Zbrojní průkaz, které skupiny si vybrat



kolemjdoucí
Příspěvky: 810

Příspěvek#16 » čtv 10. zář 2015, 09:23

Já si E pořídil jen kvůli možným problémům s "nošením" zbraně - imho, pokud se mi zasekne náboj v komoře ve zbrani, já nebudu schopen jej na střelnici vydolovat a povezu zbraň domů nebo k puškaři, fakticky při převozu zbraň nedržím, ale nosím - náboj je v komoře - §2 odst. a bod 2. Když mám E, nemám problém.



E-Ryc
Příspěvky: 516

Příspěvek#17 » čtv 10. zář 2015, 09:29

k tomu B: Nemuze to mit prakticky vyznam pro zahranicni souteze (mam pozvanku na soutez a nemam sportovni zbrojak, to zni podezrele)?

Uživatelský avatar
Marcurba
Příspěvky: 406

Příspěvek#18 » čtv 10. zář 2015, 09:32

Marinakus...už vidím, jak mi kámoš cpe do ruky jeho broknu a průkaz zbraně s tím, ať si jdu klíďo zastřílet, že on u toho být nemusí...to by taky nemuselo dopadnou úplně dobře...

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#19 » čtv 10. zář 2015, 09:36

Trochu nechápu proč by to mělo dopadnout špatně. Modelová situace : chci si vyzkoušet střelbu na asfalťáky, kamarád mi půjčí kozu ale zrovna mu došly náboje a je časově vytížený. Jasně, že jdou většinou náboje sehnat jinak ale prostě ta skupina B úplně na nic není.



Steiner
Příspěvky: 784
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#20 » čtv 10. zář 2015, 09:37

kolemjdoucí píše:Když mám E, nemám problém.
Nemáš problém ani bez E - je to stav Krajní nouze podle zákona o přestupcích a takové jednání není přestupkem ;-) takž eúplně v pohodě. IMHO dělat si E jen kvůli tomu je zhovadilost....

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#21 » čtv 10. zář 2015, 09:39

Marcurba píše:Marinakus...už vidím, jak mi kámoš cpe do ruky jeho broknu a průkaz zbraně s tím, ať si jdu klíďo zastřílet, že on u toho být nemusí...to by taky nemuselo dopadnou úplně dobře...


Že ty to nevidíš nic neznamená. Ano tak to klidně může být. Prostě mít možnost si koupit bez PZ náboje do čehokoli může mít ( a dost často má) značný význam. Pokud pro tebe ne, tak ok, ušetříš/ls 500/700Kč.



Chudzoskruo
Příspěvky: 53

Příspěvek#22 » čtv 10. zář 2015, 09:39

Steiner: dík, morální otázky mám srovnané :), tedy né ještě docela, ale rovnám.

Jsem nevěděl, že s krátkou se nesmí lovit.

Ještě jsem si všiml, že stejně jako to je s vlastněním střeliva u B, C, E je to i s přebíjením, že B může přebíjet střelivo jen do zbraní, které má... většinou jsem totiž po webech našel, že E nemůže vůbec.

Ještě jsem tam nahoře řekl nějaké hlouposti, raději to po sobě opravím.
Jde odejmout i "povolení" pro zbraně B (né jen výjimka pro A), když pomine důvod, pro který bylo povolení uděleno, né ovšem tomu, kdo má zbrojní průkaz E... To byly asi ty věci, co měl peggy na mysli.
(zbroják se tedy z důvodu pominutí odebrat nedá, například tedy nemůžou vám vzít průkaz C proto, že zrovna nelovíte nebo B, že se nevěnujete sportovní střelbě).

A s těmi noktovizory to jak jsem ještě koukal je přímo v zákoně. Poslední novela (Z/170/2013) přidala zbrojnímu průkazu C obecnou možnost vlastnit zbraň A, a taky přibyl nový odstavec, že pro výkon práva myslivosti jde výjimku udělit jen na noktovizory, čili asi tedy C může mít jen ty noktovizory a to asi jen když bude "vykonávat právo myslivosti", jak tam stojí.
Nevím tedy jestli toto někoho zajímá...
onen článek je tady:
Stát přispěje myslivcům miliony na noktovizory, chce omezit divočáky
http://ekonomika.idnes.cz/ministerstvo- ... nomika_ozr
Naposledy upravil(a) Chudzoskruo dne čtv 10. zář 2015, 09:58, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#23 » čtv 10. zář 2015, 09:40

tak, jak skupiny popsal Steiner, je asi dokonalé a netřeba v tom hledat další zbytečnosti.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#24 » čtv 10. zář 2015, 09:42

Chudzoskruo : měl bys asi zatím víc číst a míň psát.... to není urážka, pouze hodnocení



Chudzoskruo
Příspěvky: 53

Příspěvek#25 » čtv 10. zář 2015, 09:45

Tohle jsem už četl, ale člověk zapomíná... :))
To se ostatně spíš stane tomu, kdo zrovna nedělá průkaz, tedy že zapomene...

Věř tomu, že si dávám pozor o čem píšu a neodvažuju se rozepisovat o věcech, které nijak nevím, i když to člověku někdy ujede.



kolemjdoucí
Příspěvky: 810

Příspěvek#26 » čtv 10. zář 2015, 09:57

Steiner píše:
kolemjdoucí píše:Když mám E, nemám problém.
Nemáš problém ani bez E - je to stav Krajní nouze podle zákona o přestupcích a takové jednání není přestupkem ;-) takž eúplně v pohodě. IMHO dělat si E jen kvůli tomu je zhovadilost....


Řešení prolémů s uvízlým nábojem ve zbrani je stavem krajní nouze? A který že zájem chráněný trestním zákonem je tím ohrožen?

Podle mého názoru je to pouze nedostatek 191/2002, relativně snadno řešitelný (ovšem rozhodně ne institutem krajní nouze).

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#27 » čtv 10. zář 2015, 10:04

kolemjdoucí: mrkni na vlákno o krajní nouzi, zrovna je to k tomuto aktuální



mikky
Příspěvky: 565

Příspěvek#28 » čtv 10. zář 2015, 10:20

Včera jsem zjistil jednu (pro mě dosud neznámou) sviňárnu v předposlední velké iteraci ZoZ, která prakticky znemožňuje střelbu ze zbraně kat. A jinak, než v rámci nějakého pracovního poměru nebo tréninku na něj (vycházím-li z premisy, že PaCH nedávají výjimky na zakázané zbraně držitelům ZP). viz § 38 ZoZ, zejména ustanovení odst 4c):

(4) Držitel zbrojní licence skupiny F* je oprávněn

a) nabývat do vlastnictví a držet zbraň kategorie A, na kterou mu byla udělena výjimka, zbraň kategorie B, na kterou mu bylo vydáno povolení, nebo zbraň kategorie C, nebo střelivo do zbraní, které je oprávněn držet,

b) přenechávat zbraň nebo střelivo, které je oprávněn držet k plnění úkolů stanovených ve zbrojní licenci, držiteli zbrojního průkazu skupiny D, který je k držiteli zbrojní licence v pracovním, členském nebo obdobném poměru, nebo

c) za účelem výuky nebo výcviku svěřit za dohledu oprávněné osoby zbraň, střelivo nebo zakázaný doplněk zbraně, kterou je oprávněn držet; zbraň kategorie A nebo střelivo do této zbraně pouze držiteli zbrojního průkazu skupiny D.

*) F je licence pro výuku nebo výcvik ve střelbě, což je asi jediná licence, která umožňuje "půjčení každému".


Ta vytučněná formulka tam přibyla teprve loni. Prakticky to znamená, že běžný smrtelník si z automatu nevystřelí a je to další důvod, proč si udělat i sk. D.



Steiner
Příspěvky: 784
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#29 » čtv 10. zář 2015, 10:21

kolemjdoucí píše:A který že zájem chráněný trestním zákonem je tím ohrožen?
Chráněný nejen trestním zákonem, ale zákony obecně - je ohroženo vlastnické právo k movité věci (věc užívat).



kolemjdoucí
Příspěvky: 810

Příspěvek#30 » čtv 10. zář 2015, 10:21

marinakus píše:kolemjdoucí: mrkni na vlákno o krajní nouzi, zrovna je to k tomuto aktuální


Nějak to nemůžu najít, můžu poprosit o odkaz?

Jinak ještě k té krajní nouzi - zaseklý náboj můžu téměř vždy řešit i jinak - úschova zbraně na střelnici, dohoda s puškařem ... bude to sice časově náročné, bude mě to stát peníze, ale rozhodně nenastala krajní nouze v momentě, kdy si pouze nemůžu sám odvézt právě teď kvér domů bez porušení zákona.
Naposledy upravil(a) kolemjdoucí dne čtv 10. zář 2015, 10:25, celkem upraveno 1 x.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam.cz a 10 hostů