Nákupní povolení přes datovou schránku



kolemjdoucí
Příspěvky: 810

Příspěvek#121 » pon 22. úno 2021, 11:21

Tak to je zajímavé. Docela by mě zajímalo, zda pro úřady platí povinnost doručovat fyzickým osobám via DS v případě, že ji mají zřízenu jako PFO.

Uživatelský avatar
mbem
Příspěvky: 168

Příspěvek#122 » pon 22. úno 2021, 11:45

Tam už začíná opravdový zmatek. Vizte pohled právnického guru z jiného fóra.



motoser
Příspěvky: 6

Příspěvek#123 » pon 22. úno 2021, 12:09

Zdravím Vás, mohu se Vás zeptat jako naprostý lajk? Někde jsem se dočetl, že se přes datovou schránku řeší i daňové přiznání a že hrozí pokuta až 50tis. kč při neposlání daňového přiznání přes datovou schránku. Týká se to i mě, když jsem fyzická osoba a daňové přiznání mi dělají ve fabrice účetní? Musím se jako fyzická osoba něčeho bát co se týče datové schránky? Chápu, že mi na ní "stát" posílá různé dokumenty a ty se považují jako doručené. Ale dál? Je tam nějaké jiné mínus které se týká mě jako fyzické osoby, která bude datovou schránku převážně používat jen jako komunikaci s PČR? Děkuji za osvětlení.



ciicaa
Příspěvky: 2

Příspěvek#124 » pon 22. úno 2021, 12:13

kolemjdoucí píše:To bych nesouhlasil, protože u PFO se v jednom případě jedná o fyzickou osobu a ve druhém případě o podnikatelský subjekt. Ale ok, uvidíme, máme tady praktický průzkum bojem. :)


Přítelkyně posílala ze své datovky, kterou má jako PFO, takže je tam jméno i IČ a dnes přišlo vyřízený



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#125 » pon 22. úno 2021, 12:20

Tak mně teda dneska ráno volala paní z policie, že jsem to nemusel posílat 2x :D Tak jsem ji vysvětlil, že je to kvůli tomu zmatku s PFO/FO .. vypadala, že ji to vůbec nezajímá a říkala, že to sloučí do jedné žádosti. Tak asi je to jedno.

Uživatelský avatar
mbem
Příspěvky: 168

Příspěvek#126 » pon 22. úno 2021, 12:22

motoser: Hádám, že ve fabrice vám nedělají "daňové přiznání", ale spíš jen "vyúčtování daně z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti". V takovém případě se není čeho bát, nemáte povinnost podat daňové přiznání. Jen je potřeba myslet na to, že pokud budete někdy v budoucnu mít povinnost skutečně daňové přiznání DPFO podat, musíte to jako uživatel datové schránky udělat elektronicky. O jiném minus nevím.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#127 » pon 22. úno 2021, 14:58

Ano přesně tak.

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#128 » pon 22. úno 2021, 15:10

Podáno čtvrtek 18.2, v pondělí 22.2. vyřízeno. Vyjímka na střelivo.



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#129 » pon 22. úno 2021, 17:28

Jj, přiznání k dani z nemovitosti apod., to je potřeba pak už jen pouze datovkou.
Ale marně v tom hledám mínus :D Naklikal jsem to na tom daňovém portálu, dal pak odeslat přes datovku a hotovo :D


mbem píše:motoser: Hádám, že ve fabrice vám nedělají "daňové přiznání", ale spíš jen "vyúčtování daně z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti". V takovém případě se není čeho bát, nemáte povinnost podat daňové přiznání. Jen je potřeba myslet na to, že pokud budete někdy v budoucnu mít povinnost skutečně daňové přiznání DPFO podat, musíte to jako uživatel datové schránky udělat elektronicky. O jiném minus nevím.



AndreasBaader
Příspěvky: 201

Příspěvek#130 » pon 22. úno 2021, 17:40

DS PFO je zrizena na ICO. Zadost podava FO. Tak hadejte zda to projde nebo ne...

Odesláno z mého SM-N975F pomocí Tapatalk



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#131 » pon 22. úno 2021, 17:44

Nahoře už má 2 ze dvou, že prošlo :)



AndreasBaader
Příspěvky: 201

Příspěvek#132 » pon 22. úno 2021, 17:48

To ovsem neznamena, ze to je spravne. Takze je mozne, ze to ten, kdo vyrizuje podani prehledl/nevsiml/zamerne neresil.

Odesláno z mého SM-N975F pomocí Tapatalk



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#133 » pon 22. úno 2021, 18:23

Také je možné, že DS pouze garantuje elektronický podpis.
V tom případě pokud vyplním žádost jako FO nepodnikající (bez IČO s datem narození, RČ už se neuvádí), můžu ji poslat z podnikatelské DS
a bude to správně.
Spíš by mě zajímalo, jestli můžu naopak poslat žádost jako podnikatel s licencí, ale bez podnikatelské DS. U těch daní je to nejen možné, ale
i povinné.



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#134 » úte 23. úno 2021, 08:54

Takže můj příběh se uzavírá. Praha, podáno v neděli 2x omylem jako PFO, 3x jako FO (zásobníky, střelivo, nákupko). V pondělí ráno telefonát a sloučení žádostí na 3. V úterý ráno všechno hotové. Neuvěřitelné, když si představím, kolik jsem se nachodil fyzicky a šaškoval s kolky, kolik času a peněz...



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#135 » úte 23. úno 2021, 09:09

Jo, krok správným směrem, úspora času i peněz, zrovna před týdnem jsem si připočítával, kolik peněz mě stály povolenky :) , ještě by mohli rozšířit možnost elektronického podání ZPL zadarmo a ideál. :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů