Zbrojní průkaz, které skupiny si vybrat

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#211 » pon 9. kvě 2016, 18:26

Ano můžeš.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#212 » úte 10. kvě 2016, 05:55

Ale je potreba dodat, ze i pres novelu zakona o zbranich sam fakt zp sk. C neopravnuje vykonavat mysliveckou cinnost

Uživatelský avatar
HV
Příspěvky: 398

Příspěvek#213 » úte 10. kvě 2016, 06:19

Přesně proto bylo nesmyslné podmínění vlastnictví loveckého lístku pro získání sk. C. Nyní si můžeš udělat sk. C a pokud budeš toužit po loveckém lístku, dodělat si jej můžeš až po té.



zdenek d.
Příspěvky: 3

Příspěvek#214 » úte 10. kvě 2016, 18:30

dík zarazil mě formulář, který je zde ke stažení žádost o vydání ZP.

Uživatelský avatar
HV
Příspěvky: 398

Příspěvek#215 » stř 18. kvě 2016, 10:13

Jen pro info od čerstvého absolventa ZOZ na sk. C. Ta malorážka je opravdu zrádná. Hodně záleží na mířidlech, osvětlení střelnice a např. i brýlích. Doporučuji si dopředu něco natrénovat na střelnici se zbraní, která se bude u ZOZ vyskytovat. Tři nástřelné jsou pro tento případ opravdu málo. Jinak jsem si dodělal vše (měl jsem pouze B,E), tedy A-E, proč ne když to jde ;)



CzDragon
Příspěvky: 16

Příspěvek#216 » pon 22. čer 2020, 20:24

dobry den, mam podobny dotaz jako autor vlákna + něco navíc (pokud jsem spatne klidně přesunout)
A,B,E je jasná
že jde C bez loveckého je pro mě novinka , a kromě 700 za skupinu jde "jen" o střelbu z brokovnice

nejvíce by me zajímalo: k čemu všemu je potřeba D ?
ochranka nebudu , ale já to chápu tak že D pokud si zbraní vydělám což by mohlo být i prodej škodné (C) nebo medaile (B)

když už se dokopu ke zkouškám tak zvažuji jít do všeho co kdyby náhodou
navsteva obvodaka 1 za 5 let nezabije a snad si o to neřekne milion,, a pokud by to přeci jen stalo vic (penez, casu, doktorů) dá se skupiny vzdát

jedna OT: kdyby bylo na přihlášce ABCDE a broky by letěli mimo , už nejspíš nejde řict at to z pžihlášky škrtnou :D

snad je můj první příspěvek srozumitelný

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#217 » pon 22. čer 2020, 20:36

Začnu od konce - brokama trefíš (skoro i kdybys nechtěl). Záludnější bývá malorážka (snad proto, že je s ní jednoduché trefit?) neslyšel jsem o nikom kdo by vypadl na brokovnici, na malorážce o několika. Edit: samozřejmě je potřeba absolvovat nějaký kurs, nebo si alespoň párkrát dojít na střelnici, kde máš dělat zkoušky a z těch zbraní si zastřílet (pokud to ta střelnice umožňuje).
D je potřeba ke spoustě věcí (prodej zvěřiny, či medailí mezi to, ale rozhodně patřit nebude). Co je důležitější má se vrátit zpět prohlídka po pěti letech pro všechny.

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#218 » pon 22. čer 2020, 21:05

Jenom pro info:
že jde C bez loveckého je pro mě novinka , a kromě 700 za skupinu jde "jen" o střelbu z brokovnice-- né střílí se i z malorážky. Na ABE jenom krátká.
jedna OT: kdyby bylo na přihlášce ABCDE a broky by letěli mimo , už nejspíš nejde řict at to z pžihlášky škrtnou---tak to opravdu nejde :lol:
Skupina D je třeba pro MP, ochranku atd, ale taky jí třeba potřebuje ten kdo dělá zbrojíře ve střeleckém klubu atd.

Uživatelský avatar
Destructor
Příspěvky: 684

Příspěvek#219 » pon 22. čer 2020, 21:53

pokud jsi mladej, tak si udělej všechno ...



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#220 » pon 22. čer 2020, 22:02

Pokud to zvladne tak proc ne ze, ... (ale obcas rozdil mezi 10m a 15m u "D"znamena "neprospel", stejne tak obcas malorazka u "c"... coz by u treba "ABE" nenastalo



CzDragon
Příspěvky: 16

Příspěvek#221 » pon 22. čer 2020, 23:23

nejmladší ani nejstarší nejsem 32-33, ale nad vším přemýšlím co kdyby se to v budoucnu hodilo
AB mají také malorážku ale jestli bude chtít abych si z ni střelil netuším
broky jsou delane tak aby se clovek trefil, ale jeste sem ji nedržel v ruce
kratke se nebojim sice je to par let asi tak 10 (max 12- da se to zjistit) a to se dalo nastřílet , jenže to se mi nechtel delat zbrojak,... ale neco malo jsem na testy znal

mě hlavně napadlo to D - k výkonu zaměstnání nebo povolání, ale od kud kam to je ?
přeci jen pokud nekdo je profi sportovec tak ho ta zbran živí a je to jeho povolání, nemyslím že me zbraně budou živit, ale nikdo neví jestli nesezene nejakou brigadu.

vím že můj nápad na výklad je dost ... zvrácený , a u majitelů ZP nezní pěkně. jen sem to bral z logiky : prace = neco delam -> dostanu za to peníze
to je spíše pro právníky a pokud to zcenzurujete nevadí :D

ono by stacilo i B , na to si zajít na pohodu zastřílet , ale proč by to někdo 21+ sel jen do B :D
Naposledy upravil(a) CzDragon dne pon 22. čer 2020, 23:30, celkem upraveno 1 x.



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#222 » pon 22. čer 2020, 23:30

CzDragon: jak uz jsem psal milionkrat zde, udelej si vse skupiny, jestli premyslis nad tim trefit nebo ne, tak to by netrefil snad jen slepej terc na 15 metru. Pokud jsi to nedrzel v ruce, zaplat si kurz nebo se s nekym dohodni. Pokud jsi v severnich cechach, klidne mi hod SZ a domluvime se na nejakem zauceni.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#223 » úte 23. čer 2020, 06:47

scorpions.cz C bez loveckého lístku jde už celkem dlouho. Sám to tak mám. Asi mi to k ničemu nebude (jestli si někde můžu zaplatit odstřel jsem nezkoumal), ale říkal jsem si "třeba se v penzi budu nudit a lovečák si dodělám". Zbroják jsem si dodělávat nechtěl (stačila mi třikrát autoškola - AB, pak C a nakonec velký E).

Uživatelský avatar
Cemada
Příspěvky: 324
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#224 » úte 23. čer 2020, 08:20

CzDragon: ZP jsem dělal v 36 letech a vybral jsem ABDE. "A" proč ne, má nejnižší požadavky na získání. "B" a "E" jsou jasné volby. "C" ne, protože vím že lovit nikdy nebudu, nechci. Co ale nevím je, kam mě profesní život zavede a proto "D". Není to jen pro ostrahu atd, kdy máš kvér u sebe, ale "D" může být požadováno i v jiných zaměstnáních (vývoj, výroba či prodej zbraní, zbrojíř v klubu jak píše scorpion.cz atd.).
Brokama snad nejde netrefit...i kdybys mířil na kraj terce tak bude jak cedník. Malorážka je náročnější, ale je z ní moc příjemná střelba a je hodně přesná. Navíc jí můžeš střílet s oporou a to už je hodně na pohodu. Krátka na 15m je asi nejnáročnější, ale terč je veliký a musíš jej trefit...kamkoliv do kruhů. Mě to třebas šlo na 7-8h do bílého. Požadavek splněn :)
Jako základ vidím ABE. Zbytek jak uznáš za vhodné. Udělat si všichny skupiny je největší sichr do budoucna a jen za "pár" stovek navíc, které se brzo ztratí v nákupu zbraně, střeliva atd.
Ať se rozhodneš pro jakékoliv skupiny, určitě jdi na kurz na střelnici kde zkoušky budeš dělat.



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#225 » úte 23. čer 2020, 09:46

@cz dragon,je to tu xkrat, ale ipetczopakuji AB sice maji malorazku, ale pokud k tomu das E(D) tak strilis jen kratkou... (ale malorazka s oporou by nemela byt problem, obcas teda je no...)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů