Nákupní povolení přes datovou schránku



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#106 » ned 21. úno 2021, 11:18

Jelikož jsem nic nezplnomocňoval, tak mám čekat, že to vyšumí případně mi někdo bude volat, že je tam nesrovnalost a společně to zrušíme? Tudíž mezitím je asi dobrý krok poslat je znovu jako FO? Díky



AndreasBaader
Příspěvky: 201

Příspěvek#107 » ned 21. úno 2021, 12:23

Podani bylo ucineno a nic nevysumi. Musi te spravni organ vyzvat k odstraneni vad podani. Muzes samozrejme vzit svoji zadost zpet a poslat novou ze sve DS na FO, bys to mel zdarma bez spravniho poplatku.

Odesláno z mého SM-N975F pomocí Tapatalk



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#108 » ned 21. úno 2021, 20:07

Jak je zde uvedeno, že možno požádat o NP obecně na "zbraň kat. B" bez specifikace pistole/puška... už to někdo zkoušel? Chci si podat jedno plonkovní na pistoli a druhé na pušku, ovšem takto bych si jedno ušetřil (stejně nevím, co budu kupovat dřív). Kdybych to řešil osobně, tak se zeptám, ale nechce se mi tam kvůli tomu chodit a dovolat se většinou k nám na OSZBM prostě nedovolám. Díky.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#109 » ned 21. úno 2021, 20:21

No tak to prubni elektronicky a v nejhorším tě vyzvou k doplnění podání. Není co ztratit.



jjoozziinn
Příspěvky: 172

Příspěvek#110 » ned 21. úno 2021, 20:42

Já a úspěšně. Za 5 dní doma vyřízeno. Asi nestíhali. Výjimky druhý den. Na 6 stránce jsem dával žádost ke stažení.



AndreasBaader
Příspěvky: 201

Příspěvek#111 » ned 21. úno 2021, 21:13

Strelec:
Je to konkretne uvedeno v zakone, takze, i kdyby to na nejakem oddeleni nepochopili, staci odcitovat paragraf 12 odst. 3, pism. b).

Odesláno z mého SM-N975F pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 795

Příspěvek#112 » pon 22. úno 2021, 07:49

Střelec: Taky jsem to tak zkoušel. Vyplněny pouze osobní údaje, zaškrtány důvody a že chci vlastni, držet a nosit. Co se týče údajů o zbrani, tak to jsem nechal kompletně prázdné. Kladně vyřízeno během 5 dní (z toho 2 dny víkend).



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#113 » pon 22. úno 2021, 08:03

Díky, dnes tedy pošlu.

Uživatelský avatar
mbem
Příspěvky: 168

Příspěvek#114 » pon 22. úno 2021, 08:47

LordSalix píše:Neví náhodou někdo, jakou hraje případně roli, že jsem žádosti poslal jako PFO? Respektive dokonce první jako FO a další dvě jako PFO, protože jsem jim to po pročtení vlákna chtěl poslat pěkně zvlášť, ale nevšiml jsem si, že se to pokaždé zase přepne na PFO ...


Nemělo by to vadit. Pokud se fyzická osoba stane živnostníkem, tak nedojde k žádnému rozdvojení osoby, nejsou to najednou dvě různé identity. Rozhodně nikdy nemusí zplňomocňovat sama sebe, to je kravina.



kolemjdoucí
Příspěvky: 810

Příspěvek#115 » pon 22. úno 2021, 09:25

V tomhle bych si nebyl tedy úplně jist, protože on žádá o povolení jako fyzická osoba (identifikace rč), nikoliv jako subjekt podnikající fyzická osoba (identifikace ičo).
Pokud by se jednalo o použití elektronického podpisu, tak tam je to jednoznačné, protože držitelem elektronického podpisu je fyzická osoba vždy.

Uživatelský avatar
mbem
Příspěvky: 168

Příspěvek#116 » pon 22. úno 2021, 09:35

Rozhodující bude jak se identifikuje v tom samotném podání, resp. jak vyplní ten formulář (sepíše žádost). Pak už je jedno, jakou to dá (svojí) schránkou, fikce podpisu podle § 18 odst. 2 zákona o elektronických úkonech se uplatní ať už se ta fyzická osoba v podání identifikuje podle ičo nebo rč.



kolemjdoucí
Příspěvky: 810

Příspěvek#117 » pon 22. úno 2021, 09:51

Jinými slovy (jestli tě chápu dobře) říkáš, že je jedno, jakou DS to pošle, i kdyby to byla DS třeba akciovky? Protože on ten přístup k DS dostal jako fyzická osoba. Zajímavá myšlenka, ale nejsem s tím úplně ztotožněnej.

Uživatelský avatar
mbem
Příspěvky: 168

Příspěvek#118 » pon 22. úno 2021, 10:09

To už ne. Je jedno, jestli něco pošle ze své FO/PFO schránky, neboť tyto schránky jsou spojeny s jednou a tou samou fyzickou osobou. Akciovka už je jiná (dokonce právnická) osoba, tam to (bez plné moci) fungovat nebude (resp. nemělo by).



kolemjdoucí
Příspěvky: 810

Příspěvek#119 » pon 22. úno 2021, 10:23

To bych nesouhlasil, protože u PFO se v jednom případě jedná o fyzickou osobu a ve druhém případě o podnikatelský subjekt. Ale ok, uvidíme, máme tady praktický průzkum bojem. :)

Uživatelský avatar
mbem
Příspěvky: 168

Příspěvek#120 » pon 22. úno 2021, 10:44

Já už byl jednoho takového podobného průzkumu bojem svědkem. Když si bratr zřídil pouze FO schránku, kvůli dopravním pokutám. Pak dostal flastr, když podal daňové přiznání papírově. Obhajoba tím, že povinnost podat přiznání mu vznikla jako podnikatelskému subjektu, který ale datovou schránku zřízenou neměl, proto se na něj ani nevztahovala povinnost podat přiznání elektronicky, nepadla na úrodnou půdu. Je to furt jeden a ten samý subjekt, ta samá osoba, která má akorát navíc přiděleno ičo a oprávnění provádět vlastním jménem, na vlastní odpovědnost, soustavnou činnost za účelem dosažení zisku.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů