Můžu vzít kamaráda na střelnici pokud nemám ZP 3 roky?

Uživatelský avatar
Grasel
Příspěvky: 410

Příspěvek#16 » ned 21. pro 2014, 17:18

Je vidět, že někteří dostali ZP zřejmě omylem... :roll:



E-Ryc
Příspěvky: 516

Příspěvek#17 » pon 22. pro 2014, 11:45

marinakus píše:Jinak nechápu proč tu holku pod deset let nechal střílet, od toho je přece správce střelnice.


Na Kapslovne je to z kancelare ke stavum celkem daleko (jine patro, navic oba spravci nejsou mladici). Takze pokud strelec rekl, ze se dcera bude jen divat, tak spravce nemel moc sanci zasahnout od okamziku, kdy na kamere uvidel, ze holka dostala zbran do ruky, do vystrelu

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#18 » pon 22. pro 2014, 14:08

Jasně , sorry, mohlo mě napadnout, že to bylo takhle nějak. Je fakt, že lidi jsou všelijací. Znám jednoho podobného, který argumentoval tím, že to je přeci jeho syn a on za něj nese odpovědnost.

Uživatelský avatar
Kurt
Příspěvky: 222

Příspěvek#19 » stř 24. pro 2014, 12:55

Kontrolní otázka: jak správce střelnice zjistí, zda mám ZP déle, než 3 roky? Pokud vím, tak se v ZP uvádí jen datum vydání. Pokud mám tedy ZP kupříkladu od roku 2007, následný mi byl vydán v roce 2012. A z něj se správce absolutně nedočte, že jsem držitelem ZP již 7 let. ;)

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#20 » stř 24. pro 2014, 13:57

V omezeném počtu případů třeba z PZ - tam je datum registrace. Pokud tedy máš tu konkrétní zbraň déle, než 3 roky.
Btw: na ZP je datum vydání? Já tam mám jen datum platnosti (z toho se samozřejmě dá odvodit vydání).

Uživatelský avatar
Grasel
Příspěvky: 410

Příspěvek#21 » stř 24. pro 2014, 14:51

Ale to furt neřeší to, že když mi je 35, tak už můžu ,,jet" třetí kolečko platnosti ZP a správce pozná prd.. A podle průkazu zbraně to asi určovat nikdo nebude, jsou tací kteří vystřídaj víc kvérů jak fuseklí :lol:

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#22 » stř 24. pro 2014, 15:13

Jistě správce to nepozná ale je to především Tvoje zodpovědnost ;)

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#23 » stř 24. pro 2014, 16:41

Grasel: jasně, nejde poznat, kolik cyklů ZP máš za sebou, pokud zbraně střídáš často, tak taky nic - prostě jen v případě, že máš zbraň nad 3 roky.
Jinak jak píše sided: nejen že většinou nepozná, ale podle mých humble zkušeností ani nekontroluje. Nejsem si ale úplně jistý, čí odpovědnost to je. §59/4 říká, že "osoba (tedy ta bez ZP) může používat zbraň..." - z toho mi není jasné, kdo by byl postižen v případě problému - jen ta "osoba"? Tzn. se o ověření splnění té legislativní povinnosti musí starat spíš ona, než správce střelnice?

Uživatelský avatar
Kurt
Příspěvky: 222

Příspěvek#24 » stř 24. pro 2014, 18:08

Moje zodpovědnost to sice je, ale jaké mám možnosti? Není ta formulace v zákoně trochu nesmyslná, když se do ZP nezaznamenává datum jeho nabytí? A přitom by stačila větička na zadní straně - např. něco ve smyslu "Držitelem ZP od 9.7.2005".

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#25 » stř 24. pro 2014, 21:13

Nechápu, jaké možnosti? Jestliže někomu svěříš zbraň tak zodpovídáš za to že je to v souladu s legislativou a za to jak se zbraní nakládá. Jak dlouho máš zbroják si snad pamatuješ, případně si to můžeš napsat na lísteček. Kdyz se stane malér tak to vyšetřující orgán zjistí okamžitě.

Uživatelský avatar
Grasel
Příspěvky: 410

Příspěvek#26 » stř 24. pro 2014, 21:22

Na to je jednoduchá pomoc, nedávat kvér do pracek každýmu volovi co si o to řekne :lol:
Osobně mám vytipováno několik známých, kterým bych nepůjčil ani vzduchovku ve vakuu :lol:

Uživatelský avatar
Kurt
Příspěvky: 222

Příspěvek#27 » stř 24. pro 2014, 22:54

sided: četl jsi mou otázku? Zněla "jak správce střelnice zjistí, zda mám ZP déle, než 3 roky?". Můžeš mi na to odpovědět?
Pokud stále nechápeš, zkusím to zformulovat jinak: jak správci doložím, že mám ZP déle, než 3 roky, když to není nikde napsáno?



dave-cz
Příspěvky: 106

Příspěvek#28 » stř 24. pro 2014, 23:24

Kurt píše:jak správce střelnice zjistí, zda mám ZP déle, než 3 roky?

Zřejmě nijak.

Kurt píše:jak správci doložím, že mám ZP déle, než 3 roky, když to není nikde napsáno?

Čestné prohlášení? Pak by mohl být správce z obliga a veškerá zodpovědnost je na tobě.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#29 » čtv 25. pro 2014, 01:23

Odpověď Sideda je alespoň pro mě naprosto jasná,.

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#30 » čtv 25. pro 2014, 06:35

Grasel píše:Na to je jednoduchá pomoc, nedávat kvér do pracek každýmu volovi co si o to řekne

Ano, to je jistě univerzální řešení, ale předpokládám, že Kurt měl na mysli zrovna tu situaci, kdy by někomu ten kvér do pracek dát chtěl.
Ale vrátil bych se ke svému předchozímu komentáři: na kom je tedy odpovědnost? Na tom, kdo si půjčuje, kdo půjčuje, na střelnici...?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: martkom1919 a 11 hostů