Prodej před registrací



Blejt
Příspěvky: 3

Příspěvek#1 » sob 23. led 2016, 20:47

Koupil jsem si v obchodě novou zbraň kategorie B, ale potřeboval bych ji bohužel prodat. Mám zájemce s nákupním povolením. Ale zbraň jsem ještě ani neregistroval - zatím mi běží desetidenní lhůta. Zajímalo by mě, zda mohu zbraň prodat zájemci ještě než ji zaregistruji, nebo zda musím zbraň nejprve registrovat, počkat 14 dní na průkaz zbraně a pak ji teprve prodat.



frantisekkozisek
Příspěvky: 320

Příspěvek#2 » sob 23. led 2016, 21:10

Jednou jsem to taky řešil. Bylo mi řečeno, že nejdřív musím zaregistrovat a teprve až potom ji zase můžu prodat.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4571

Příspěvek#3 » sob 23. led 2016, 21:14

Nejjednodušší zajít spolu na policii a domluvit se tam, je už v CRZ v podstatě přepsaná na tebe, pokud byl nákup od obchodníka. Ale v zásadě problém nevidím. Dej schválně vědět, jak jsi pochodil.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4571

Příspěvek#4 » sob 23. led 2016, 21:17

frantisekkozisek : Pamatuješ si, jestli to bylo před novelou 2014 nebo až po ní? A čím ti to zdůvodnili? Tohle je pro mě celkem zajímavé téma.



Piggy
Příspěvky: 1876

Příspěvek#5 » sob 23. led 2016, 21:38

Je dáno, že nabyvatel (který využil vydané povolení) má povinnost zbraň zaregistrovat. Z tohoto ustanovení nevidím žádné výjimky. Takže další zcizení je možné až po registraci. V opačném případě by eráru chyběl jeden kolek. ;)
Ostatně se domnívám, že stejné to bude i u Cčkové zbraně, jinak by se těžko spárovaly šediváky (a CRZ už vůbec).

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4571

Příspěvek#6 » sob 23. led 2016, 22:16

Piggy : Na to jsem prave zvedav. Vzdycky nejsou dva sedivaky a jestli jde zbran prevest v CRZ jeste pred registraci na jineho majitele, ktery take splnuje podminky nabyti snad nikde primo zakazano neni. Kolek je to posledni.



Carloss
Příspěvky: 2935

Příspěvek#7 » ned 24. led 2016, 00:47

I kdyby to nakoupil od "soukromníka", tak ten taky pak odregistrovává na kupujícího... Tedy asi není cesty, jak přeregistraci obejít.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4571

Příspěvek#8 » ned 24. led 2016, 06:26

Minimálně jeden rozdíl tam je. Soukromníka lze požádat, aby ji odhlásil na toho druhého nebo počkal na co nejpozdější termín odhlášení zbraně, pokud ještě odhlášená není, zatímco obchodník využije NP nakupujícího zpravidla ihned při prodeji a tím je přepis proveden. Navíc byla uváděna nová zbraň zakoupená v obchodě, tak jsem ten prodej mezi dvěma soukromými držiteli ZP ani moc nezvažoval.



Carloss
Příspěvky: 2935

Příspěvek#9 » ned 24. led 2016, 07:23

To jistě lze. Ale spoléhat na to nelze. Už proto, že když přijdu dom se železem a rozmyslím si to, už to prodávající (soukromník) mohl třeba poslat, nebo odhlásit cestou... Ale jinak by to mohlo být o domluvě. Ale jinak bych, jako prodávající, se od tohodle držel dál, protože v důsledku by se dostávala zbraň k někomu, koho jsem ani neviděl, ani netuším, jestli má NP, nedej bože, aby neměl ZP... Čímž bych si jako prodávající měl být naprosto jist, myslím.



frantisekkozisek
Příspěvky: 320

Příspěvek#10 » ned 24. led 2016, 09:32

marinakus: Bylo to na podzim 2014, koupil jsem zbraň od obchodníka a jelikož to měl bejt dárek pro jinou osobu než pro mě, tak jsem to nejdřív koupil na svoje NP. A ptal jsem se přímo na pčr jestli by nešlo ji ještě před přihlášením na mě, rovnou prodat. Bylo mi řečeno, že toto legislativa neumožňuje a budu si ji muset nejdřív přihlásit na sebe.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4571

Příspěvek#11 » ned 24. led 2016, 18:34

frantisekkozisek : Já se na to zkusím zeptat zítra (pokud nezapomenu) na PČR kam stejně potřebuji jet. Osoba, která nabyla zbraň, má povinnost do deseti pracovních dnů toto oznámit policii..... ale co když ji na sebe nechce nechat registrovat? Je to jen logická úvaha.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4571

Příspěvek#12 » pon 25. led 2016, 21:19

Tak jsem nezapomněl a bylo mi sděleno, že zbraň skutečně musí být registrována z důvodu její úplné historie v CRZ, aby z ní nevypadl jakýkoliv, byť zcela dočasný majitel, který se zbraní nakládal. Taky logická odpověď.



frantisekkozisek
Příspěvky: 320

Příspěvek#13 » pon 25. led 2016, 22:11

Děkuji za odpověď. Je dobré to slyšet i z jinýho zdroje. Oni na jednotlivých odděleních někdy sami nevědí jak se co správně dělá.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4571

Příspěvek#14 » úte 26. led 2016, 14:57

frantisekkozisek: Přesně tak, proto je vždy dobré to ověřit alespoň ještě na jedné další služebně, nejlépe v jiném kraji.



franta599
Příspěvky: 643

Příspěvek#15 » čtv 4. úno 2016, 21:18

takže když budu mit neregistrovanou zbran (novou) ta ji pujdu zaregistrovat a až mi ji zaregistrujou tak ji na policii mezi futrama u registrace predam kolegovy co si ji necha prepsat zase na sebe (pri prodeji) ? to mi prijde docela ujety :shock: hrozne prace pro nic treba to pujde nejak domluit aby netiskli kartičku kterou stejne za 3 minuty rozstřihnou

tahle situace mi za par dni čeka :roll:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů