Kde nelze nosit zbraň



vvitty
Příspěvky: 239

Příspěvek#1051 » stř 28. úno 2024, 23:04

Patton: dekuji. Dalsi duvod proc se CSOB vyhnout :-)
Sporitelna takove samolepky na dverich nema. Erste Premier taktez ne. Fio taktez ne.



Střelec
Příspěvky: 1681

Příspěvek#1052 » čtv 29. úno 2024, 12:22

Tak neteoretizujte, pošlete do ČSOB dotaz, jak to myslí. Dotaz k foťáku je nevinný a rovnou budete mít vyjádření ke zbrani.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 3009

Příspěvek#1053 » čtv 29. úno 2024, 12:36

Pošlete tohle :
dobrý den, dne XY odjíždím na jednu akci a cestou na nádraží se potrebuju stavit na pobočce Abc. S sebou budu mít zavazadla s dvěma utocnymi puskami, 5 zásobníky a 2000 nábojů. Můžu jít do pobočky něco vyřídit se svým účtem?



MojeTikka
Příspěvky: 1614

Příspěvek#1054 » čtv 29. úno 2024, 13:13

Ten, kdo to posle, at tady da nejprve zpravu. At pak vime, proc se dlouho neozval.

Uživatelský avatar
Destructor
Příspěvky: 697

Příspěvek#1055 » čtv 29. úno 2024, 13:17

:lol:



Jarda.Jezek
Příspěvky: 901

Příspěvek#1056 » čtv 29. úno 2024, 13:46

Řekl bych, že ty obrázky tam nejsou kvůli vám, abyste řešili, co tak asi na nich je a co by to mohlo znamenat, kdyby se to chtělo vykládat. Ty obrázky tam možná jsou kvůli lidem, kteří se bojí, že v době jejich přítomnosti bude banka přepadena, jak to viděli už ve stovkách filmů. Když vidí u vstupu takový obrázek, uklidní je to a hned se v bance cítí trochu bezpečněji. Já bych jim ten pocit nebral.

No a pokud má někdo pocit, že je to jakýsi zákaz, vždy může přiložením své zbraně na obrázek přímo ověřit, jestli se týká právě jeho zbraně nebo ne.



JirkaCV
Příspěvky: 1597

Příspěvek#1057 » čtv 29. úno 2024, 14:29

U tý ČSOB nemusím přikládat. Jasná airsoft 1911.



Carloss
Příspěvky: 2975

Příspěvek#1058 » čtv 29. úno 2024, 15:55

Jestliže připustíme, že i banka je soukromý objekt, stejně, jako třeba obchod, nebo firma, pak je třeba respektovat přání majitele. Nebo ne? A není to úplně stejné, jako veřejné prostory Hradu??? Dle mého v prostorách, kam má veřejnost přístup je to prostě stejné, Hrad neHrad. Pokud by to na Hradě mělo být skutečně omezeno, muselo by to být zákonem, nikoli návštěvním řádem.



vidocqcz
Příspěvky: 206

Příspěvek#1059 » čtv 29. úno 2024, 16:04

Byl jsem na Hradě a čekal jsem na rodinu venku. Za těch 40 minut (byla zrovna výměna stráží a tak jsem mrznul venku déle, než jsem čekal) nechávali projít rámem 7 lidí. Proto je Hrad jiný. Jasně, řekli by mi něco o blbcích a poslali mě pryč. Nebo bych musel čekat na PČR, řešit doklady a zbytečně bych komplikoval dětem výlet. To jinde moc nehrozí, pokud se člověk chová slušně a nosí skrytě.
Edit: Areál Hradu jsou i nádvoří a tak. Ne jen vnitřky budov, kde probíhají placené prohlídky.



Piggy
Příspěvky: 1899

Příspěvek#1060 » čtv 29. úno 2024, 18:05

Není podstatné, jestli jde o soukromý objekt. Důležité je, jestli je veřejně přístupný, tzn. může tam vstoupit kdokoliv bez předběžných podmínek a bez selekce.
Takže typicky každý podnik nebo provozovna mají jak prostory veřejně přístupné, kam lze vejít anonymně "z ulice", tak i nepřístupné, kde je to v různé míře omezeno.
Hrad spravuje Kancelář prezidenta republiky, což je orgán veřejné moci a má trochu širší kompetence, než provozovatel prodejny. Vlastně je otázka, jestli vůbec je veřejně přístupný ve výše uvedeném smyslu



Carloss
Příspěvky: 2975

Příspěvek#1061 » čtv 29. úno 2024, 20:02

To, že je Hrad OVM ještě samo o sobě nic neznamená, myslím. Pořád mi přijde zásadní ta přístupnost veřejnosti. Kdysi jsem někde četl jmenovitý výčet institucí, kam je vstup se zbraní výslovně zakázán. Byly to soudy, ČNB, chráněné letištní prostory a předpokládám, že ještě něco. Ale vůbec nevím, kde to bylo uvedeno. Ale že by tam byl Hrad (jeho veřejně přístupné prostory)... to si vůbec nevybavuju. Proto se na to ptám. Navíc si myslím, že by to mělo být stanoveno zákonem, že nějaký návštěvní řád, kterej si může vydat kdejakej čičmunda ke kdejakému prostoru nestačí a musí to mít oporu v zákoně. Právě kvůli výkladu a jako vždy... přezkoumatelnosti.



matkoo
Příspěvky: 191

Příspěvek#1062 » čtv 29. úno 2024, 20:17

audis píše:Pošlete tohle :
dobrý den, dne XY odjíždím na jednu akci a cestou na nádraží se potrebuju stavit na pobočce Abc. S sebou budu mít zavazadla s dvěma utocnymi puskami, 5 zásobníky a 2000 nábojů. Můžu jít do pobočky něco vyřídit se svým účtem?


ja som tak to bol v banke riesit problem ,sice len jedna ar9 v plastovom kufri/nie nemam na tom ziadnu nalepku/ a par sto nabojov a vsade klud nikdo sa nepohorsoval

o to viac udivenych pohladov ked sa takto bol na cintorine :lol:



JirkaCV
Příspěvky: 1597

Příspěvek#1063 » čtv 29. úno 2024, 20:50

Běhat po hřbitově a ohrožovat portréty na náhrobních deskách AR devítkou je nejlepší způsob, jak rychle ztratit zdravotní způsobilost.



MojeTikka
Příspěvky: 1614

Příspěvek#1064 » čtv 29. úno 2024, 21:41

Héfaistos píše:Správný (a jediný možný) výklad je:
Nefoťte a nestřílejte uvnitř pobočky. ;)

Páč těžko budou chtít zakázat vstup každému s mobilem (neznám mobil, co nemá foťák),


Ten obrazek znamena, ze se tam neprodavaji pistole a fotaky.

Uživatelský avatar
Rudolf Steiner
Příspěvky: 43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1065 » pát 1. bře 2024, 08:14

Třeba je ta banka zaujatá proti Italům, nebo si myslí, že každý mafián nosí Berettu. No tak když tam půjdu, tak si vezmu třeba revolver, nebo Glocka :D

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti