Nákupní povolení přes datovou schránku



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#136 » úte 23. úno 2021, 14:47

Hoši, ale tou datovkou to jde už moc roků. Sice se za to doteď platilo, ale minimálně jednu cestu to vždy ušetřilo.
A také je fakt, že někde jim to trvalo, než se zařídili dle zákona. Nebylo to vždy jednoduché, si ten nárok vybojovat.
Tím, jak to je teď bez poplatků, tak se to posunulo asi už všude na normální stav.



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#137 » úte 23. úno 2021, 15:02

Ono jde taky o to, že datovka získala teprve nedávno finální výhody, které už pro hodně lidí konečně byly poslední kapka - archivaci zdarma přes portál občana a přihlašování přes bankovní identitu. No a do toho přišla změna zákona o zbraních, policajti se taky museli naučit, takže teď to vážně nemá chybu.



HonzaLBC
Příspěvky: 558

Příspěvek#138 » úte 23. úno 2021, 23:03

Taky se konečně snad dokopu k založení datovky, online přes portál občana přihlášením přes bankovní ID bez nutnosti chodit na poštu (na tu poštu, která mi už několikrát nedoručila dopisy od finančáku, protože poštačka neviděla mou jasně označenou schránku ...) a zdarma si zažádám o vyjimky na střelivo a zásobníky a zdarma si vyřízené archivuji v portálu občana, krása :-)
Jen jediná nevýhoda, co jsem tak četl, že při propojení s portálem občana se to doručuje hned (tím, jak se to automaticky stahuje na portál) a tím člověk přijde o tu desetidenní lhůtu, když je třeba pár dní mimo. Nebo nevíte, jestli to už nějak "pořešili"?

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 522

Příspěvek#139 » úte 23. úno 2021, 23:21

HonzaLBC píše: Jen jediná nevýhoda, co jsem tak četl, že při propojení s portálem občana se to doručuje hned (tím, jak se to automaticky stahuje na portál) a tím člověk přijde o tu desetidenní lhůtu, když je třeba pár dní mimo. Nebo nevíte, jestli to už nějak "pořešili"?


... to nevím, snad někdo písne. KB se zdořile ptala zda souhlasím s poskytování dat třetím stranám např. dodavatelům enerigii :-( atd. Tohle opravdu nechci, proto mi klasická obyčejná datovka přijde jako ideální řešení. On portál občana asi otevře více vrátek než je žádoucí pro jeho majitele.



kolemjdoucí
Příspěvky: 810

Příspěvek#140 » stř 24. úno 2021, 06:28

honzalbc> Doručení / fikci doručení nepořešili a ani imho nepořeší. Datová zpráva se bere jako doručená přihlášením do DS nebo 10 dní po doručení do DS. Pak se vystaví odesílateli doručenka. "Pořešení" by znamenalo, že ta funkcionalita bude rozdělena mezi dva systémy, což by bylo minimálně hodně komplikované.



HonzaLBC
Příspěvky: 558

Příspěvek#141 » stř 24. úno 2021, 19:32

Tak samozřejmě "pořešení" metodou, že by DS rozlišovala, jestli se do DS připojil uživatel osobně nebo automat portálu občana a proto nemá DS brát zprávu jako doručenou přihlášením by bylo komplikované a byl by to zásah do programu DS.
Myslel jsem nějakou jednodušší úpravu, třeba do nastavení portálu občana dát možnost výběru:
1. Stahovat zprávy z DS automaticky jako doteď.
2. Stáhnout zprávy z DS až při přihlášení uživatele na portál občana.
To by bylo lehčí, bez zásahu do DS, to už je mohlo napadnout a mohlo to být "pořešené", ale nikde jsem o tom nic neviděl, tak jsem se zkusil zeptat, jestli někdo neví ...

Tahle lehká OT odbočka k funkci DS ve spojení s portálem občana by snad nemusela vadit, aspoň to upozorní potencionální zájemce o zřízení DS na vyřizování nákupek/vyjimek na tenhle možný "zádrhel".



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#142 » čtv 25. úno 2021, 22:31

Toto nastavení ale portál občana umožňuje.
Portál občana > datová schránka > nastavení > klikněte na svůj účet > vypnout "automaticky archivovat datové zprávy".

Doporučuji to mít vypnuté, protože jinak to stáhne a doručí poštu. V případě vypnutí to funguje standardně v režimu doručení > 10. den fikce nebo okamžikem přihlášení do DS/portálu občana.



Monnkey
Příspěvky: 43

Příspěvek#143 » sob 27. úno 2021, 13:52

Procházel jsem to tady a nepodařilo se mi dohledat odpověď.

V případě žádosti o střelivo A-I, vyplním na formuláři pouze údaje FO a k tomu zaškrtnu střelivo a účel žádosti? Nebo musím zaškrtnou i něco víc?

Dík za odpověď.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#144 » sob 27. úno 2021, 14:31

Prvně zaškrtneš o co žádáš (nabytí, držení, nošení - já o vše) potom v údajích o zbrani zaškrtneš střelivo a nakonec účel žádosti - sport se musí dokladovat potvrzením ostatní důvody nikoli. Nakonec zda máš či nemáš místo pobytu a zda se vzdáváš práva odvolání v případě kladného vyřízení.



Monnkey
Příspěvky: 43

Příspěvek#145 » pon 1. bře 2021, 08:58

Dík za info. Ještě mám dotaz k vyplnění toho formuláře na střelivo. Zadává se tam číslo zbrojního průkazu, tedy pouze číslo bez těch dvou písmen. Když tam to číslo zadám tak formulář změní jeho formát, jako by se jednalo o částku tedy z 123456 to udělá 123,456.00, je to problém, nebo to na odboru vědí a vezmou to i takto?

Ad.2 - podpis na tom formuláři po mě nikdo v případě zaslání datovkou nevyžaduje? tedy stačí vyplnit údaje a bez podpisu odeslat (podepsáno DS)?

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#146 » pon 1. bře 2021, 09:12

Ad 1) Ne čislo ZP je to celé tedy ALxxxxxx. Je to trochu matouci. Dle obecné definice je číslo číslo a písmeno písmeno. Ale u identifikaci dokladů, zboží a atd, se pojem číslo bere jako prostě celý identifikátor. Seriove cislo Woken je taky kombinace pismen a cisel.

ad 2) Ano podpis ne. Datovka je overenim, zes to ty. Predpokládá se, ze jsi nikomu nevyzradil jmeno, heslo, nedal mobil, apod.



Monnkey
Příspěvky: 43

Příspěvek#147 » pon 1. bře 2021, 09:16

Blacky píše:Ad 1) Ne čislo ZP je to celé tedy ALxxxxxx. Je to trochu matouci. Dle obecné definice je číslo číslo a písmeno písmeno. Ale u identifikaci dokladů, zboží a atd, se pojem číslo bere jako prostě celý identifikátor. Seriove cislo Woken je taky kombinace pismen a cisel.

ad 2) Ano podpis ne. Datovka je overenim, zes to ty. Predpokládá se, ze jsi nikomu nevyzradil jmeno, heslo, nedal mobil, apod.



Ad 1) - já si to právě myslel, ale ten formulář je nastaven pouze na psaní číslic, když chci zadat písmeno, tak se ozve klasický zvuk odmítnutí a písmeno prostě zapsat nejde.



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#148 » pon 1. bře 2021, 10:40

Monnkey: A vyplňuješ formulář "Žádost o udělení výjimky pro zbraň kategorie A-I (příloha č. 29 vyhlášky)" (celý soubor se jmenuje Zadost_o_udeleni_vyjimky_pro_zbran_kategorie_A-I_priloha_c_29_vyhlasky_-_20210225v2.pdf), stažený odsud https://www.mvcr.cz/clanek/formulare-ke ... dW09MTA%3d

V tom mně v Chromu (Win 10) jde v pohodě vyplnit do č. ZP písmeno i číslo.



Monnkey
Příspěvky: 43

Příspěvek#149 » pon 1. bře 2021, 11:22

risa2000 píše:Monnkey: A vyplňuješ formulář "Žádost o udělení výjimky pro zbraň kategorie A-I (příloha č. 29 vyhlášky)" (celý soubor se jmenuje Zadost_o_udeleni_vyjimky_pro_zbran_kategorie_A-I_priloha_c_29_vyhlasky_-_20210225v2.pdf), stažený odsud https://www.mvcr.cz/clanek/formulare-ke ... dW09MTA%3d

V tom mně v Chromu (Win 10) jde v pohodě vyplnit do č. ZP písmeno i číslo.


Hele zkusim to v tom chromu. Mam prave ze stranek MVCR stahli tento formular, ale vyplnoval jsem ho v adobe acrobat.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#150 » pon 1. bře 2021, 12:28

Já to vyplňoval i ve firefoxu, i v PDF editoru, ale vzhledem k tomu že mám na všech strojích jen linux a potřeboval jsem to opatřit reálným podpisem musel jsem to nakonec vytisknout nevyplněné. Jakýkoliv pokus o uložení, či tisk vyplněného formuláře ztroskotal na nekompatibilním písmu (namísto českých znaků s diakritikou se pak objevovali různé mrchy).

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 13 hostů