Novela evropske smernice o zbranich



MojeTikka
Příspěvky: 1549

Příspěvek#4186 » ned 25. říj 2020, 08:40

Pred 30 lety jsem si koupil plynovku ve Vidni, tehdy to slo uplne volne. Pokud tomu tak dnes neni, tak zrejme se evoluci ukazalo, ze s tim byly problemy. Pak ale regulaci chapu.



iloveguns
Příspěvky: 1408

Příspěvek#4187 » ned 25. říj 2020, 09:19

Takže plynovky a poplašňáky budou již k dostání jen v prodejnách se zbraněmi a střelivem. Z tržišť tyto hračky zmiznou stejně jako znehodnocenky atd... A každý nákup bude evidován, při nákupu se bude kontrolovat občanka a všechno se bude zaznamenávat do CRZ... Jestlipak také bude PČR majitele plynovek pravidelně zvát ke kontrole, aby byl přehled, zda ji majitel někomu neohlášeně neprodal?



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#4188 » ned 25. říj 2020, 09:36

Tohle budou spíš dělat s minimem práce navíc a pokud se ukáže, že déčkovka byla použita k něčemu nelegálnímu, dostane registrovaný majitel flastr

Co se kriminality týče - taky bych to neviděl tak, že kriminálník okamžitě přesedlá z "makety zbraně" na zbraň opravdovou a ještě tím eskaluje svůj čin na ublížení na zdraví...

Celkově si myslím, že to na komunitu střelců víceméně dopad nemá



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#4189 » ned 25. říj 2020, 09:43

MojeTikka píše:Pred 30 lety jsem si koupil plynovku ve Vidni, tehdy to slo uplne volne. Pokud tomu tak dnes neni, tak zrejme se evoluci ukazalo, ze s tim byly problemy. Pak ale regulaci chapu.

totez se da rict o nozich, kyselinach, pilach, pilnicich, sroubovacich, autech a nakonec i palnych zbranich.



MojeTikka
Příspěvky: 1549

Příspěvek#4190 » ned 25. říj 2020, 09:53

Samozrejme. Jako priklad mohu uvest zkusenost z prace. Neni to offt, protoze je to dusledek regulaci "nebezpecnych" latek. Potreboval jsem ocistit jednu vec od kalafunoveho laku. Povidam "prineste mi nekdo trosku acetonu". "Aceton? To nemame". "Ok, tak ho objednejte, staci trochu, ja to ocistim pak". "To je problem, to musi byt pod zamkem, klice man jen pan XY, ten je momentalne na homeoffice a musi se predtim zpracovat dokumentace, jake mnozstvi a pokud vubec to v te skrini s nebezpecnymi latkami muze byt". Nabizeli mi isopropylalkohol, jenze ten necisti tak dobre. Ja trval na acetonu. Nakonec jsem to vyresil tak, ze jsem doma odlil trosku z flasky od rumu, kde aceton mam a vzal do prace. Bezpecak se hroutil ve sve kancelari, aby zrovna neprisel nejaky audit a hned pak utikal vyvetrat.

Kdyz jsem se ptal, jak by se to udelalo, kdybych to neprinesl z domu, odpoved znela "nijak. Proste by to neslo". Ja naprosto nesnasim vyraz "to nejde" a rikam "rekni radeji, ze to neumis". Jenze nemecka logika uz je tak daleko, ze proste tohle akceptuje. A kdyz reknu, ze v Cine se na pracovisti vali aceton v kazdem supleti a prave proto ze nas prevalcuji, tak Nemci jen krci rameny.

Takhle jsme to dopracovali a presne tam kracime i se zbranemi. Proto je potreba klast odpor kazdym coulem, protoze Nemci jsou skutecne schopni to dotahnout do uplne prdele a neprijde jim to divny.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#4191 » ned 25. říj 2020, 10:14

Řekl bych, že tohle není problém EU nebo Německa, ale buď firmy, nebo bujné fantazie. Proč by měl být aceton "pod zámkem", proč by se měl bezpečák hroutit? Aceton je naprosto normálně prodejný...



MojeTikka
Příspěvky: 1549

Příspěvek#4192 » ned 25. říj 2020, 10:17

Ve firme zalezi na pouziti, my nejsme lakovna. V Cesku to nikdo neresi, v Nemecku ano, spadame pod ISO a NSF.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#4193 » ned 25. říj 2020, 10:24

Ani v Německu to nikdo neřeší.
"Um Aceton kaufen zu können benötigen Sie keinerlei Registrierungen, es sit frei erhätlich. - https://acetonkaufen.de/
A koupíš ho třeba v OBI.
https://www.obi.de/verduenner-abbeizer- ... /p/1721455

A které ISO zakazuje aceton? Nebude to spíš tak, že jde o hořlavinu a proto je skladovaný odděleně? Ale to není problém Německa, ani EU.

Myslím, že by ti taky mohlo přijít vhod tuhle debatu ukončit a vrátit se k faktům o zákonech.



MojeTikka
Příspěvky: 1549

Příspěvek#4194 » ned 25. říj 2020, 10:29

No... s tebou nema smysl se bavit o necem, o cem nic nevis. Krome toho mas problem se ctenim, ja jsem nepsal problemu s nakupem, ale o problemu s nakupem do firmy a prinesenim na pracoviste, ktere aceton bezne nepouziva. Doma se taky muzes vysrat doprostred kuchyne, ale jako kuchar v grandhotelu asi dost tezko. Prosim, zkus se vyjadrovat k vecem, ktere chapes.

Takze ano, k faktum - s nemeckym pristupem se snadno muzeme dopracovat k nemeckemu zivotu. Howgh.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#4195 » ned 25. říj 2020, 10:31

Takže to opravdu není problém EU nebo Německa, jak jsi tvrdil, ale konkrétní firmy.



MojeTikka
Příspěvky: 1549

Příspěvek#4196 » ned 25. říj 2020, 10:36

Je to problem nemecke certifikace. V Cesku to takto zatim neni, hledi se jen na pozarni bezpecnost. Muzu klidne prodavat rohliky a zcela legalne mit pod stolem treba redidlo, pokud neporusim pozarni predpis. V Nemecku tohle nemuzu, pokud chci splnovat treba NSF. Uplne stejne mi bezpecak vyhodil 100g epoxid, protoze v papirech nebylo, ze je certifikovan pro potraviny. Pritom my jsme s nim lepili sroubky, ktere vubec s potravinami nejdou do styku. Proste ten predpis zakazuje, aby na danem pracovisti vubec neco takoveho bylo. Bez logiky.

Proto pisu, ze v Nemecku je normalni, ze nektere papiry nemaji logiku a nikdo se nebouri. Presne timhle smerem jde i utahovani sroubu se zbranemi. Z nemeckeho pohledu (nemeckych politiku) jsme samozrejme divni. Nemecky plebs nam fandi.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#4197 » ned 25. říj 2020, 10:45

NSF - americká norma
ISO - mezinárodní norma
Ani jedno nemá nic společného s předpisy EU/Německa. Pokud bude chtít mít certifikát NSF americká firma, bude mít stejné postupy, jako ta v příkladu. Když ho bude chtít mít asijská firma, bude mít stejné postupy, jako ta v příkladu. Když ho bude chtít mít česká firma, bude mít stejné postupy, jako ta v příkladu. A to včetně ředidel u rohlíků. Nejde všechno svádět na EU/Německo.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#4198 » ned 25. říj 2020, 11:02

Lynx tady jsi úplně mimo. Jak úvahami tak tématem, tohle patří do hospody a ne sem.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#4199 » ned 25. říj 2020, 11:12

Téma jsem nezavedl já. A úvahami jsem mimo proč? A pokud nechceš být OT, máme SZ. Hospoda a zbraně nejdou dohromady, nechodím tam.

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 696

Příspěvek#4200 » ned 25. říj 2020, 11:30

aToM píše:Tedy ve stejné kategorii jako škaredé zásobníky a s obdobnou možností získat nárokovou výjimku.


Už jsem v tom taky ztracenej. Ta nároková výjimka (abych mohl nosit HP) je při splnění některýho kritéria pro získání, tj. pro běžnýho civila nějaký členství v klubu a účast v soutěžích?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ygraine a 14 hostů