Praktická část zkoušky OZ – co Vás může potkat



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#1381 » stř 19. srp 2015, 20:19

marinakus: Průběh zkoušky řídí zkušební komisař. Když po mně něco nechtěl, měl jsem se mu vnucovat? :D

Uživatelský avatar
frantisek
Příspěvky: 114
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1382 » čtv 20. srp 2015, 05:47

"Vnucovani se komisari" jsem videl jen jednou. Slecna se vehementne dozadovala prezkouseni ze vsech tri zavad pri strelbe, ktere ji ucili na kursu. Pan komisar si ji totiz vyzkousel jen ze dvou.
Uz byly vypsane papiry o uspesnem slozeni zkousky.

Komisar se napred zeptal, dotycne zda to mysli vazne. Pak si vzal od policistu dalsi papir ke zkousce a nechal ji to vyplnit podruhe a po !druhem! dotazu, zda opravdu chce pokracovat si ji vzal vedle, na "dozkouseni".
Vyletela, samozrejme.

Kdo chce drazdit hada bosou nohou, muze to zkusit taky :D



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#1383 » čtv 20. srp 2015, 06:17

:lol: Rozumný člověk ví, že machrování se nevyplácí. Slečna asi chytrosti moc nepobrala. :)

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#1384 » čtv 20. srp 2015, 09:41

Luky : Samozřejmě že ne, jen to asi svědčí o kvalitě některých komisařů, pokud neví ani co ze zákona musí natož aby si uvědomovali co by měli nebo neměli chtít po přezkušovaných. Pokud ta zkouška tedy proběhla po 1. 7. 2014. Pak by komisař při tvém přezkoušení byl sice benevolentní ale pravdu by rozhodně neměl.

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#1385 » čtv 20. srp 2015, 09:58

Luky22: a co na to dohlížející policajti? Ti by zákon měli taky znát...

Apropós, i před 1.7.2014 byla povinnost uchazeče předvést částečné rozebrání a složení zbraně v rozsahu, který je nutný k vyčištění zbraně po střelbě (Vyhl. 384/2002 Sb., §4, odst. 1, písm. b).

...tudíž by se dalo polemizovat o tom, zda je Tvá zkouška platná. Zeptej se ostatně syna, ten by to měl vědět nejlépe, když je komisař.



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#1386 » čtv 20. srp 2015, 11:34

Rough boy: Má zkouška určitě platná je, protože proběhla v souladu se zněním zákona. Rozborku a sborku jsem samozřejmě dělal, řeči kolem byla jen nadsázka.

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#1387 » čtv 20. srp 2015, 11:43

No vidíš, že dělal, skleróza je svinstvo :mrgreen:

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#1388 » čtv 20. srp 2015, 12:10

Rough boy : máš pravdu, jen nařízení vlády č. 315/2011 uvedlo, že předvedení veškeré stanovené manipulace se zbraní musí být úplné (nejen částečné) a manuálně provedené, nejen popsané slovy (trošku jsem ujel s tím datem)



Sullysun
Příspěvky: 9

Příspěvek#1389 » čtv 20. srp 2015, 12:31

Malé info z dnešní zkoušky ve Zlíně střelnice Horákuv mlyn
Ráno se nás dostavilo 13 žadatelu (10 chlapu - 3 slečny) podle policajta nás mělo být 30 !!! proč ten zvyšek nedorazil nikdo neví. Komisař byl p.Pavlíček, klidný, férový a naprosto v pohodě, testy nedal jeden kluk měl 70bodu potřeboval 74, na praktické zkoušce nebyli žádne záludnosti, důležita byla bezpečnost, kontrola zbraně, zborka rozborka atd, zbraně byli skoro všechno nové (snad funglovky) byla CZ75, CZ85, revolver (maloražkový) , maloražká a broková kozlice, zbraně byli podle skupin maximalně ste si mohli vybrat či revolver nebo CZ75, to dal každý, stejně jako střelby, taky zbraně podle skupin, celkově fajn slunečný den, pohodový policajti v civilu, férový komisář, děkuji tvůrcum webu za testové otázky, pomohlo mi to ( 79bodu v čase 5 minut), diskutujícim za přínosně podněty i informace a jsem rád že po letech si můžu vyřídit "zbroják" dík všem Vám



Kreb
Příspěvky: 9

Příspěvek#1390 » ned 23. srp 2015, 00:01

Když člověk dělá pouze Ečko, tak se dělá jen manipulace a střelba z pistole a nebo je to na komiaři co bude člověk rozebírat a skládat?
Díky



Linux
Příspěvky: 205
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1391 » ned 23. srp 2015, 01:08

Pro E je to jen pistole.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#1392 » ned 23. srp 2015, 05:45

Linux : Nemáš pravdu. Jen pistole je jednoznačně pro střelbu. Na manipulaci ale může komisař určit i zbraně další. Je to i logické vzhledem k tomu, že na E pořídíš v podstatě téměř cokoliv (co má zkušebnu), nejen krátkou kulovou. Zpravidla to ale jen krátká kulová u manipulace je. (Jen na to nelze na sto procent spoléhat).

http://www.mvcr.cz/soubor/stanovisko-zb ... i-pdf.aspx

Už je to tu někde rozebíráno (myslím že i několikrát).

Uživatelský avatar
Grasel
Příspěvky: 410

Příspěvek#1393 » ned 23. srp 2015, 07:15

Kreb píše:Když člověk dělá pouze Ečko, tak se dělá jen manipulace a střelba z pistole a nebo je to na komiaři co bude člověk rozebírat a skládat?
Díky


Pro sk. E ti může nařídit na manipulaci cokoliv, ale běžně uznávaná praxe je, že se bere jen krátká, protože se považuje za složitější - ne že by to byla taková hrůza, ale u krátké je mnohem snadnější např. zamířit mimo bezp. prostor - dá se zvládnout pohybem zápěstí, kdežto třeba s brokovnicí se musíš otočit celej... Takže manipulace dle komisaře, střelba krátká.



Linux
Příspěvky: 205
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1394 » ned 23. srp 2015, 15:13

Je sorry, blbě jsem přečetl dotaz a myslel jsem střelbu...



Deckard
Příspěvky: 20

Příspěvek#1395 » úte 25. srp 2015, 12:49

Ahoj,

kratka zprava z dnesnich zkousek U Lovciho Huberta.
Prislo nas 8 tusim z 15. Pozdeji dorazili 3 na opravu prakticke casti.

2 odpadlici behem testu.
A co vim tak 2 behem prakticke, jeden nenastrilel a jeden za chybu z nervozity - nechal zasobnik ve zbrani pri reseni zavady.
Komisar i dozor byli naprosto v pohode. Nemam pocit ze by se bazirovalo na zbytecnostech.
Prakticka pro C-ckare byla desli, tusim ze az 20min, pak uz to bylo rychlejsi.
Ja mel jen rozborku CZ75, zadrzka, doplnujici dotaz s jakym povolenim muzu nosit nabitou zbran na ulici. Byl jsem tam cca 5 min. Tot vse.

Nervy se nevyhybaji myslim nikomu, bez ohledu na vek. Takze prvni z hlavnich predpokladu uspechu je klid (lehko se to rika, ja vim).

Mejte se

D.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Johannes, Patton a 8 hostů