Nákupní povolení přes datovou schránku



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#166 » pát 19. bře 2021, 12:49

Mě by spíš zajímalo, proč ty nákupka jsou v celé republice vyřizována víceméně ihned (na počkání, nebo do 24 hodin) , jenom v Praze jim to trvá jak lačnému ... . Ať mi nikdo netvrdí, že je v Praze těch žádostí tolik, že to nestíhají vyřizovat v rozumném (přiměřeném) čase. Spíš si myslím, že se naučili zneužívat třicetidenní lhůty dle správního řádu a nikomu z nadřízených to nevadí. A proč by to mělo někomu vadit, když vlastně nikdo nic neporušuje, že? Takže mimo Prahu to jde, ale v Praze klíííííííídek. :lol:



selag
Příspěvky: 276
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#167 » pát 19. bře 2021, 13:00

Pořád se tady tvrdí, že na rozhodnutí mají 30 dnů. Podle Správního řádu to až tak není pravda.

Lhůty pro vydání rozhodnutí ve správním řízení jsou stanoveny v § 71 správního řádu. Podle tohoto ustanovení platí, že správní orgán je povinen vydat rozhodnutí bezodkladně, nejpozději do 30 dnů od zahájení řízení [§ 71 odst. ... a) správního řádu].

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#168 » pát 19. bře 2021, 13:06

Myslím, že je mylná představa, že v Praze schválně zdržujou. Maj toho víc, a dělaj taky jiný věci. Tj. si dovedu krásně představit, že maj prostě jeden - dva dny v týdnu určený na tohle.



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#169 » pát 19. bře 2021, 13:12

Ale, ale, ale. Já si myslím, že všechny Odbory služby pro zbraně a bezpečnostní materiál v republice mají stejnou náplň práce. Copak ti Pražáci dělají jiného než všichni ostatní. Možná se tam vypije víc kafe. ;)



getsome
Příspěvky: 612

Příspěvek#170 » pát 19. bře 2021, 13:44

Jasně, že nedělají Pražáci nic navíc. Mají v tom akorát binec. Ale pohoda, protože kdo by to řešil? Volal jsem 2 týdny po podání registrace, jak je na tom můj PZ, který tou dobou už měl být hotový a dozvěděl jsem se, že "ještě není, ale v pondělí určitě bude." To samé v bledě modrém, když jsem si vyzvedával povolení na zlé zásobníky. Nejdřív volali, že je to hotové a ať si přijdu. Pak mě nechali 20 minut stát na chodbě, než prohledali celý kancl a papír konečně našli :D

Taky bych byl rád, kdyby byly papíry na počkání, jako to mají normální služebny v normálních částech republiky. Ale jak to zařídit?



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#171 » pát 19. bře 2021, 14:05

Na to je jediná rada. Přestěhovat se z nenormální Prahy do nějaké normální části republiky a budeš mít to nákupko/PZ co by dup. U nás se říká: na líného koňa nenaložíš. ;)



glock69
Příspěvky: 184

Příspěvek#172 » pát 19. bře 2021, 14:14

No, trvá to i jinde. Tady někteří píši o hodinách, mě to poslali asi za 10 dnů. Za mě spokojenost, nemyslím, že sedí v kanclu a čekají, kdy jim konečně pošlu žádost, aby ji mohli vyřídit.



Kozel
Příspěvky: 64

Příspěvek#173 » pát 19. bře 2021, 16:42

Toho 2.3 jsem posílal i žádost o nákupko ale to zatím nedorazilo. Já těch 16dní na ty zásobníky beru jako slušnej průměr.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#174 » pát 19. bře 2021, 17:50

Praha 10 (Soukalova): o víkendu požádáno o výjimku A-1 - zbraň, zásobníky a náboje, v pondělí a úterý byla NP doručena do mé datové schránky. I bez stěhování.



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#175 » sob 20. bře 2021, 14:53

No vida, tak i rámci Prahy to jde. A tam kde to nejde, tam si musíte Pražáci udělat pořádek sami. My venkovani to za vás řešit nebudem.

Uživatelský avatar
Wolfi
Příspěvky: 75

Příspěvek#176 » stř 24. bře 2021, 10:19

Jen přidám svou zkušenost :). OSZBM Frýdek-Místek žádost o výjimku na střelivo A-I podána 22.2., kladně vyřešena se vrátila zpět do datovky dnes (24.3.) s tím, že na rozhodnutí je včerejší datum.

U daného OSZBM jsem osobně vždy vyřešil vše hned na počkání (nákupka i PZ), jen přes datovku jim to trochu trvá, ale to se dá čekat.



tchai-pan
Příspěvky: 60

Příspěvek#177 » stř 24. bře 2021, 11:26

Včera jsem podal žádost o NP datovou schránkou na krajskou policii v Českých Budějovicích, tak uvidíme :-)



tchai-pan
Příspěvky: 60

Příspěvek#178 » stř 24. bře 2021, 13:21

!!!!!
Už mám NP v datovce. To byla teda rychlost. A ještě jsem ani nic neplatil.
EDIT: tak prej teď od novely zákona je to datovkou bezplatné.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#179 » stř 24. bře 2021, 13:27

A co bys měl platit? Je to zadara.



tchai-pan
Příspěvky: 60

Příspěvek#180 » stř 24. bře 2021, 13:37

Při fyzickém podání žádosti o NP se platí, ne? Podle toho, co říkala ta nadpraporčice Já tam teď dával několik různejch žádostí po sobě a plete se mi to.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 12 hostů