Zbrojní průkaz, které skupiny si vybrat



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#181 » stř 27. dub 2016, 11:41

I toto může být individuální. Kupoval jsem náboje a chtěli vidět jen Zbroják, PZ ne. Mám A+E.



cipis
Příspěvky: 2103

Příspěvek#182 » stř 27. dub 2016, 11:49

Nemůže to být individuální, je to dané zákonem. Takže jsi na A kupoval nejmenší spotřebitelské balení do sbírky :D



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#183 » stř 27. dub 2016, 12:00

Ano, bylo to jedno balení. 1.000 ks Luger v jedné krabici. :lol:

Uživatelský avatar
HV
Příspěvky: 398

Příspěvek#184 » stř 27. dub 2016, 12:12

Když jsem ještě kupoval náboje v obchodě (u Nevoránka), tak i když mám sk. B chtěli po mě vidět PZ. Snažil jsem se jim to vysvětlit ale mají svoji hlavu.



Enerccio
Příspěvky: 623

Příspěvek#185 » stř 27. dub 2016, 12:16

tak jim dones zakon a vyznac jim tu pasaz

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#186 » stř 27. dub 2016, 12:25

HV: po mě před cca rokem nechtěli.



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#187 » stř 27. dub 2016, 12:39

Abychom nebyli OT, přidám svůj názor na skupiny. Jak jsem psal, mám A+B. Když jsem si podával žádost, policajt na OZBM mě to Béčko rozmluvil, že je v podstatě k ničemu. Dnes toho trochu lituju, protože zbroják budu prodlužovat v 63 letech a kdo ví, jestli bude můj zdravotní stav stejně dobrý jako dnes. Na zdravotní způsobilost pro B a E jsou totiž kladeny rozdílné požadavky (E je má tvrdší).
Pokud by se zhoršil pouze v některých parametrech a vyhovoval alespoň pro B, mohl bych se vzdát skupiny E a chodit si se svýma hračkama picnout alespoň na střelnici. Ale v tomto případě bych si musel Béčko dodělat. Je to sice předbíhání událostem, ale varianta nikoli nemožná.

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#188 » stř 27. dub 2016, 12:42

Pablo.gs: Pokud je to pravda s těmi rozdílnými kritérii při prohlídce na B a E, tak je to jeden z velmi rozumných důvodů, proč si B udělat. Změna zdravotního stavu nemusí logicky přijít jen se stářím, že...
Naposledy upravil(a) Rough boy dne stř 27. dub 2016, 12:46, celkem upraveno 1 x.



Enerccio
Příspěvky: 623

Příspěvek#189 » stř 27. dub 2016, 12:43

nekde se tady resi nebo na jinym foru resila strelba z zbrane pri jenom Acku skupine

Uživatelský avatar
Kencui
Příspěvky: 137

Příspěvek#190 » stř 27. dub 2016, 12:50

Ja si delal:
A - puvodne jsem nechtel, ale presvedcila me slecna u pripravy na ZOZ, muze se naskytnout dobry kup neoznackovane zbrane, treba jako investice a kdyz uz to clovek dela...
B - zadny sportovec ze me uz nebude, ale abych mohl pripadne koupit naboje i partakovi (mozna casem i manzelce)
E - komentar zbytecny

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1866

Příspěvek#191 » stř 27. dub 2016, 13:02

Pablo.gs: V čem je s ohledem na zdravotní prohlídku snažší mít B proti E? já mám jen E a u zdravotní prohlídky jsem nic moc nedělal. V podstatě si jen změřila tlak (a to ještě nevím, jestli vůbec bylo spojené s potřebou ZP nebo proto, že jsem u ní 14 let nebyl) a zkusila oči. To u B se nekontrolují oči? :-)
Bych skoro čekal, že na sport bude ta kontrole naopak větší.



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#192 » stř 27. dub 2016, 13:11

Mě doktorka taky zkontrolovala základní funkce, ale asi proto, že jsem relativně zdravej a zná mě půl života. Tady si to přečti: Příloha čast I je pro A,B, Příloha čast II je pro C,D,E
http://zbranekvalitne.cz/zbrojni-prukaz ... o-ziskani/

V příloze II se hlavně rozšiřuje seznam nemocí které VYLUČUJÍ způsobilost.



Enerccio
Příspěvky: 623

Příspěvek#193 » stř 27. dub 2016, 13:27

ty jo, tam je obrovsky propastny rozdil hlavne co se tyce stari (strata sluchu/zraku), takze tohle je fakt obrovsky duvod si to B tam dat

Uživatelský avatar
DAveDOG
Příspěvky: 189

Příspěvek#194 » stř 27. dub 2016, 13:34

Kencui píše:Ja si delal:
A - puvodne jsem nechtel, ale presvedcila me slecna u pripravy na ZOZ, muze se naskytnout dobry kup neoznackovane zbrane, treba jako investice a kdyz uz to clovek dela...
B - zadny sportovec ze me uz nebude, ale abych mohl pripadne koupit naboje i partakovi (mozna casem i manzelce)
E - komentar zbytecny



Taky jsem si dělal ABE. Pro mne to byl jen otázka peněz navíc za 2 skupiny. Áčko jen proto kdybych chtěl někdy něco koupit, Béčko hlavně z důvodu nákupu střeliva pro zbraně které nevlastním - mám dost kamarádů s různými zbraněmi a několikrát mi bylo nabídnuto že si můžu přijít zastřílet a střelivo je jen na mě. Nemusím se omezovat na to jestli ho má majitel dostatek. Céčko je pro mě zbytečné, brigádník s puškou (čti myslivec) určitě nebudu, a kdybych někdy potřeboval lovit zvěř, tak to bude jedině v době kdy už nikdo nějaké zbrojáky řešit nebude. Živit se profesí kde je potřeba Déčko nehodlám.

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#195 » stř 27. dub 2016, 13:40

Enerccio: Je tam právě i dost věcí co může člověka postihnout i během života, když to tak čtu, po blbě prodělaný Borelióze se tam může člověk najít hned v několika symptomech a lusknutím prstů máš po Éčku...
Sedmej: u sportu bude to zdraví samozřejmě více žádoucí, ale "méně povinné". Když si na střelnici spleteš terč s terčem souseda, asi to nebude mít takovej dopad, jako když si na ulici pána s doutníkem v sebeobraně spleteš s pánem s namířenou zbraní :lol:

Zdravotní způsobilost řešte jinde! Peggy

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: DaveCZ, fifal, glock69, nn a 22 hostů