Zpřísnění zákona o zbraních



cipis
Příspěvky: 2114

Příspěvek#166 » pon 11. dub 2016, 13:03

Ale od toho jsou to pozměňovací návrhy, "vyřazuje" to sněmovna, ne "někdo" ...
Mluvilo se o zachování 10 let, přeřazení laserů z A do B atd., tak se uvidí, s čím vším se přijde na schůzi.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#167 » pon 11. dub 2016, 15:39

Lasery + 10 let + zruseni pravomoci odebirat = http://www.psp.cz/sqw/text/orig2.sqw?idd=125929

4. V části první v čl. I dosavadním novelizačním bodě 40 se v § 29 odst. 2 číslo „30“ nahrazuje číslem „60“.
5. V části první v čl. I dosavadním novelizačním bodě 82 se v § 70b odst. 1 větě druhé číslo „5“ nahrazuje číslem „10“.
6. V části první v čl. I dosavadním novelizačním bodě 82 se v § 70h odst. 1 písm. h) číslo „30“ nahrazuje číslem „60“.



Piggy
Příspěvky: 1889

Příspěvek#168 » pon 11. dub 2016, 17:58

Zdá se, že zpřísňovat touží jenom lidovci. :?
Výbor jako celek spíš brzdí přílišné zpřísňovací nadšení. Uvidíme při projednávání v plénu.
A pokud jsem to správně pochopil, lasery nenavrhují z A do B, ale do ničehož nic. :lol:



Enerccio
Příspěvky: 623

Příspěvek#169 » úte 12. dub 2016, 17:21

to je rozumne, laser jak A je hovadina

Uživatelský avatar
ilicz
Příspěvky: 545
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#170 » stř 13. dub 2016, 16:49

Lasery se navrhují kompletně vyřadit z kategorizace.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2236

Příspěvek#171 » pát 6. kvě 2016, 10:50

O každě blbosti se tu mele, ale že tohle prošlo parlamentem, to tu nikde nevidím.

Na obhajobu novely před poslanci vystoupil ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). „Svět se změnil a ať se nám to líbí nebo ne, tak je méně bezpečný. I já jsem držitelem zbraně a pokud za mnou přijde policista a řekne: ‚Pane Chovanče z těch a z těch důvodů nám vydejte zbraň‘, tak jí vydám dobrovolně. Pak si můžu stěžovat. Pokud ji člověk dobrovolně nevydá, teprve poté policie vstupuje do jeho obydlí,“ řekl Chovanec. Policie podle něho bude tento nástroj používat jen v ojedinělých případech.
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/poslanecka-snemo ... _domaci_zt



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#172 » pát 6. kvě 2016, 10:57

V jeho řeči bylo zajímavější, jak se vyjádřil na téma Evropský směrnice o zbraních. Aby muto vydrželo.
Náš novej zákon nijak nevadí.

Uživatelský avatar
DanielX
Příspěvky: 331

Příspěvek#173 » pát 6. kvě 2016, 11:01

Krásná poznámka Černochové o povinných psychotestech poslanců, protože ti dokážou zksait nejvíce lidem život. Jinak na tu bídu, ještě že tak i když ten mamlas Gabal a jeho srandastrana vyvàděli jak malí.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1868

Příspěvek#174 » pát 6. kvě 2016, 11:15

kolombo: jak řekl Chovanec svět se mění. Lidi jsou stále víc a víc tolerantní k omezování svobody, když se jich to přímo netýká. takže to vždycky většinově projde. Jedni tolerují ukazování občanek, druzí zásahy proti demonstrantům, jiní zase zákaz kouření nebo zmíněné domovní prohlídky bez soudu. a pak když se to sečte se hrozně divíme, proč s náma vláda jedná jak s ovcema. uplně podle stejné logiky jedná EK se státy EU.

kdy by to případně mělo vztoupit v platnost. to vyškrtnutí laseru z jakékoli kategorie mě celkem bude asi zajímat. :)



Enerccio
Příspěvky: 623

Příspěvek#175 » pát 6. kvě 2016, 11:18

podle me je ale divne ze legalnimu drziteli zabavi zbran kterykoli monocajt, zatimco nelegalnimu drziteli jen soud???

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#176 » pát 6. kvě 2016, 11:21

kdyby sis to aspoň přečet :roll:



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#177 » pát 6. kvě 2016, 11:21

bohajeho, zjistěte si laskavě, jakej policajt a kdy a za jakých okolností vám může přijít zabavovat zbraň a nevykřikujte nesmysly podle titulků na Babišdnesu a Novinkách!
Naopak ze zákona vypadla možnost vlády odebrat zbraně lidem plošně.
Všude jsou titulky, že se zákon zpřísnil, takže ovce se nažerou a přitom to vlastně vůbec není pravda.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4577

Příspěvek#178 » pát 6. kvě 2016, 11:32

Urcite by bylo pro nekoho prinosnejsi precist si posledni zneni novely nez sledovat bulvar nebo novinky. ;)

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1868

Příspěvek#179 » pát 6. kvě 2016, 11:39

SansLogique: mě třeba jde jenom o ten princip, proč o tom rozhoduje policie (jakej a okolnosti jsou druhořadá věc, vím, že to není o rozhodnutí pochůzkáře atd.) a ne soud? protože v sobotu soudce spí? co kdyby nějaký měl službu? mě osobně se tohle snad taky nikdy nedotkne, mohlo by mě to být jedno. ale tahle salámová metoda, která se tu v posledních letech napříč společností zavádí mě vadí. myslím si, že stejně rychle, jak nyní ho budou získávat v rámci těch pravidel, by jim to povolení dal nějaký soudce, který by držel na to službu.
ale třeba se pletu a bude to i v praxi lepší a žádný šéf policie to nikdy nezneužije proti někomu nepohodlnému.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1301

Příspěvek#180 » pát 6. kvě 2016, 11:43

Jsem zvědav na situaci, kdy ZP budou mít v jedné domácnosti dvě osoby a své zbraně...

Sedmej: Soudci samozřejmě služby mají - minimálně trestní, u každého okresního soudu jeden.
Naposledy upravil(a) P.V. dne pát 6. kvě 2016, 11:45, celkem upraveno 1 x.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Dancek, Google [Bot] a 18 hostů