Kde nelze nosit zbraň

Uživatelský avatar
SimonW
Příspěvky: 105

Příspěvek#766 » ned 1. dub 2018, 09:27

Zdravím neví někdo prosím zda v Divadle Karlín mají při vstupu rámy?

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#767 » ned 1. dub 2018, 13:25

duplicita, prosím smazat tento příspěvek
Naposledy upravil(a) oldlamehand dne ned 1. dub 2018, 13:27, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#768 » ned 1. dub 2018, 13:27

U Karlína nevím. Ale bezpečnostní rámy v divadlech nebo kinech u nás rozhodně nejsou běžná praxe. Nemyslím, že bych někdy narazil na divadlo nebo kino, kde by rám byl. Třeba Národní divadlo rámy nemělo, když jsem tam naposled byl asi před rokem a půl i když jejich návštěvní řád asi zbraně zakazuje. Ale kdo z nás neignoruje přeškrtlé pistolky na poště, bankách, nebo zákazy v návštěvních řádech některejch nákupáků?
U nás jsem asi zatím rámy potkal jen u security check na letišti, na Pražském hradě, u vstupu do budovy soudu a na ministerstvo.



Wrunx
Příspěvky: 9

Příspěvek#769 » stř 18. dub 2018, 17:54

Osobní zkušenost s otázkou kterou uvedl Snake.360 18. ledna, nyní z počátku letošního dubna. Na kontrole stál voják, který mi řekl že Hrad je objekt se zvláštním bezpečnostním opatřením a samosebou, uložit zbraň u něj možné není, je tam prý pouze od toho, aby případně zabránil osobám s nežádoucími předměty ve vstupu.
Měl jsem v batohu kromě jiného svůj multitool a rovnou jsem ho ukázal, žena měla v kabelce svůj pěkný ladyknife, ale ujistil nás s úsměvem že "tohle" neřeší a normálně jsme si je vzali do Hradu. Chování dle mého náhledu profesionální, ale slušné a vstřícné.
Poptal jsem také se u blízkého oddělení PČR na možnost dočasného uložení legální palné zbraně, odpověď byla odmítavá: pokud bych byl policista tak mohu, jako občan nemohu.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#770 » čtv 19. dub 2018, 08:12

Tohle by se asi mělo dořešit, jak ale v takovém "chumlu" zajistit, že si pro zbraň přijde oprávněný majitel a ne nějaký chmaták, který ti šlohne průkaz či "lístek od trezoru". Snad jedině obsluha s kamerou..

Uživatelský avatar
Kalič
Příspěvky: 304

Příspěvek#771 » čtv 19. dub 2018, 09:12

Jak mají vydávání zbraně z úschovy pořešené třeba u soudů? Na příslušný ZP?



Daniel9
Příspěvky: 2

Příspěvek#772 » pon 7. kvě 2018, 17:53

Zdravím, chtěl bych se zeptat na nošení vzduchovky na veřejnosti. Vím, že zbraně kategorie D by měly být nošeny skrytě, ale zajímalo by mne, jestli lze zbraň nějak "upravit", aby se dala nosit i viditelně? Jde totiž o kostým na poslední zvonění. Kdyby tedy byla hlaveň vzduchovky zacpána nějakou viditelnou zátkou (třeba jako některé airsoftové zbraně jasně oranžovými plastovými špunty), šlo by to? Děkuji

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#773 » pon 7. kvě 2018, 18:43

Oranžové špunty zřejmě souvisí s legislativou v US, naši podmínku skrytého nošení neřeší. Pravděpodobnost, že viditelnou vzduchovku bude někdo řešit se blíží nule (pokud součástí maškarády nebude míření po lidech a před zapadnutím do hospody si ji strčíš do futrálu), nicméně obávám se, že jediné "čisté řešení" je nějaká nefunkční atrapa, třeba z hračkářství.



Slezman
Příspěvky: 352

Příspěvek#774 » pon 7. kvě 2018, 19:17

I s atrapou může být problém, pokud je dobře zpracovaná. Ani taková by neměla být nošena viditelně.



AndreasBaader
Příspěvky: 201

Příspěvek#775 » pon 7. kvě 2018, 20:01

A toto mame uvedeno v zakone o zbranich kde?

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#776 » pon 7. kvě 2018, 20:31

Daniel9 píše:Zdravím, chtěl bych se zeptat na nošení vzduchovky na veřejnosti. ... Jde totiž o kostým na poslední zvonění...

Předně - nejsem právník.

Držení a nošení zbraně kategorie D, kam běžná vzduchovka (do 16 J) patří, upravuje § 15 ZoZ. Ten v odstavci 5 písm a) říká, že držitel zbraně kategorie D nesmí zbraň nosit viditelně na veřejnosti nebo na místě veřejnosti přístupném, nejde-li o místo a účel uvedené v odstavci 2. Místo a účel uvedené v odst. 2 jsou střelnice, divadelní představení, rekonstrukce historických bitev a jiné kulturní akce, při nichž se ze zbraní nevystřelují střely.

Osobně se domnívám, že "poslední zvonění" pod tuto výjimku spadat dost dobře může, ale jestli chceš mít jistotu, zeptej se na příslušném oddělení policie (podle místa, kde se bude akce konat) a/nebo MVČR, ideálně písemně.
Naposledy upravil(a) Lynx dne pon 7. kvě 2018, 20:49, celkem upraveno 1 x.



Slezman
Příspěvky: 352

Příspěvek#777 » pon 7. kvě 2018, 20:43

AndreasBaader píše:A toto mame uvedeno v zakone o zbranich kde?


O zakoně o zbraních jsem nemluvil :)



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#778 » pon 7. kvě 2018, 20:44

Poslední zvonění pod to sice spadat může, ale jen v případě, že to bude na půdě školy. Což je ale místo, kde jsou zpravidla na výskyt zbraně citliví. Mladej měl problém i s baterkou od Fenixu.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#779 » pon 7. kvě 2018, 20:51

Proč jen na půdě školy? Že jde o aktivitu se školou spojenou přece neznamená, že to musí být jen ve škole. Analogicky k divadelnímu představení - bude ho pořádat škola, ale může se konat v divadle, a to dokonce i v jiném městě.



AndreasBaader
Příspěvky: 201

Příspěvek#780 » pon 7. kvě 2018, 21:03

Slezman píše:
AndreasBaader píše:A toto mame uvedeno v zakone o zbranich kde?


O zakoně o zbraních jsem nemluvil :)

Ktery teda jiny zakon nam civilistum narizuje zpusob noseni zbrani?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů