Novela evropske smernice o zbranich



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#2491 » sob 11. lis 2017, 22:23

Já vim... Jen tím chci zdůraznit to, že není pravdou, že by to na českého střelce nemělo vliv. Má a to velmi podstatný. A v kontextu s dalšími možnými opatřeními lze očekávat velmi růrazné vymáhání zákona. Proto píšu, že proti těmto snahám je nutné velmi důrazně zakročit. Jen nevím jak ze své pozice. U voleb jsem byl i přes to, že jsem byl v zahraničí. A rád bych věřil tomu, že mezi střelci byla účast výrazně vyšší.



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#2492 » sob 11. lis 2017, 22:39

iloveguns píše:Podle ní na výjimku nemá být nárok a splnění podmínek se bude dost přísně posuzovat a ani při splnění všech podmínek nebude na výjimku nárok. Např. u sběratelství to má být podmíněno vypracováním sběratelského plánu a provozováním muzejnictví. U sportu zase provozováním sportu v mezinárodně uznávané disciplíně a ve státem certifikované organizaci atd...
No právě podle navrhovaného znění § 11a na výjimku má být nárok. Samozřejmě jsou tam dány podmínky, mnohem přísnější než dnes, ale zatím snadno splnitelné.
Jinak ovšem souhlasím, že celá směrnice je blbost a nutno proti ní bojovat i napřímo, nejen švejkovskou implementací.



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#2493 » sob 11. lis 2017, 22:51

Máš na mysli par. 11a, odst.3? Tam bych viděl jistou možnost... Ale nevím, nevím... Zas tak snadný mi to nepřijde.



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#2494 » sob 11. lis 2017, 23:06

Jak snadné nebo těžké to bude, nezáleží na formulaci toho ustanovení, ale na aplikaci.
Abych se vyjádřil jasně: zrovna tohle kolečko salámu mi nepřijde tak tlusté, jak se některým jeví - ale pořád mi přijde příliš tlusté a navíc už toho salámu chybí příliš velký kus.



kiv61
Příspěvky: 578

Příspěvek#2495 » sob 11. lis 2017, 23:15

JardaB píše:No tak tuhle nabidku asi docela zvazim, koupil jsem za 6, pomazlil se a.... Kdo vi, co bude.


To Vám stojí za to kvůli hypotetické ztrátě "blbých" 6 litrů stahovat gatě x kilometrů před brodem a "krmit" takové vyčůránky?? :shock:



zedik
Příspěvky: 121

Příspěvek#2496 » sob 11. lis 2017, 23:16

Víte pánové,já se teď teším na hlasování v parlamentu a na to jak strany před volbama stavící se proti směrnici jí teď podpoří..zejména se teším na hlasování Pirátů,Ano a Ods.O ČSSD je zbytečné mluvit protože ti s tímhle přišli (jak se asi teď tváří volič ČSSD volící Chovance vyfoceného s kvérem na bilboardu :D ) a Lidovci s Topkou svůj názor taky dali najevo..no je po volbách,jsem věru zvědavej :D



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#2497 » sob 11. lis 2017, 23:19

Piggy píše:Jak snadné nebo těžké to bude, nezáleží na formulaci toho ustanovení, ale na aplikaci.
Abych se vyjádřil jasně: zrovna tohle kolečko salámu mi nepřijde tak tlusté, jak se některým jeví - ale pořád mi přijde příliš tlusté a navíc už toho salámu chybí příliš velký kus.

Já tak velkým optimistou teda nejsem. Nějak si tohle: "...potvrzení vydané sportovně střeleckou organizací splňující podmínky uvedené v § 11b odst. 1, jejímž je členem, ze kterého vyplývá, že tento držitel
a) aktivně trénuje nebo se účastní soutěží ve střelbě, a to během posledních 12 měsíců, a
b) dotčená zbraň splňuje specifikace požadované pro danou střeleckou disciplínu uznanou mezinárodním sportovně střeleckým svazem splňující podmínky uvedené v § 11b odst. 2..." neumím představit a k tomu pak ten par. 11b. To prostě vidím dost blbě.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#2498 » sob 11. lis 2017, 23:56

Bod A) každá střelnice má knihu, kam se píšeš, když přijdeš, stejně tak klub. Tam se to dá vyčíst.
Bod B) mě taky děsí, v podstatě zůstane jen mířená a IPSC. LOS nebo takové to trénování bez závodění bude zakázáno? A co sebeobrana?



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#2499 » ned 12. lis 2017, 00:02

Jelikož je tam spojka "a", pak ten tréning a soutěže nemohou být na kdejaké střelnici, ale ve státem certifikovaném střeleckém sportovním svazu a to mezinárodně uznaném a navíc ty disciplíny. Nevím, jestli se IPSC střílí třeba kalachama a mířenka už vůbec. Na tu bys velkokapacitní zásobníky asi nepotřeboval. Mě osobně právě tohle přijde takový "my vám to jakože umožníme a dovolíme, ale opravdu jen "jakože"... Tady máte prakticky nesplnitelné podmínky..."



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#2500 » ned 12. lis 2017, 07:50

kiv61 píše:
JardaB píše:No tak tuhle nabidku asi docela zvazim, koupil jsem za 6, pomazlil se a.... Kdo vi, co bude.


To Vám stojí za to kvůli hypotetické ztrátě "blbých" 6 litrů stahovat gatě x kilometrů před brodem a "krmit" takové vyčůránky?? :shock:

Ani ne, jen rejpu...
Me ale nezajima sport ani myslivost, zbrane mam pro lepsi pocit v pripade, ze by situace vyzadovala tvrdou obranu (coz v soucasne době nepředpokládám ale kdo vi co bude). O tom se ale vůbec nemluvi, co a jak by mohlo byt.



zodiiac
Příspěvky: 184

Příspěvek#2501 » ned 12. lis 2017, 08:18

Asi takhle, přečetl sem to celý odshora až dolu a v přechodných ustanoveních sem našel totok:

1. Držitel zbrojního průkazu, který byl k 13. červnu 2017 oprávněným držitelem zbraně, která je ke dni nabytí účinnosti tohoto zákona považována za zbraň kategorie A-I, se považuje za oprávněného držitele této zbraně podle zákona č. 119/2002 Sb. ve znění tohoto zákona.
2. Platnost povolení na zbraň, která je ke dni nabytí účinnosti tohoto zákona považována za zbraň kategorie A-I a kterou držitel zbrojního průkazu nabyl ode dne 14. června 2017 do dne předcházejícího dni nabytí účinnosti tohoto zákona, skončí spolu s platností dosavadního zbrojního průkazu. Krajské ředitelství Policie České republiky příslušné podle místa pobytu fyzické osoby nebo podle sídla právnické osoby vydá osobě podle věty první výjimku postupem podle zákona č. 119/2002 Sb., ve znění tohoto zákona, na základě žádosti podané spolu s žádostí o vydání nového zbrojního průkazu; za přijetí této žádosti o výjimku se správní poplatek nevybírá.

Pokud správně čtu, tak platí co to tu jelo už nějakou dobu, kdo má má, neřeší vyjímky, kdo má v přechodným období má teoreticky nárokovou vyjímku, kdo chce koupit po úččinosti zákona musí už žádat tvrdě podle vyjímek. Jak moc dobře to pujde čert ví. Další otázkou zůstává, jak se budou stavět k člověku, kterej je oprávněnej držitel, ale flinta je v kelu a chce jen pořídit novou. Předpokládám, že tady se otvírá prostor pro vydrbávky typu že puška už byla vyrobená jako samonabíjecí, tudíž nepadá do kategorie A1 ale je v B a podobně. Nicméně to tu padlo několikrát, že je potřeba vyvinout snahu kde to pujde, aby tohle vůbec neproniklo do ZOZ a když už, tak co nejvíc ohnutý. Některý ustanovení se totiž odkazujou přímo na nějaký normy EU a to zakládá dost velkou právní nejistotu.



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#2502 » ned 12. lis 2017, 08:35

Jenže pak je tam ještě par. 11c:
"(2) Výjimku udělenou podle § 11a příslušný útvar policie odejme, pominul-li trvale zvláštní důvod, pro který byla vydána."
Podle logiky věci sice jako na dosavadního držitele se na mě bude pohlížet jako bych měl byjímku na A-I (tak říkajíc "ze zákona" nikoli rozhodnutím orgánu), tak podle tohoto bych o tuto "vyjímku udělenou zákonem", nikoli rozhodnutím orgánu, měl (nebo mohl) přijít.
Z důvodu rovnosti před zákonem mi ta moje konstrukce nepřijde až tak nemyslitelná.
A teď co s tím. Opět říkám, že bychom se měli zasadit o to, aby se to co nejdříve vůbec smetlo. Jakékoli "další ohýbání" povede jedině k dalším nejasnostem, případně ještě k větším paskvilům, jak víme z jiných případů legislativního procesu.



zodiiac
Příspěvky: 184

Příspěvek#2503 » ned 12. lis 2017, 09:10

To Carloss- tu citaci ze zákona sem hodil proto, aby měli ostatní info. Jinak s tebou naprosto souhlasim. V žádným případě se rozhodně nehodlám spolehnout na nějakou vágní vyjímku, nebo příslib, že to bude ok. Nebude to ok a ten kdo si myslí, že teď je v suchu, jak sem to slyšel už doma, tak se šeredně plete. Stačí vzít v potaz všechny sliby, co jich bylo před tím, než byly volby a co je teď.
Jediný co je teď živý, je změna ústavního zákona v lenivým senátu a žaloba u ESD, která je z mýho pohledu bohužel jen administrativní formalitou která v budoucnu poslouží jako vyvinění, že my ne to unie. I přesto všechno jsem pozitivní a věřim, že se to povede, jen k tomu musíme přispět. A pokud bude žaloba úspěšná, což bych si přál, tak pak teprv v tu chvíli uvidíme v plný nahotě , kde ve skutečnosti jsme a kam to bude směřovat.
Naposledy upravil(a) zodiiac dne ned 12. lis 2017, 09:30, celkem upraveno 1 x.



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#2504 » ned 12. lis 2017, 09:19

Tak dokud nemáme sněmovnu, natož vládu, tak asi můžeme být trochu v klidu (i když je potřeba tlačit i v tomto vákuu). A co bude pak? Dokud nevíme, jak bude stát vypadat, víme prostě prd. Avšak... připraveným štěstí přeje a v tlaku na "smetení" bych příliš nepolevoval.

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 695

Příspěvek#2505 » ned 12. lis 2017, 10:14

To, že nějaká zbraň původně samočinná předělaná na samonabíjecí je někde evidováno? Ve zkušebně... ? Jak se z byrokratickýho pohledu zjistí původ? Já mám na faktuře i průkazu zbraně uvedeno samonabíjecí, nic o tom, že byla původní samočinná.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů