Zkouška odborné způsobilosti - jen reálné zkušenosti



flowingCZ
Příspěvky: 6

Příspěvek#331 » čtv 28. bře 2024, 15:50

Kapslovna, 28.3.2024, komisař pan Seifert...

Dnes docela nával lidí - asi 20, z toho asi 4 na opakovací praktickou. Z teorie neudělali tři, pak manipulace. Pan komisař dle výpovědi snad všech naprosto férový, nestresoval, nepodrážel a kromě jednoho člověka snad prošli všichni (nevyndal zásobník a ano - podá vám zbraň i se zásobníkem). Při manipulaci u většiny lidí chtěl pistoli i malorážku (kdkokoliv měl B, dostal k manipulaci i malorážku). Trvalo to docela dlouho, ale nedalo se nic dělat.
Střelba už se neokecá, buď se nastřílí nebo ne. Klasicky CZ75 pro Éčkaře, nejdříve si pozvali C-čkaře, ale měli jsme tam jen 2. Další dva co původně měli jít na C si to rozmysleli a Céčko si dali škrtnout. Nastřílel jsem tak tak, z nervozity se přece jen trochu třásli ruce, ale nakonec v kapse :)



XeroRBattleR
Příspěvky: 1

Příspěvek#332 » pon 15. dub 2024, 10:36

Datum: 11.4.2024
Místo: Střelnice Karlov, Plzeň
Zkušební komisař: Mgr. Jiří Vaněk
Skupiny: A,B,E
Počet uchazečů: 13 + 2 opravkáři (9 + 1 uspěli)
Zbraně: CZ 75 B, malorážka, broková dvojka - manipulace CZ 75 B a malorážka, střelba CZ 75 B

Příprava: Drillování v appce a na zbraně kvalitně, kurz na LEIKO, návštěva Karlova před zkouškou

Popis: Sraz v 9:00, test začátek 9:30, komisař uvolňoval atmosféru. Po teoretické části čekání na výsledky - 3 vypadli.

Komisař pak předvedl co od nás očekává a ukázal jakým způsobem probíhá rozborka daných zbraní. Zdůraznil věci za které vyhazuje. Poté postupně všichni manipulace, první vypadl kvůli prstu ve spoušti, já byl druhý (šlo se dle pořadí v papírech) a manipulace s CZ 75 B - závady selhač a slabá rána. Pak slabá rána s malorážkou. Díky tréninku v LEIKO v pohodě, komisař vypadal spokojeně.

Pak přišlo dlouhé čekání na střelby, před kterými jen komisař zopakoval povely a řekl kdo z čeho bude střílet (C - dlouhá kulová a dlouhá broková, E - krátká kulová), zde jsem šel první, nástřelné krásné. Pět ostrých nebylo tak hezkých (9,9,8,8,7 se špatným soustřelem), zřejmě nervy. Komisař pogratuloval a čekalo se na ostatní. Jeden opravkář nenastřílel malorážku.

Po střelbách komisař vyřídil administrativu a pak začal postupně předávat papíry a začali jsme se rozcházet. Odchod ve ~14:30.

Musím říct, že ač mám z jakékoliv zkoušky velké nervy, díky osazenstvu Karlova a hlavně díky panu komisaři to bylo snesitelné a musím ho pochválit za vstřícný, ale zároveň profesionální přístup.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti