Novela evropske smernice o zbranich



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#1156 » úte 20. pro 2016, 18:07

No to jsou fakt kreténi, synek je členem skupiny historického šermu, specializace na třicetiletou válku, což je hodně o předovkách. Tož nevím jestli chlapci ten spolek s historií od r.1980 nebudou muset rozpustit.
Obvzláště, když doteď měli většinu zahraničních akcí v Holandsku a podobně. EU spolehlivě zlikviduje i to, co přežilo bolševika. :thumbdown:



jarynn
Příspěvky: 73

Příspěvek#1157 » úte 20. pro 2016, 18:37

Snad jste si nemysleli , že ta sebranka bolševická z čech něco udělá pro slušné držetele zbraní ....



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#1158 » úte 20. pro 2016, 18:38

zatim se snad nedelo u nas nic, tak uvidime, ne?

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 990

Příspěvek#1159 » úte 20. pro 2016, 19:40

Ono by to teď chtělo velmi rychle schválit uvažovaný ústavní zákon, ale než to naši poslanci udělají tak bude vše jinak a bude pozdě.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1299

Příspěvek#1160 » úte 20. pro 2016, 20:46

Paza: Ten ústavní zákon by to omezení nevyrušil... Ten může omezit až úplné odzbrojení...



cipis
Příspěvky: 2103

Příspěvek#1161 » úte 20. pro 2016, 20:51

Jakto? Stát dá generální výjimku členům teritoriální obrany (nebo tak něco) a bude :-)

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 990

Příspěvek#1162 » úte 20. pro 2016, 20:53

P.V. píše:Paza: Ten ústavní zákon by to omezení nevyrušil... Ten může omezit až úplné odzbrojení...

To mám na mysli, protože k tomu se v konečném stavu v EU směřuje a poťachtaní poslanci evropského parlamentu to jistě podpoří. Proto vše, co se rychle stihne projednat a co jim to zkomplikuje, je dobré.

Uživatelský avatar
tuton
Příspěvky: 387

Příspěvek#1163 » úte 20. pro 2016, 21:19

Ja jsem asi nejakej moc optimista. Porad se chytam nadeje, ze ustavni zakon vymani ceske strelce z pusobnosti smernice a skoro vsechno bude jako dosud... No nic, vratim se zpatky na zem...



iloveguns
Příspěvky: 1426

Příspěvek#1164 » úte 20. pro 2016, 21:55

Zde pomůže jen zachovat se jako stát s koulemi a celou EU kopnout do řiti. Bohužel nejsme Poláci ani Maďaři....

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 990

Příspěvek#1165 » úte 20. pro 2016, 22:02

Nevynechával bych Slováky, dnes dopoledne jsem poslouchal tiskovku premiéra Fica a slovenského ministra vnitra a tiše Slovákům závidím, zvláště poté, co jsem vyslechl analogickou tiskovku premiéra Sobotky a Chovance.

Uživatelský avatar
lubos.zama
Příspěvky: 65

Příspěvek#1166 » úte 20. pro 2016, 22:03

Já teda nevím drazí kolegové, ale snahy odzbrojit občany v době, kdy se pravidelně opakují útoky teroristů a neustálá hluchost evropských úřadů (popř. určitých evropských států), kterým nic není dostačující, aby upustili od těchto snah a naopak v zemích, kde tak občané učinit nemohou, jim právo na vlastnictví a použití zbraně k sebeobraně umožnili mi už zavání nějakou přitaženou teorií spiknutí (přestože se snažím na věci dívat co možná nejstřízlivějším a objektivním pohledem) a to nejsem žádným velkým fandou takových teorií. Myslím si ale, že národ, který má totalitní vládu ještě v živé paměti, by se měl začít snahám o zavedení jiné totality urychleně bránit. Otevřeme oči a nenechme si diktovat něco, co nechceme. Ne všechny evropské zákony a směrnice musí být lepší, než ty naše. Selský rozum do hrsti a ne kraviny treehugerů a dobroserů z EU!!! Pokud jsem trochu OT, omlouvám se a přijímám trest :-)

Uživatelský avatar
tuton
Příspěvky: 387

Příspěvek#1167 » úte 20. pro 2016, 22:07

paza: A rikali neco o COREPERu? Pry tam akorat nas zastupce hlasoval proti...

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 990

Příspěvek#1168 » úte 20. pro 2016, 22:14

To nevím, nezachytil jsem, ale hovořili o pozici Slovenska v rámci a proti rámci EU, o preferencích vlastních zájmů i na úkor EU, atd. Líbilo se mi to. Naši představitelé opět pokračovali v opakování nic neříkajících a hlavně nekonfliktních frází.

Doufejme, že alespoň pokud jde o směrnici o zbraních, se náš parlament pochlapí a usnese se na něčem, co se nebude EU líbit. Doufejme.



Erunamo
Příspěvky: 196

Příspěvek#1169 » úte 20. pro 2016, 22:20

Naši politici totiž nic jiného než prázdné fráze neumí. Možná chvíli budou dělat ramena, ale jakmile se pohrozí dotacema sklapnou paty a do kamer řeknou, že dělali co mohli a prostě víc toho udělat nešlo. Osobně naší vládě nevěřím, že zabrání přijetí. Pokud se tak stane ok, ale i jako věčný optimista tuším, že to tak nebude.

Uživatelský avatar
tuton
Příspěvky: 387

Příspěvek#1170 » úte 20. pro 2016, 22:29

"Current European laws on firearms have been in place since 1991 and in the aftermath of the series of terrorist attacks in Europe, the need to address shortcomings in existing legislation has become ever more urgent " said Robert Kaliňák, Minister for the Interior of Slovakia and President of the Council. "This agreement provides for tighter controls which will help prevent the acquisition of firearms by terrorist and criminal organisations"

Robert Kaliňák, Minister for the Interior of Slovakia and President of the Council

To jenom k tem Slovakum :-(

http://www.consilium.europa.eu/sk/press ... -firearms/

"Tato dohoda zajisti prisnejsi kontrolu, ktera pomuze zabranit teroristum a zlocineckym organizacim v nakupu palnych zbrani."

A tohle rekne ministr vnitra zeme, o ktere jsem si myslel, ze je v teto veci nasim spojencem. Plivanec do ksichtu to je...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 hostů

cron