vyhrožování zbraní



cz6ace
Příspěvky: 24

Příspěvek#76 » úte 14. dub 2015, 23:47

Golem: Tak jsem si to jeste jednou precetl. Puvodni dota a odpoved. Dotaz je na vyhrozovani zbrani a nasledume zprazeni, ze si za to uze, ze je drzý.

Nevim, co bych dale dodal. Pan co vyhrozuje, nam strelcum dela medvedi sluzbu. Hned si vzpomenu na Dzamilu v "Mate slovo" s pani Jilkovou.

Ja rikam, ze reakce pana byla neprimerena a nebezpecna. Pejskar byti ozbrojen, ocitne se v situaci (namalujte si to na papir na primku) strelec - pes - pejskar. Pejskar je ohrozen strelcem, neb hrozi odraz/zasah omylem.

Polozim otazku jinak. Co mam elat, pokud nekdo strili/miri smerem na mne, ale predem prohlasi, ze strili na jiny objekt. Nemam se citit ohrozen??

Odesláno z mého SmartTab7 pomocí Tapatalk



Golem
Příspěvky: 489

Příspěvek#77 » stř 15. dub 2015, 01:15

Ten cizí pán mezi nás pravděpodobně vůbec nepatří, nemám samozřejmě žádnou statistiku, ale co mám tak obecnou povědomost, tak se z velkohubých pistolníků obvykle vyklubou plynovkáři nebo jedinci ozbrojení právě a jenom tou hubou.
Potkal jsem dost držitelů zbrojních průkazů, ale takovéhohle opravdu ne.
Neměl se nechat vyprovokovat, ale to nic nemění na tom že konflikt vyvolal pejskař. Kdyby nedal důvod, nejspíš by spolu neztratili ani slovíčko.
A co se týká poskytování medvědí služby, prosím vynech ty scénáře z kovbojek. Zase takové drama to myslím nebylo a číst to někdo zvenku...

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#78 » stř 15. dub 2015, 05:21

Golem píše:Docela dobře mi funguje strategie: já nikoho neobtěžuju a tím pádem nikdo nemá důvod bránit se...

Mimo téma a mimo náš konkrétní příběh: tahle strategie přestane fungovat, když si někdo myslí, že ho obtěžuju, aniž bych si to myslel já. Je to tak mimo, jako tvrzení "já dodržuju zákony, tak se mi nemůže nic stát".



ludwyg
Příspěvky: 19

Příspěvek#79 » stř 15. dub 2015, 07:22

Ahoj,

dovolte mi porovnat scénáře, jak je vidím já.

Jirka1989 píše: Přijel jsem s přítelkyní z procházky domů na parkoviště před barák... Pejsky ( Jack Russel) jsme pustili bez vodítka z auta... Máme to pár kroků do baráku... Poblíž stál nějaký chlápek a samozřejmě ty naše hysterky k němu přiběhli a trošku na něho z asi metru štěkli...no a chlap se začal rozčilovat že si ty čokli máme vzít...tak to jsem ještě přešel ale pak ještě něco začal kecat tak už jsem se taky ozval a řekl jsem mu že mu nic neudělali a že se má uklidnit... Tak chlap spustil že má za pasem 9ku a že nám je zastřelí a pořád takové kecy aby jsme se nedivilia pořád dokola kecal o té zbrani a vyhrožoval...


1. Psi "obtěžují" chodce (Z jeho pohledu to mohlo být opravdu nepříjemné, pokud na něj třeba štekli dříve, než je mohl zpozorovat)
2. Chodec požaduje aby jej neobtěžovali
3. Majitel si je přivolá
4. Chodec něco říká
5. Majitel eskaluje situaci (řekl jsem mu že mu nic neudělali a že se má uklidnit) - nemohl vědět, že mu nic neudělali
6. Chodec eskaluje situaci

Podlě mě, měla již v bodě 3. proběhnout od majitele omluva. Nic by ho nestála a situace mohla tím skončit. Je možné, že by dopadla stejně, ale jeví se mi pravděpodobnější, že chodec v bodě 4. má poznámku k tomu, že se mi ani omluvy nedostalo.

cz6ace píše:Vezes autem milenku/pritelkyni/spoluzacku/kamaradku/[dosad koho chces], vezes jeji pejsky. Sam nosis. Vylezes ven, aby s ji pomohl s vecma. Jeji psi bez nahubku vylitnou z auta a zacnou stekat na nejakeho pana. milanka/kamaradka si je zavola zpet a chlapek vyhrozuje strelnou zbrani, a vypada to, ze si saha pod sako.

V tomto scénáři mimo prvotního konfliktu (štěkání) vychází eskalace pouze ze strany chodce.

Já osobně mám strach ze psů takový, že cokoliv většího něž čivava, mě okamžitě zvedá tepovou frekvenci, zvláště pokud nejsou pod kontrolou majitele. Pokud vidím většího psa za plotem, tak i přecházím na druhou stranu ulice. V situaci, kdy by na mě takto štěkal pes, tak opravdu nebudu zkoumat, zda je to za účelem že si chce hrát nebo něco jiného a připravuju se na to, jak se budu bránit, pokud by se jakkoliv přiblížil a věta "Uklidněte se, nic vám neudělali" by pro mě byla vyloženě eskalační. Ono obecně "Uklidnětě se" je vždy esklalací.

Ještě bych dodal, že vyhrožování střelnou zbraní je věc, kterou neschvaluji v kontextu reakce na štěkání psa. V obou scénářích je ho využito až v situaci, kdy jsou psi přivoláni. Dovedu si ale představit třetí scénář, kdy je zbraň vytažena, ještě před tím, než jsou psi odvoláni a v tomto případě už by mohlo za určitých podmínek být vytažení zbraně na místě - větší rasa nebo pokud chodec vůbec nezaregistroval v okolí žádné osoby, které by mohli být majiteli atp.

Osobně doufám, že se do takovéto situace nikdy nedostanu a byl bych opravdu vděčný, kdyby všichni pejskaři začali mít psi na vodítku nebo s náhubkem mimo míst k tomu určených.

Všem co se dočetli až sem děkuji za pozornost.
L.

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#80 » stř 15. dub 2015, 07:29

Ono se to hezky čte, ale v těchto situacích moc omluvy nepadají. Ze strany pejskařů jsem se já osobně setkal výhradně s arogancí a agresivitou - v nejlepším případě s ignorováním. Že by se mi někdo omlouval za to, že mě jeho pes obtěžoval, oslintal, posral mi schody apod., to jsem nezažil.
Takže v tomto případě prostě stačilo (na obou stranách) zkrátka nepokračovat v komunikaci, když už daná situace netrvala. Jsem si vědom toho, že se mi to kecá, když jsem u toho nebyl :-).

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2537

Příspěvek#81 » stř 15. dub 2015, 07:57

Mnoo obvykle starsi paní s pejsky se omlouvaji a taky po nem uklizeji. Nejhorší zkusenost mám s náctiletejma holkama s dredy. :(

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů