Kde nelze nosit zbraň



DVII
Příspěvky: 25

Příspěvek#1066 » pát 1. bře 2024, 08:40

Střelec píše:Tak neteoretizujte, pošlete do ČSOB dotaz, jak to myslí. Dotaz k foťáku je nevinný a rovnou budete mít vyjádření ke zbrani.

Banky bych vůbec neřešil, lidé si tam do trezorů ukládají cennosti, případně vybírají hotovost a kdy jindy se mohou stát obětí útoku, že.
Jen na hlavu padlý by nechal zbraň doma, protože si půjde vyzvednout z trezoru briliantový náhrdelník, aby neporušil stupidní obrázek na dveřích

Uživatelský avatar
Petr z Braníka
Příspěvky: 287

Příspěvek#1067 » pát 1. bře 2024, 19:40

Bavil jsem se o tom s umělou inteligencí, a taky došla k tomu, že je to pitchovina :D
SmartSelect_20240301_193229_Chrome.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Střelec
Příspěvky: 1673

Příspěvek#1068 » pát 1. bře 2024, 19:47

Právě jsme dosáhli okamžiku, kdy umělá inteligence překonala inteligenci průměrného úředníka.



JirkaCV
Příspěvky: 1552

Příspěvek#1069 » pát 1. bře 2024, 19:48

Jestli bude ChatGPT kandidovat jak letos do EU, tak příští rok v ČR, mám cukání mu to tam hodit. :D



MojeTikka
Příspěvky: 1601

Příspěvek#1070 » sob 2. bře 2024, 08:08

Umela inteligence vs. prirozena blbost.

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 807

Příspěvek#1071 » pon 4. bře 2024, 08:16

Nedávno při objednávání tabulek pro BOZP, jsem narazil na toto...
Podle mne slušný mazec, já osobně to chápu jako "Zákaz historických zbraní na facebooku"...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



JirkaCV
Příspěvky: 1552

Příspěvek#1072 » pon 4. bře 2024, 10:03

Na druhou stranu, takovou cedulku bych viděl, jako vhodnou na víc místech.
guns_and_alcohol.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



MojeTikka
Příspěvky: 1601

Příspěvek#1073 » pon 4. bře 2024, 10:28

Unika mi ale smysl. Jako, ze lumpici tam maji zakaz vstupu, protoze maji nelegalni zbrane? Nebo, ze drzitel ZP ho vyhral v loterii, protoze nevi, ze pri noseni strelne palne musi byt strizlivy? A co jeste napiseme po cedulich?

Ja naopak myslim, ze v Cesku je takova cedule naprosto redundantni.



JirkaCV
Příspěvky: 1552

Příspěvek#1074 » pon 4. bře 2024, 11:22

Je to nejspíš z USA, tam to smysl dává. Na skryté nošení potřebují extra povolení. A s tím chlastem to taky chápu.

Uživatelský avatar
Klicky
Příspěvky: 195

Příspěvek#1075 » pon 4. bře 2024, 11:31

JirkaCV píše:Je to nejspíš z USA, tam to smysl dává. Na skryté nošení potřebují extra povolení. A s tím chlastem to taky chápu.


Hodně záleží na státní legislativě, většinou je to tak že jižani mají povolené "open carry" ale na skryté potřebují paradoxně povolení (asi nějaký historický pozůstatek). Jiné státy mají open carry explicitně zakázáno ale na skryté není třeba licence.

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 807

Příspěvek#1076 » pon 4. bře 2024, 11:40

Vychází to z historické premisy, že skrytě nosí zbraň jen ten, kdo má nekalé úmysly. Viditelně ten, kdo chce, aby se vědělo, že se bude bránit, což je jeho zákonné právo.



MojeTikka
Příspěvky: 1601

Příspěvek#1077 » pon 4. bře 2024, 12:11

JirkaCV píše:Je to nejspíš z USA, tam to smysl dává. Na skryté nošení potřebují extra povolení. A s tím chlastem to taky chápu.


No jasne, vsak ja jsem myslel ceskou aplikaci. U nas to mame jinak.

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 807

Příspěvek#1078 » pát 22. bře 2024, 14:59

Tak jsem obdržel z Pražského hradu odpověď:

Kancelář prezidenta republiky obdržela Váš email ze dne 20. února 2024,
ve kterém se dotazujete, kde lze při vstupu do areálu Pražského hradu uložit krátkou
palnou zbraň, neboť pohyb po areálu se zbraní je Návštěvním řádem PH přísně zakázán.
Zmiňujete § 29a zákona č. 119/2002 Sb. o střelných zbraních a střelivu, který stanoví,
že „pokud orgán veřejné moci vynucuje zákaz vstupu se zbraní do svých úředních či
chráněných prostor, umožní jejímu držiteli uložení krátké zbraně v souladu se
zákonem.“

Po konzultaci s Odborem právním a Odborem bezpečnostním KPR si Vám
dovoluji sdělit následující:

Správa Pražského hradu jako subjekt, který byl dle zřizovací listiny založen
ke správě majetku a výkonu služeb ve prospěch Kanceláře prezidenta republiky,
k podnícení kulturní, společenské a podnikatelské činnosti v areálu Pražského hradu,
k uspokojení mnohostranných zájmů občanů České republiky a návštěvníků Pražského
hradu, k zajištění údržby, rekonstrukcí a celkového rozvoje Pražského hradu a zámku
Lány a který je současně zapsán v katastru nemovitostí jako subjekt příslušný
hospodařit s majetkem státu v rozsahu areálu Pražského hradu, není orgánem
veřejné moci
(orgánem veřejné moci je státní orgán, územní samosprávný celek,
fyzická nebo právnická osoba, byla-li jí svěřena působnost v oblasti veřejné správy,
notář, soudní exekutor, insolvenční správce a archiv, k tomu vizte zákon č. 111/2009
Sb., zákon o základních registrech, ust. § 2 odst. písm. c) či dle rozhodovací praxe
Ústavního soudu se veřejnou mocí rozumí taková moc, která autoritativně, a to přímo,
nebo zprostředkovaně, rozhoduje o právech a povinnostech subjektů, subjekt, o jehož
právech nebo povinnostech orgán veřejné moci rozhoduje, není v rovnoprávném
postavení s tímto orgánem a obsah rozhodnutí orgánu veřejné moci nezávisí na vůli
subjektu). Z uvedeného důvodu se na Správu Pražského hradu, která tedy není
orgánem veřejné moci, nevztahuje § 29a zák. č.119/2002 Sb., zák. o zbraních.
Správa Pražského hradu pro naplnění účelu, ke kterému byla zřízena, je
oprávněna/povinna vymezit práva a povinnosti návštěvníků areálu Pražského hradu vlastním předpisem (Návštěvním řádem). Pro vstup do areálu Pražského hradu
je pak tedy každý návštěvník povinen řídit se tímto Návštěvním řádem, který stanoví,
že do areálu Pražského hradu je přísně zakázán vstup se zbraní (střelnou, bodnou
i sečnou)
; to neplatí pro příslušníky ozbrojených složek při výkonu služby v areálu
Pražského hradu a pro osoby, u nichž to na základě písemné žádosti stanoví vedoucí
Kanceláře prezidenta republiky.



JirkaCV
Příspěvky: 1552

Příspěvek#1079 » pát 22. bře 2024, 15:31

Řekl bych, že zmotali dohromady Správu a Kancelář.
Stejné, jako kdyby odpověděla Správa nemovitého majetku města Kocourkova, že ten zákon pro místní radnici neplatí, protože tam uklízí oni.



Carloss
Příspěvky: 2942

Příspěvek#1080 » pát 22. bře 2024, 17:50

Takže moje otázka jasně trvá: Jakou oporu v zákoně má zákaz vstupu se zbraní? Podle mě NEMÁ. Má to stejnou váhu, jako když si majitel obchodu nalepí kolečko s přeškrtnutou berettou na dveře, takže NULOVOU. Takhle by třeba magistrát, nebo jen obecní ouřad mohl vydávat zákaz pohybu se zbraní na svém území. A tak to přece nefunguje.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti