Novela evropske smernice o zbranich



jarynn
Příspěvky: 73

Příspěvek#361 » pát 10. čer 2016, 15:08

Veškerá politická moc pochází z hlavně pušky. Veškerými zbraněmi musí vládnout komunistická strana, aby takto žádné zbraně nemohly nikdy být použity k vládnutí straně.
Mao C'Tung

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#362 » pát 10. čer 2016, 15:19

Elt píše:
Edit: Ja se svou jednou pistoli jsem na tom jeste dobre, ale chudaci kluci se samonabijecima Kosama, AR 15 a Akckama :(


Neboj! Stačí jeden bubák, co vytáhne pistoli s 10 náboji v zásobníku a bude další omezení...



Aisa
Příspěvky: 10

Příspěvek#363 » pát 10. čer 2016, 15:32

Ja nevim o cem se tu diskutuje. Nejsme suverenim statem, o tom co bude a jak to bude rozhoduji lide ktere jsme nevolili a ktere, ted mluvim za sebe, ani nezname. Takze uz bych se tim nezabyval, povazuji to za hotovou vec. Ted uz se jen postarat, aby clovek nezustal "nahy".... Proste, receno slovy nejslavnejsiho Cecha vsech dob : "Muzeme o tom diskutovat, muzeme o tom vest spory, muzeme s tim i nesouhlasit, ale to je tak vsechno co proti tomu muzeme delat"... :-)



iloveguns
Příspěvky: 1408

Příspěvek#364 » pát 10. čer 2016, 15:59

Lisabonskou smlouvou jsme dali cizím státům bianko mandát, ať si o nás libovolně rozhodují bez našeho svolení a tedy ať si s námi dělají co chtějí.... Kdyby si většina států v EU odhlasovala, že menší státy vyhladí a fyzicky zlikvidují, podle Lisabonské smlouvy by na to měli plné právo...

Dnes na výročí vyhlazení Lidic zde máme nový Mnichov....

Ke schválené restrikci držení zbraní Radou ministrů EU. Zástupci České republiky, tentokrát nemuseli zůstat ne chodbě a čekat na výsledek,ale dokonce hlasovali proti návrhu,bohužel marně.
Je zcela patrné a logické, že zájmy velkých států a organizací budou vždy nadřazeny těm malým.

„Německé kraje v Československu by měly být odtrženy a připojeny k Německu. To je bez diskuze spravedlivé řešení, protože nelze najít opodstatnění pro to, aby něco jakoby stát, vzniklé náhodným sešitím východních ras, o nichž nic nevíme, mělo nadvládu nad etnickými Němci […] Český stát ve své současné podobě nemůže dál existovat tak jako tak a od Anglie a ostatních zemí by se zajisté nemělo očekávat, že budou prolévat krev jedné generace, jen aby chránily něco, co samo o sobě pro nás není životně důležité, ale co má zásadní význam pro Německo.“
– Neville Chamberlain,1938

„Nemůže být žádné demokratické volby proti evropským smlouvám. “
– Jean-Claude Juncker, 2015
Naposledy upravil(a) iloveguns dne pát 10. čer 2016, 16:11, celkem upraveno 1 x.



thubalek
Příspěvky: 19

Příspěvek#365 » pát 10. čer 2016, 16:02

Tohle mě opravdu hnulo žlučí. Dříve jsem nebyl proti EU, ale to, co předvádí poslední cca dva roky mě donutilo změnit názor.

Odesláno z mého Nexus 6P pomocí Tapatalk



Erunamo
Příspěvky: 196

Příspěvek#366 » pát 10. čer 2016, 16:18

http://zpravy.idnes.cz/zbrane-eu-smernice-schvaleni-dii-/zahranicni.aspx?c=A160610_140223_zahranicni_ert

To mi chcete říct že proti jsme byli jen mi a poláci? Lucemburčany s jejich verzí, že je to málo přísný nepočítám. Kde je Slovensko? Švédský ministr prý hlasoval pro i když měl zamítavý mandát od vlády.



kalfon
Příspěvky: 41

Příspěvek#367 » pát 10. čer 2016, 16:59

A mam po chuti, az si udělám zbrojak pak tohle! Mam po chuti si zbraň kupovat, nebo ještě čekat? Stejně nam je seberou, jen otázka času ...



iloveguns
Příspěvky: 1408

Příspěvek#368 » pát 10. čer 2016, 17:08

Nejpravděpodobněji to udělají stejně jak v roce 1990. Vydají zákon, že se všechny ZP stávají od určitého dne neplatnými a od chvíle jejich zneplatnění je držení zbraní trestným činem nedovoleného ozbrojování. Každý bude moci zbraně do určitého data uložit do policejní úschovy, tedy jeho majetkem zůstanou, ale kdo si je bude chtít z úschovy vyzvednout, bude si muset vyřídit nový ZP a povolení. A to již nebude tak snadné, jelikož směrnice EU členským státům nařizuje, v jakých vymezených případech se mohou povolení vydávat. Ochrana života, zdraví a majetku tam vyjmenována není, jsou tam uvedeny pouze myslivost, sportovní činnost na vrcholové úrovni, armádní zálohy, a jinak jsou tam ještě povoleny výjimky při doprovodu přepravy velmi cenných nákladů apod.
Naposledy upravil(a) iloveguns dne pát 10. čer 2016, 17:12, celkem upraveno 1 x.



kiv61
Příspěvky: 578

Příspěvek#369 » pát 10. čer 2016, 17:09

Tam nás chtějí přesně dostat ... Bojuj!

Znáš onu souvztažnost mezi vzdáleností brodu a nutností stahování gatí?



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#370 » pát 10. čer 2016, 17:14

Pomazánkový máslo i Rum jsou v krámech je pořád, jen se to jinak jmenuje. Máš SA-858 nebo AR-15, seš (nějaká) součást brannejch sil. Vo co de?
Dokud jsou na správný straně naši politici, tak bych furt nepanikařil.



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#371 » pát 10. čer 2016, 17:15

Tak o ZP to snad neni, zas neprehanejte. Je evidentni, ze majitele prestavenych automatu asi budou v riti, pokud zustanou normalni pistole, budu to povazovat za uspech v ramci moznosti a budu nasrany a proti EU vyhraneny, ale bude to jeste snesitelne. Stejne na takovou tu domaci obranu se vojenska puska moc nehodi. Kazdopadne je asi cas nakoupit pro sichr nejaky perkusak, prach, zapalky a kule ;-)



Erunamo
Příspěvky: 196

Příspěvek#372 » pát 10. čer 2016, 17:20

JardaB: no pokud by zůstaly pistole (s čímž nepočítám, ale co kdyby) zůstalo by mi i PDW, páč je vedený jako pistole. Jen toho Karu98 by byla škoda.

Edit: super nápad v komentech na Idnesu:

Nešlo by to jako u žárovek? Dnes si "tepelnou kouli" (http://www.zbozi.cz/hledani/?q=tepelna%20koule) můžete koupit zcela legálně.

Místo zbraň by se to třeba mohlo jmenovat "bouchací roura" a stačilo by převzít stávající legislativu.



Hondista
Příspěvky: 40

Příspěvek#373 » pát 10. čer 2016, 17:26

Dopadlo to přesně tak jak jsem očekával a utvrdilo mě to v tom, že stejně už bylo rozhodnuto předem. Teď mě však děsí pouze jedna otázka. Proč,čí zájmy za tím stojí ? Důvody které uvádí , nemůžou myslet vážně ani sami předkladatelé návrhu.Vždyť to jsou nesmysly. Boj proti terorismu ? To snad jedině ,že by ho teroristům chtěli usnadnit. Omezení přístupu ke zbraním pro civilisty prostě příjde, dřív nebo později. A k tomu pro jistotu omezí ještě výrobu střeliva.Pod záminkou ekologie zakáží používat olovo za které není adekvátní náhrada.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#374 » pát 10. čer 2016, 17:26

Ono nejde ani tak o to co zůstane povolené a co zakážou. Už jen to že projde byť jen drobné zpřísnění a nějaký ten zákaz znamená, že to o nějaký rok později zkusí někdo další s podobně "mírným" zpřísněním. Pro ty co to neznají se tomu říká salámová metoda.

Jinak mě velmi "pobavilo", že sportovci na vrcholové úrovni se bát nemusí. Takže kdokoliv, kdo nebude střílet na určité úrovni nezasluhuje, aby vůbec zbraň měl.



iloveguns
Příspěvky: 1408

Příspěvek#375 » pát 10. čer 2016, 17:27

JardaB píše:Tak o ZP to snad neni, zas neprehanejte. Je evidentni, ze majitele prestavenych automatu asi budou v riti, pokud zustanou normalni pistole, budu to povazovat za uspech v ramci moznosti a budu nasrany a proti EU vyhraneny, ale bude to jeste snesitelne. Stejne na takovou tu domaci obranu se vojenska puska moc nehodi. Kazdopadne je asi cas nakoupit pro sichr nejaky perkusak, prach, zapalky a kule ;-)



Nic nebude snesitelné. Nesnesitelný je už stav, kdy jiné státy chtějí rozhodovat o nás přes náš nesouhlas. Pokud jím projde sebemenší část z toho, co s námi chtějí udělat, budou pokračovat v diktátu dále, až nebudeme smět vůbec nic, než jen mávat vlajkami EU a zpívat Deutschland uber alles.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 12 hostů