Zbrojní průkaz, které skupiny si vybrat



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#166 » pon 25. dub 2016, 20:30

Koupit si uloveni nejakeho masa nejde bez ohledu na skupiny, mozna i bez ZP?



Enerccio
Příspěvky: 623

Příspěvek#167 » úte 26. dub 2016, 05:34

wigum píše:
Enerccio píše:nekdo si chce jen tak zabouchat na strelnici, da si E a pak se mu to zalibi a rekne si, kurna, chtel bych jit na hon ...

A je mu to prd platný, protože to ýe máš C neznamená, že můžeš lovit. Na to potřebuješ takovou věcičku a té se říká lovecký lístek ;)

a jak to souvisi? Takhle si bude muset udelat lovecky listek a znova vsechny procedury spojene s novym zp, vratane cekani mesicu na blby termin zkousek



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#168 » úte 26. dub 2016, 10:47

Hans Gruber píše:když se prej domluvíš s myslivcem a trefíš divočáka z posedu místo něho, je to o domluvě :D
Jistěže to jde, ale je to nezákonné - kdyby se to nějak provalilo a začalo řešit, mají oba po žížalkách. :?

Držte se tématu: "Zbrojní průkaz, které skupiny si vybrat"! Za další OT budou padat odměny! To platí zejména, pokud se dostanete za hranici zákona. Peggy

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#169 » úte 26. dub 2016, 12:08

Jinak abych řekl něco k tématu:

- sběratelství jsem si zakázal
- lovu se nehodlám věnovat
- střílím závodně zejména dlouhé, občas i krátké
- obrana je jasná volba

Takže já volil před lety kombinaci B+E jako optimální. Na ZP skupiny B jde přihlásit téměř cokoli, což mi vzhledem k mému sortimentu rovněž vyhovuje.



jane
Příspěvky: 2

Příspěvek#170 » úte 26. dub 2016, 13:10

Dobrý den, mám malý dotaz. Když si člověk dělá ZP skupiny D+E je u zkoušek dlouhá kulová zbraň a brokovnice, nebo jen a pouze krátká kulová zbraň, tedy jen pistole popřípadě revolver? Tedy budu manipulovat pouze s pistolí? Nevím jestli se učit i ostatní zbraně, nebo jestli se můžu výhradně věnovat pistoli. Děkuji



Enerccio
Příspěvky: 623

Příspěvek#171 » úte 26. dub 2016, 13:17

pri D+E jen kratka, pri E+cokoliv krome C jen kratka (ale obcas komisar holt zvoli jinak), pri C vzdy dlouha + brokovnice (+ kratka pokud je k tomu E nebo D). To se tyka jen streleb.

Na manipulaci ti klidne muze dat i vojensky kanon, pokud ho strelnice ma a poskytne :lol:

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#172 » úte 26. dub 2016, 13:22

plácáš kraviny

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#173 » úte 26. dub 2016, 13:27

Manipulovat můžeš jak s pistolí, tak s malorážkou a dokonce i brokovnicí.

D+E by měl střílet jen pistoli.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#174 » úte 26. dub 2016, 13:35

jane píše:Dobrý den, mám malý dotaz. Když si člověk dělá ZP skupiny D+E je u zkoušek dlouhá kulová zbraň a brokovnice, nebo jen a pouze krátká kulová zbraň, tedy jen pistole popřípadě revolver? Tedy budu manipulovat pouze s pistolí? Nevím jestli se učit i ostatní zbraně, nebo jestli se můžu výhradně věnovat pistoli. Děkuji


Existuje předpis (je tu už několikrát uvedený), který stanovuje které zbraně budou u zkoušky použity pro dané kombinace skupin ZP. Skutečnost je taková, že u zkoušek o tom evidentně často nevědí :D
Silně doporučuji natrénovat manipulaci i s dlouhými (není to až tak složité). Je to lepší než pak u zkoušky brečet, že jsem se učil jen krátkou. Jak už je tu mnohokráte zmiňováno - zavolej si na střelnici, kde máš zkoušku dělat a objednej se tam na nějakej kurz. Kromě vlastního osahání zbraní reálně používaných u zkoušky Ti většinou i prozradí, co se tam u zkoušek vyvádí a co mají někteří komisaři "rádi".

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#175 » úte 26. dub 2016, 13:36

jane: Z vlastní zkušenosti (dělal jsem pouze E). Platí to co napsal kolombo. Manipulaci jsem dělal se vším (pistole, dlouhá malorážka, broková kozlice). Střelba pouze krátká, k vůli skupině D budeš střílet na 15m.



jane
Příspěvky: 2

Příspěvek#176 » úte 26. dub 2016, 13:40

jj děkuji za rady a informování, o.k. takže všechno, trochu jsem doufala, že se zbytku vyhnu :-) tak nic



jaro.63
Příspěvky: 73

Příspěvek#177 » úte 26. dub 2016, 13:50

Já jsem dělal taky jen E a manipulaci pouze krátkou, záleží pouze na komisaři jestli se rozhodne dát i dlouhou. Když jsem přišel ke stolu tak řekl " Vy máte jenom E, tak dáme jenom pistoli a začal velet.

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#178 » stř 27. dub 2016, 10:06

Enerccio píše:
wigum píše:
Enerccio píše:nekdo si chce jen tak zabouchat na strelnici, da si E a pak se mu to zalibi a rekne si, kurna, chtel bych jit na hon ...

A je mu to prd platný, protože to ýe máš C neznamená, že můžeš lovit. Na to potřebuješ takovou věcičku a té se říká lovecký lístek ;)

a jak to souvisi? Takhle si bude muset udelat lovecky listek a znova vsechny procedury spojene s novym zp, vratane cekani mesicu na blby termin zkousek

Je to otom, že složit zkoušky a moci lovit je na dost delší dobu a daleko horší než udělat ZP. Takže když nemáš předem rozhodnuto, že se chceš věnovat myslivosti, tak je za C zbytečně vyhozenejch 7 stovek. Znám pár borců, co si mysleli, jak začnou lovit, protože střílet po zvěři je lepší než jen po terči, ale když zjistili jak je to dlouhý běh, tak to velice rychle vzadli.
Takže je dobré to mít v hlavě srovnané předem. Já osobně bych k E doplnil B. Už jen z důvodu nákupu střeliva. My to třeba řešíme i tak, že když má někdo cestu, tak řekne ostatním, jestli něchtějí něco koupit a vezme co si kdo řekne. To jen s E neuděláš, protože ti prodají jen střelivo do zbraně na kterou máš ZP.



jarynn
Příspěvky: 73

Příspěvek#179 » stř 27. dub 2016, 10:15

Mám " jenom" E a jsem spokojen. Omezení nákupu střeliva mě nevadí a taky proč. Proč bych kupoval střelivo do ráže zbraně , kterou nemám. :D . Na E můžu koupit : krátkou, kulovnici, brok atd.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#180 » stř 27. dub 2016, 10:56

Protože, pokud máš víc zbraní, ale i tu jednu a nenosíš pořád, tak třeba necháváš PZ v kufříku. A pak jdeš kolem krámu vzpomeneš si, že ti dochází náboje, nebo že za týden jedeš na LOS a tak tak skákneš a koupíš pouze na ZP. do všech co máš, nebo pro kámoše, kterej tě o to poprosil :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů