Nákupní povolení přes datovou schránku



stip
Příspěvky: 279

Příspěvek#196 » čtv 25. bře 2021, 21:07

pro informaci moje zkušenost, OZBM Praha:

posláno: 17.02.2021
střelivo A-1: 09.03.2021
nakupko B: 20.03.2021
zasobniky: 25.03.2021

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#197 » sob 27. bře 2021, 19:46

OZBM Kroměříž
střelivo A1 podáno středa 17.2.
vyřízeno pondělí 22.2.
za mě supr



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#198 » čtv 8. dub 2021, 14:16

Tak sice ne nákupní povolení, ale oznámení nabytí vlastnictví zbraně.
Poslán šedivák a fotky v PDFku 6.4. na Brno. 300 Kč na jejich účet. A že chci průkaz poštou.
Včera telefonát, že ten tlumič musím přijít ukázat. Tak říkám, že dle MV píšou, že stačí fotky. A prej, ti tam toho píšou, chceme to vidět, za chvíli budeme mít otevřené normálně, tak přijďte s tím. Tak říkám, že někdy přijdu.
No a teď čekám, co bude dál :D



dan
Příspěvky: 294

Příspěvek#199 » čtv 8. dub 2021, 14:49

cipis píše:dle MV píšou, že stačí fotky


Tos jim trochu valil kliny do hlavy. Dokument MV totiz rika:

Pokud není předložení zbraně možné anebo vhodné realizovat fyzicky, lze registraci eventuálně (na základě uvážení příslušného útvaru policie) provést i na základě fotografií dané zbraně


Takze je to na nich. A tu cestu stejne neusetris. I kdyz by to ted udelali jen z fotek, po skonceni stavu te vyzvou k fyzickymu predlozeni.



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#200 » čtv 8. dub 2021, 15:36

V momentě, kdy tam zablokovali celé oddělení a lidi stojí ve frontě v průjezdu v zimě na schodech, tak tyto podmínky plně vyhovují slovu "ne-vhodné".
Cestu minimálně jednu ušetřím, protože to tam nedělají na počkání (a kdo by taky chtěl čekat další zbytečný čas v promořovacím prostoru).
Zákonnou povinnost jsem splnil, takže až tam budou vhodné podmínky, tak se tam zastavím.

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 522

Příspěvek#201 » čtv 8. dub 2021, 16:22

Ano, to je pravda a je to rozumné řešení např. pro případ nemoci. Cesta ale držitele stejně nemine, protože dostane výzvu k fyzické kontrole. Otázka zní kdy ? Podle zvážení a časových možnosti OSZBM.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#202 » pon 19. dub 2021, 12:40

Já loni tuším v březnu, tedy v nouzovém stavu registroval emailem s fotkama a do teď po mě tu kulovnici (možná podstatná informace nová z obchodu) vidět nechtěl, PZ dorazil poštou.



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#203 » pon 19. dub 2021, 16:30

Tak dneska zase hovor, a prej jim CRZ hlásí, že jsem neregistroval tlumič :D
Tak říkám, že jsem to posílal datovkou, no paní, že to asi teda někdo nezadal do CRZ. A jak jsem začal mluvit o tom, že jsem dávno zaplatil a poslal fotky, tak si vzpomněla, že už se mnou mluvila, tak prej ať co nejdříve dorazím. Na přímý dotaz, jestli dostanu průkaz zbraně, když tam dorazím a donesu ten tlumič, tak vyhýbavá odpověď. Beztak už se chystají mě vytrestat, že jsem se opovážil poslat registraci mailem a fotky a chtít po nich, aby mi průkaz poslali poštou. Ale třeba tam nachystaný bude ...
No a samozřejmě jsem opět zapomněl paní říct, ať mi to pošlou písemně do té datovky :(



ondrush
Příspěvky: 290

Příspěvek#204 » úte 20. dub 2021, 08:40

cipis: ak si dobre pamatam ze to mas tez brno, tak nebudu mat. a mam pocit, ze su tam este vacsi matlali a neznalci nez kedykolvek predtym, netusim, ci zrovna boli ti co sa vyznaju v karantene. Zbran kupena koncom unora, prvy den pre verejnost bol v breznu, kedy zacali platit prisnejsie opatrenia, obmedzenie pohybu osob a podobne. Vzhladom k tomu, ze to mam na svoj OSZBM cez 2 kraje a 3 okresy, tak sa mi tam moc nechcelo, poslane datovkou, nafotene podla ministerstvom zvedejneneho navodu, vcetne cekloveho stavu, vyrobnych cisiel, overovacich znaciek. Do tyzdna telefonat, podla hlasu zmatena zenska, ze "ale to predsa musim aj tak ukazat", tak tvdrim, ze s tym pocitam, ked sa bude dat. nasledne predvolanie na termin, ktory vlastne este splnal 10 dni, aj ked uz to bolo ohlasene elektronicky. Toto predvolanie len telefonicky. Tak som sa vydal cestovat cez okresy, vystal si frontu na schodisku, aby na mna znechutene chlapik vybafol ze co chcem, po zdeleni informacie, ze podanie podal elektronicky a bol som predvolany na ukazanie zbrane si vypytal zbrojak a este znechutenejsie sa vydal dozadu do kanclu, po nejakej chvili prisiel, moj elektronicky podany sedivak mal vytisteny a chcel ho podpisat. Nestihol som vyslovit, ze kedze je podany elektronicky tak ho prave podpisovat netreba, na co zacal pindat o tom, naco to posielam datovkou, ze predsa mam normalne prist a dat im to. V tom veskera moja komunikacia koncila, odpovedal som uz len na relevantne otazky a to co najstrucnejsie. Na konci si vypytali telefon a ze ked bude PZ, tak mi zavolaju. V nasledujucom tyzdni teda cesta pre PZ, vystatie si fronty na ulici pred schodiskom len kvoli vyzdvihnutiu karticky.

Cela ta posledna registracia ma vyliecila, dakujem za pripomenutie, ze to neni zbranovy uradnik ale stale je to fizl a s fizlami sa nebavime, ked budu najblizsie telefonovat, tak ich odkazem, ze som konanie zacal pisomne elektronicky a aj veskere ziadosti o doplnenie a predvolanie poprosim elektronicky a PZ bud bude nachystany, alebo doporucene. Ked v standardnom stave bola registracia zbrane, ze som si odskocil z prace a za hodku sedel naspat v kancli, tak teraz to okrem datovky stalo 160km a 4 hodiny za volantom a dvakrat blbe front na ulici na spatnom pocasi a na schodisku s naslednym pindanim fizla za plexisklom. Jasne, vseko kvoli zdraviu.



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#205 » úte 20. dub 2021, 09:54

Jj, je to Brno. Je to tam personálně těžce slabé, co mi třeba vyprávěl kámoš, co řešil něco s licencí, tak nikdo nic pořádně neví, každý mu říká něco jiného, když se něco chystá, tak to jednou dělá jeden, pak druhý, místo aby jednu záležitost řešil jeden a ten stejný člověk, tak to pokaždé řeší s jiným, neskutečná ztráta času vždy dostat do obrazu toho jiného, pak je to furt samá dojmologie atd.
Na to, že kdesi Hawk psal, že tam bude nové vedení a lepší na elektronickou komunikaci, tak těžce opačně, je to o 100% horší.
Ze zdroje JPP jsou také story o tom, jak mají blbé pindy na tlumiče, co si tam chodí lidi registrovat, v každém vidí asi vraha nebo pytláka. Že to má daleko jednodušší důvod, totiž nižší hluk na střelnici a tím víc výstřelů, tak to jim jaksi nedochází.
Začátky na Brně byly také trochu náročné, tehdy jsem to hnal až přes ministerstvo, ale pak se to krásně rozběhlo a všechno fungovalo. Ale teď? Děs běs ... Jako by to oddělení mělo syndrom vyhoření, byť tam jsou noví lidi ...
To stání na schodech je ostudné a ponižující ...

Opravdu se musíme vyprdnout na ty jejich telefonáty a tvrdě po nich chtít, aby reagovali tak, jak mají, tedy do datovky. Vždycky člověk vyměkne a pak to takto dopadá, že sebou necháme zametat.

Uživatelský avatar
DDshot
Příspěvky: 20

Příspěvek#206 » stř 21. dub 2021, 18:53

Já mám s Brnem a tedy bylo to už před covidem jenom velmi dobré zkušenosti. Poradili a navíc bylo vše včetně PZ na počkání. Opravdu byli velmi ochotní. Teď čekám s nákupem až otevřou naplno a opadnou fronty a zase využiji jejich služeb.
Je škoda že je slyšet pouze negativní názory. Ta spokojená jistě většina mlčí.



ondrush
Příspěvky: 290

Příspěvek#207 » stř 21. dub 2021, 20:58

alebo ta vacsina len nechce hanit, ked mala predtym dobre skusenosti, alebo len nema skusenosti s covidovou erou. ja som za tohoto stavu registroval dve zbrane, jednu na podzim, jednu tak jak som popisoval prva skusenost spatna, druha este horsia. Predtym zalezalo, na koho tam clovek narazi, vacsinou to bolo v pohode a rychlo, obcas nejake pindy, ale nic strasne



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#208 » čtv 22. dub 2021, 11:24

Já jsem s Brnem neměl nikdy problémy, zavedení datovek sice znamenalo komunikaci s MV, aby to Brno donutili používat, nicméně tam pak zjistili, že to šetří čas i jim. Jenže se tam změnilo osazenstvo, změnilo se tam vedení, už před covidem zrušili pátek, protože nemají schopné lidi. No a covid tomu dal na frak.
Spousta lidí si zanadává, ale protože prostě něco chtějí, tak jsou zticha.
Včera jsem tam jak pitomec vezl ten tlumič. A co myslíte? Dali mi průkaz? Houby leda! Donesli mi papír, tady podpis a dnešní datum, tak se podepisuju a koukám, že je to ta vytištěná datová zpráva, tak jsem tam samozřejmě už datum nenapsal, protože by beztak byli schopní to táhnout na přestupek, že na tom je datum 31.3. a že jsem nedodržel lhůtu. Si toho nevšimli, odnesli si to se zbrojákem a občankou a prej deset minut počkejte. Tak si říkám fajn, že by to šli laminovat? Hovno leda, donesli doklady a pošleme vám SMSku. Já se nezmohl na slovo, tak jsem sbalil doklady, poděkoval za ně a nashledanou. SMSka přišla před hodinou ... To je fakt banda pitomců, nic jiného. Teď budu muset počkat do pondělí, protože v pátek samozřejmě nepremávají. Takže s datovkou je to na třikrát. Jednou datovkou, jednou osobně ukázat, podruhé osobně pro doklady. Super. Ponižující postávání na schodech v průjezdu, žádné židličky, žádné WC, nic ... A když je tam víc lidí, tak ostudné postávání venku. Jak za komunistů na dopravním inspektorátě, kde se muselo stát už v šest, aby člověk před obědem přišel na řadu.
Jsem se na to měl vyprdnout, ignorovat jejich telefonáty, odkázat, nechť řeší věci přes datovku, když to došlo datovkou, a prostě počkat, co se stane. Byl to tlumič, tak o houby jde, stejně nemám teď možnost jít střílet, tak to nespěchá.
Kdo je prosím nadřízený toho odboru tam? Ministerstvo?
Jo, ještě k té mlčící většině, chodí také info, že Brno seřvalo jiné zbraně, že to vystavovali a chystali na počkání, no a v tom jiném místě už také není na počkání.



lancer
Příspěvky: 16

Příspěvek#209 » pon 26. dub 2021, 13:51

Ahoj mám malý dotaz. Pokud žádám o povolení na B přes datovku a přijde mi vyrozumění v PDF, tak to stačí vytisknout a hotovo, nebo to musí projít tou konverzí na Czech pointu?
resp. Co potřebuje prodejce tedy vidět? Chce to potvrdit tou konverzi nebo si to sám ověří při mém nákupu a mě tedy stačí jen to pdf vytisknout?
Díky :)



ondrush
Příspěvky: 290

Příspěvek#210 » pon 26. dub 2021, 14:00

prodejce nepotrebuje videt nic. obchod/predajca s licenciou si to dokaze dohledat v CRZ, sukromny predajca ti moze verit a stacit vytistene alebo staci slovom, ze nakupku mas, overit si to stejne nema jak. Prodejce ale casto chce nieco vidiet, aj ked to nepotrebuje. Ci mu staci vytistene, ktore je na urovni dobreho slova, alebo konvertovane, ale preposlana datovka, to uz je na vas, jak sa dohodnete

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 13 hostů