Zpřísnění zákona o zbraních



Yopi
Příspěvky: 19

Příspěvek#1 » úte 8. zář 2015, 05:41

Ahoj všichni. Ráno se mi dostal pod ruku tento článek.
Žádné čekání na posudek. Podivíni o zbraň přijdou hned, navrhuje vláda
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/uhersky-brod-str ... domaci_aha
Na jednu stranu asi dobrý, dokážu si představit případy, kdy by to mohlo zachránit život, ale v tomto stavu je to strašně zneužitelné. V podstatě kdokoli tě tak může, i kdyby jen na čas připravit o zbraň, tím o možnost ochrany. Sice zbraň nenosím, ale dokážu si představit svoji nasranou sousedku, jak mě udá, že jsem podivín. No, nelíbí se mi to.



Carloss
Příspěvky: 2935

Příspěvek#2 » úte 8. zář 2015, 06:28

A je to tady... Já to říkal... :-(



Gorgon
Příspěvky: 67

Příspěvek#3 » úte 8. zář 2015, 06:32

To je úplně absurdní, akorát možná buzerace kdejakou důchodkyní. A kdo bude to vyšetření platit?

Uživatelský avatar
Boudy
Příspěvky: 175

Příspěvek#4 » úte 8. zář 2015, 06:43

Lze zjistit, kdo z vlády a poslanců či hejtmanů má zbrojní průkaz? Typuji, že Jurečka ho asi mít bude (nimrod), možná i ta naše obří ostuda jižní Moravy - Hašek. Jakmile by to prošlo, asi bych musel plnit občanskou povinnost a nechat jim průběžně zabavovat železa - tak 2-3x ročně. protože oni jsou vážně divní ... To je zase návrh jako noha ... Nejvíc mě štve, že vymyslí takový paskvil a ještě za to berou nehorázný prachy ...



Yopi
Příspěvky: 19

Příspěvek#5 » úte 8. zář 2015, 06:51

Platit to stopro bude ten, na koho udání příjde. Na to vemte jed. Budeš chtít železo nazpět? Zaplatíš si zdravotní prohlídku a psychologické vyšetření. Teď jde navíc i o to, jak dlouho to bude platné, aby nějakej pomstychtivej chytrák neudával pětkrát do roka. A takovejch bude mraky. No, pěkně to začínají omezovat. Mám strach, aby nebylo hůř. Blíží se doba, kdy ty zbraně budeme potřebovat víc a víc a práva budeme mít menší a menší. S tímhle se přece dá něco dělat. Tohle přece není na úrovni EU.



Linux
Příspěvky: 205
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#6 » úte 8. zář 2015, 06:57

Na úrovni EU je to bohužel ještě daleko horší.



Erunamo
Příspěvky: 196

Příspěvek#7 » úte 8. zář 2015, 07:08

Takze podle navrhu bych si vlastne mohl vzit seznam obyvatel a telefon, zacit u A a zkoncit na Z.
No nastesti vsechny byty kolem miho jsou prazdne a zbytek sousedu nevidam. Akorat uz nebudu moct susit v obyvaku, aby me nekdo nahodou nevidel oknem z ulice a nerekl si, ze se chovam podivne.

Jezis to je tak absurdni navrh. :evil:

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#8 » úte 8. zář 2015, 07:18

Ruku na srdce, chránit občany je jistě chvályhodné. Takže jaké jsou možnosti? Chodit každý měsíc na psychotesty?

I s takovýmto rizikem dokážu žít. Ale doufám, že oznamovatel bude muset prokázat svou totožnost a já se ji dozvím. Protože zveřejnění jména je dostatečná pojistka - nepravdivému oznámení se lze bránit.



otta
Příspěvky: 58

Příspěvek#9 » úte 8. zář 2015, 07:38

Zdar
Toto snad nemůže nikdo rozumný schválit,to je krok o 30 let zpět do doby pouličních výborů,udavačů a totalitního režimu.To je demokracie toto?Du blejt.



Carloss
Příspěvky: 2935

Příspěvek#10 » úte 8. zář 2015, 07:43

A co na to LEX?

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4573

Příspěvek#11 » úte 8. zář 2015, 07:49

Nevím proč srovnáváš tento režim s minulým. Vždycky se vyprávělo jak někdo něco řekl v hospodě a šel sedět ale nikdo nikoho takového neznal. Dnes se vyjádříš např. na Facebooku k problematice "uprchlíků" a jsi vyšetřován, popřípadě souzen. Nevím která totalita byla větší.
Bohužel tento problém s vymýšlením omezení držitelů zbraní ještě musí do parlamentu (což zblblý pisatel článku nějak opomíjí) a obávám se co vymyslí (j)elita národa ještě tam. Může být daleko hůře. Toto nevidím jako nejhorší eventualitu. Asi by nikdo nemusel dokazovat zdravotní způsobilost několikrát ročně, stejně jako by asi nestačilo "udání" potrhlé sousedky. Na druhou stranu, např. oznámení MP o několikerém zásahu z důvodu porušování veřejného pořádku nebo občanského soužití by asi bylo na místě. Samozřejmě každý vnímá jakékoliv svoje potencionální omezení jako špatné.



otta
Příspěvky: 58

Příspěvek#12 » úte 8. zář 2015, 07:59

marinakus,věř tomu,že za bolševika udavači byli a i placení



Carloss
Příspěvky: 2935

Příspěvek#13 » úte 8. zář 2015, 08:02

No a k téhle novele ještě... Před časem prodloužili platnosti ZP a "přiměřeně" zdražili. Teď ctěj dobu uvést do původních časových rámců... jestlipak do stejných, nebo aspoň podobných hladin uvedou i poplatky? A opět se zetpám, co na to LEX?

Počkejme tedy na vyjádření. Vzhledem k tomu, že jde zatím o ve vládě projednávaný návrh, tak je snad pravá chvíle do toho vstoupit. Později by to bylo o poznání těžší.



Carloss
Příspěvky: 2935

Příspěvek#14 » úte 8. zář 2015, 08:05

otta píše:marinakus,věř tomu,že za bolševika udavači byli a i placení

Byli... A dnes jsou taky.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4573

Příspěvek#15 » úte 8. zář 2015, 08:14

Carloss : Děkuji za odpověď za mě. Jinak ve svém druhém příspěvku máš naprostou pravdu ve všem. Pokud se něco změní, poplatky dolů určitě nepůjdou. ;)

A stačí s OT!

sided

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: JirkaCV a 36 hostů