prodloužení zbrojního průkazu

Uživatelský avatar
erteple
Příspěvky: 248

Příspěvek#106 » stř 20. bře 2024, 23:30

Tohle přesně by v jakékoliv jiné situaci bylo to, kde bych se stavěl na paty a chtěl to hezky podle zákona. A hezky všechno písemně, ideálně před datovku s požadováním třeba i toho, aby uváděli i moje č. j., takže Honzu LBC chápu. Ale osobně mám s OSZBM (kvůli stěhování dokonce s více místům) zatím jen ty nejlepší zkušenosti a tedy nebudu nikomu dělat zbytečné problémy. Ostatně když jsem kdysi prodlužoval poprvé, vůbec jsem o tomhle nepsaném pravidlu (se žádostí i přinést i zbraně) nevěděl a vše bylo v pohodě, stačilo mě "vyzvat" ústně a já jim to tam přinesl (už ani nevím, ale myslím, že při předání nového ZP). Teď, protože mi už jeden desítkový trezor nestačí, budu asi volat předem.



kolp
Příspěvky: 101

Příspěvek#107 » stř 20. bře 2024, 23:35

Souhlas, nevim proc si kvuli tomu hned delat z nekoho srandu. Pokud clovek neni opravdu obeznamen se zvyky, nemusi ani vedet ze typicky se kontroluji zbrane pri prodlouzeni ZP. V zakone se o tom nic nepise. Navic si dovedu predstavit klasickou krajovou rozmanitost, kdy nekde lepsi prinest hned, nekde budou chit pozdeji apod.

A ano, neni v principu nutne si delat zle, ale prece jen zakon a slusnost by bylo fajn dodrzovat. Neni dobre pokud statni organ predpoklada neco co neni podlozeno.

Edit: patri pred posledni prispevek



Carloss
Příspěvky: 2973

Příspěvek#108 » čtv 21. bře 2024, 17:10

Myslím, že dodržování zákona není v rozporu se slušností.



dan
Příspěvky: 326

Příspěvek#109 » pát 22. bře 2024, 06:48

Ano, ale musis pocitat, ze imperium vrati uder ;-)
Kazdopadne je nutne v diskusi rozlisovat zda se bavime o tom jaka prava mam, nebo o tom kdy a jakym zpusobem je rozumne ta prava co mam realne vyuzivat. To neni totez a pokud se to nerozlisuje, vznikaji z toho plane diskuse, nedorozumeni a hadky. Ve kterych nezridka maji pravdu oba, protoze kazdy mluvi o necem jinem ...



Carloss
Příspěvky: 2973

Příspěvek#110 » pát 22. bře 2024, 07:13

Ke striktnímu postupu dle zákona, na což máme zákonný nárok, se přistoupí vždy, když není jiné možnosti. Od toho ten zákon máme.



dan
Příspěvky: 326

Příspěvek#111 » pát 22. bře 2024, 08:03

Mam to nastavene jinak, ja tam nemam "kdyz neni jine moznosti" ale "kdyz neni pro me vyhodnejsi moznosti", ale to uz je na osobnich preferencich kazdeho soudruha ;-)



Carloss
Příspěvky: 2973

Příspěvek#112 » pát 22. bře 2024, 14:22

Dan> to je napsaný líp... :-)



franta599
Příspěvky: 643

Příspěvek#113 » pon 15. dub 2024, 09:35

franta599 píše:Zdravím, čeká mi prodloužení ZP a chtěl bych se zeptat na dvě věci

1) Ve vláknu zpětně psali že už při podání žádosti někde chtěli kontrlolovat zbraně tak jestli nebude blblé tam se žádostí o vydání nového ZP rovnou tahnout kufy se zbraněma, nebo je lepší čekat až mi vyzvou. (konkrétně jdu na policii do Plzně k Luně)

2) Momentálně mam skupiny A B C D E je možné při prodloužení prodloužit pouze A B C E a vynechat Dčko abych nemusel myslet na zdravotní zpusobilost za 5 let. Přecejen už tak mam stresy abych neprošvihnul tech 10 let platnosti ZP :mrgreen:


Tak mimochodem mám odpověd na první dotaz:) se zbraněma je na policii vstup zakázán pokud človek není vyzván ke kontrole nebo odevzdání, což je vyzván když si má vyzvednout nový ZP ... hned u vstupních dveří je zákazová cedule s touto informací(přeškrtnutá pistolka a info za jakych podmínek se tam smí přinest zbran) . Tak ještě že jsem to tam netahnul.



jenikw
Příspěvky: 86

Příspěvek#114 » pon 15. dub 2024, 09:53

Na OSZBM je zákaz vstupu se zbraněmi, to nevymyslíš....dokonale absurdní



JirkaCV
Příspěvky: 1595

Příspěvek#115 » pon 15. dub 2024, 10:13

Schválně to dneska vezmu okolo, ale skoro bych se vsadil, že tam přeškrtnutou pistolku nemají.
Možná je to tím, že mají samostatný vchod.



franta599
Příspěvky: 643

Příspěvek#116 » pon 15. dub 2024, 10:23

minulý týden ve středu jsem tam byl prodloužit zbroják čumel jsem na ty dveře jako tydýt 1. A4ka je přeškrtnutá pistolka a 2. A4ka je napsáno zákaz vstupu se zbraní pokud neni majitel vyzván ke kontrole nebo odevzdání (je to na těch prvních vstupních dveřích hned venku) možná se tam stal nějaký prušvih tak se timhle právně pojistili ? :mrgreen: netuším



JirkaCV
Příspěvky: 1595

Příspěvek#117 » pon 15. dub 2024, 11:06

Já si jenom pamatuju cedulku "Prosíme, nemiřte na nás".



cipis
Příspěvky: 2135

Příspěvek#118 » pon 15. dub 2024, 13:12

A kde se tam teda odkládá?



iloveguns
Příspěvky: 1456

Příspěvek#119 » pon 15. dub 2024, 13:34

franta599 píše:minulý týden ve středu jsem tam byl prodloužit zbroják čumel jsem na ty dveře jako tydýt 1. A4ka je přeškrtnutá pistolka a 2. A4ka je napsáno zákaz vstupu se zbraní pokud neni majitel vyzván ke kontrole nebo odevzdání (je to na těch prvních vstupních dveřích hned venku) možná se tam stal nějaký prušvih tak se timhle právně pojistili ? :mrgreen: netuším


Když tam půjdu zbraň registrovat, tak to není na výzvu ke kontrole ani k odevzdání. Tak to fakt nevím....



Carloss
Příspěvky: 2973

Příspěvek#120 » pon 15. dub 2024, 16:39

Ono by to chtělo použít mozek... Tím vstupem na vyzvání je myšlena ona místnost. V Soukalce mají několik otvorů ve stropě. Tak se nedivte.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti