Nákupní povolení přes datovou schránku



poloventilator
Příspěvky: 259

Příspěvek#631 » úte 5. zář 2023, 19:58

Na Slovensku zalozili Urad pre boj s byrokraciou. S 300 zamestnancami. Kazdy v statnej sprave uz musi vyplnit denny, tyzdenny, mesacny, kvartalny, polrocny a rocny dotaznik : Co som urobil dnes, za tyzden, mesiac, za kvartal, za polrok, za rok, proti byrokracii.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1572

Příspěvek#632 » stř 6. zář 2023, 06:35

Držte se tématu!



Krevel
Příspěvky: 21

Příspěvek#633 » sob 23. zář 2023, 08:07

Zdravím, doufám, že tu ten dotaz ještě není, nedokázal jsem ho dohledat. Mám vydané nákupní povolení a čekám až prodejce zbraň naskladní, bohužel se ale předtím asi stihnu přestěhovat a změnit bydliště (změní se i místně příslušné oddělení), předpokládám tedy, že nákupní povolení tím pozbude platnosti a musím si zažádat o nové na novém oddělení, je to tak?



milanvpg
Příspěvky: 99

Příspěvek#634 » sob 23. zář 2023, 09:09

Asi je to tady trochu OT, ale nevidím důvod, proč by to mělo být důvodem pozbytí platnosti povolení, povolení jsi dostal Ty, ne bydliště. Jestli chceš mít jistotu, zavolej na OSZBM, nebo ještě lépe prodejci.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2239

Příspěvek#635 » ned 24. zář 2023, 18:34

Tak si změň trvalé bydliště až po nákupu :-)
Ale útvar zbraní měnit nemusíš, když se přestěhuješ.

Uživatelský avatar
mbem
Příspěvky: 172

Příspěvek#636 » pon 25. zář 2023, 07:20

Jak už předeslal milanvpg – není to tak. Platnost nákupka zanikne jenom když a) není využito během 12m, nebo když b) dotyčný přestane být držitelem ZP. Musel bys ten trvalý pobyt na území ČR zcela zrušit, aby ti zanikl ZP a pak i tedy platnost nákupek. Pouhá změna pobytu nemá žádný takový vliv.



ondrush
Příspěvky: 291

Příspěvek#637 » pon 25. zář 2023, 09:02

overene prakticky, ze je to v pohode, dokonca prechodne bydlisko v brno-mesto a nasledne povolenie k trvalemu pobytu v brno-venkov, v tom obdobi nakup a predaj niekolkych zbrani bez jedineho komentara



antonspelec
Příspěvky: 1195

Příspěvek#638 » ned 12. lis 2023, 09:32

Zdravim vsechny vespolek,

chtel bych poprve pozadat o nakupko skrze datovou schranku a mel bych par dotazu na znalejsi. Je mi jasne, ze to tu uz mozna zaznelo, ale jistota je jistota.

Jsem mistne prislusny k oddeleni na Soukalove na Praze 4, ale kdyz jsem hledal jejich datovku, zda se, ze zadnou nemaji a ze se pouziva jen jedna pro celou Prahu - rkiai5y. Je prosim nejaky doporuceny zpusob, co dat do predmetu zpravy, aby to tam nekde tydny nelezelo a dostalo se to na Soukalovu?

Predpokladam, ze do textu zpravy staci napsat neco jako “Timto zadam o vystaveni nakupniho povoleni na zbran kategorie B viz priloha…”? Nebo je potreba neco dalsiho?

Predpokladam, ze je v pohode ten formular zadosti vyplnit v PDF, vytisknout, fyzicky podepsat a naskenovat do PDF? Elektronicky podpis totiz nemam.

Potrebuju ta nakupka dve, mam poslat dve oddelene zpravy/zadosti datovkou, nebo to zminit v textu te jedne zpravy? Asi to ma kazdy utvar trosku jinak, tak bych rad znal praxi na Soukalove…

A posledni vec - az mi ta nakupka poslou, je nutne je pro nakup zbrane tisknout a nebo staci ukazat prodejci na mobilu?

Diky moc



Haluziak
Příspěvky: 286

Příspěvek#639 » ned 12. lis 2023, 10:08

Vypln PDF formular nemusis ho fyzicky tisknou/podepisovat, tim ze to posles datovkou, tak se to ma za podepsane.
Poslal bych dve datovky - ma to rovnou dve cisla jednaci = nemusi to rozdelovat.
Predmet - zadost o nakupni povoleni
Upresneni doruceni k rukam OSZBM Soukalova 4

Ja je mel jen v telefonu stazeny, kdo ma pristup do crz koukne tam, kdyz budes kupovat ojetinu tak mu to posles na email, at ma klid duse.



JirkaCV
Příspěvky: 1552

Příspěvek#640 » ned 12. lis 2023, 10:27

Já si nákupko radši vytiskl, nakonec jsem ho nepotřeboval. Stačilo juknout do mobilu. Stejně ho pak uvidí v CRZ.
Pokud bych kupoval od kámoše, tak mu ho vytisknu.

Ještě k tomu pdf. Žádal jsem o výjimku na střelivo. Ještě to dopoledne mi volala paní z OSBZM, že jsem nezaškrtl políčko o co vlastně žádám (formulář je obecně můj nepřítel). Tak jsem jí to řekl, ona to zaškrtla za mě a odpoledne byla výjimka v datovce. Kdybych poslal scan, musel bych to tvořit znova.



Sedek
Příspěvky: 97

Příspěvek#641 » ned 12. lis 2023, 11:10

To nákupko doporučuji raději vytisknout a nespoléhat na CRZ. Každý prodejce má své postupy a v pražské podnikovce CZUB to potřebovali mít v papíru. Zrovna byly ten den nějaké výpadky sítí státní správy a do datovky jsem se v prodejně pak přihlašoval půl hodiny. Nakonec se to povedlo, nákupko jsem mailem přeposlal prodejci a ten to vytiskl. Kdybych se do datovky nedostal, jel bych domů s prázdnou.



antonspelec
Příspěvky: 1195

Příspěvek#642 » ned 12. lis 2023, 11:28

Haluziak píše:Vypln PDF formular nemusis ho fyzicky tisknou/podepisovat, tim ze to posles datovkou, tak se to ma za podepsane.
Poslal bych dve datovky - ma to rovnou dve cisla jednaci = nemusi to rozdelovat.
Predmet - zadost o nakupni povoleni
Upresneni doruceni k rukam OSZBM Soukalova 4

Ja je mel jen v telefonu stazeny, kdo ma pristup do crz koukne tam, kdyz budes kupovat ojetinu tak mu to posles na email, at ma klid duse.

To se jako vazne nemusi vubec nijak podepsat a staci jen vyplnit udaje v PDF?

OK, to dava smysl-hotove nakupko pak staci mit v PDF v mobilu a bud ukazat, nebo pripadne prodejci poslat mejlem…

Jinak diky vsem za odpovedi



Carloss
Příspěvky: 2942

Příspěvek#643 » ned 12. lis 2023, 11:52

Právě jsem nakoupil... Nákupko přes datovku pohoda, jen vyplnit a poslat PDF. Při nákupu mít nákupko pak aspoň v mobilu. Prodejce jen vydí platné NP, bohužel už nevidí na co. Takže se prý stávalo, že prodejce odškrtl NP na flintu při prodeji pistole. Takže prodejce chce vidět NP aspoň v mobilu, aby viděl na co a Č.J., aby pak nedocházselo ke komplikacím.



stip
Příspěvky: 295

Příspěvek#644 » ned 12. lis 2023, 11:58

Prodejce nákupní povolení vytištěné nepožaduje, vidí ho v CRZ po síti. Vytisknout a přiložit ke spisu ho chtějí pouze při přihlášení zbraně na PČR.



Carloss
Příspěvky: 2942

Příspěvek#645 » ned 12. lis 2023, 12:04

V CRZ prodejce vidí jen že existuje, nevidí ale obsah, proto jej rádi viděj aspoň třeba v mobilu.
Tak to asi jak kde. V Soukalce žádný NP při registraci nechtěj. Evidentně pochopili smysl digitalizace.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam.cz, vm21 a 16 hostů