příspěvky: 2

Příspěvek#3 » pát 8. srp 2014, 09:26

Možná ano. Díky za odpoveď. Posudek nevadí. S tím nemám problém.

Takže pokud mi obvodní lékař vystaví kladný posudek, dál se nikde nic nezkoumá?

Před těmi 20ti lety mi také vystavil obvodní lékař kladné stanovisko, ale při žádosti o ŘP tam byla nějaká "stopka" a já musel doložit posudek od psychologa právě na DI nebo Polici (už nevím jistě).
Jestli si ale dobře pamatuji, tak to vojáci dělali schválně a varovali před tím, že kdo to uhraje tzv na hlavu, tak bude mít poté problémy s ŘP. Proto mne napadlo jestli tam nebude problém i s ZP ikdyž už je to cca 20let.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#4 » pát 8. srp 2014, 09:51

Pokud to v papírech najde, je dost možné, že si vyžádá odborné vyšetření u psychologa. Pokud nenajde, je také možné, že si vyžádá vyšetření u psychologa.
Pokud bude výsledek kladný, tak by neměl se získáním zdravotní způsobilosti být problém.

(na okraj - např. v Rakousku to mají přímo zákonem dané, že kdo jde místo povinné služby v armádě raději vykonat náhradní civilní službu, nesmí po následujících 15 let nabývat palné zbraně; od novely z roku 2010 je ale možné si alespoň zažádat o výjimku pro lov či sport)

Uživatelský avatar
Grasel
Příspěvky: 410

Příspěvek#5 » pát 8. srp 2014, 17:00

Tak je to správně - chceš modrou ,, na bednu" - nemáš nárok na řp, zp..

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 hostů