Trvale bydliště a ulozeni



Duchykk
Příspěvky: 8

Příspěvek#1 » stř 19. dub 2017, 14:41

Zdravím,
Mám 4 zbraně uložené v trezoru,nicmene bydliště mám na.MěÚ ,ale.zbraně uložené v bydlišti ve stejném.městě kde.jsem .dříve žil u rodičů, šel.jsem.si.pro.další.povolení a bylo.jim.divné jak.mám.uložené samonabíjecí pušky když mám.dle.občanky bydliště na.MěÚ co stim?

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#2 » stř 19. dub 2017, 14:49

Co s tím? Nic. Do toho jim totiž, pokud to nejsou zbraně kat. A, nic není. Zeptal bych se jich, proč se ptají. Pokud čistě ze zvědavosti, pak bych odpověděl, že je mám uložené v souladu se zákonem. Kdyby odpověděli jakkoli jinak, pak bych odpověděl, že odpověď je mimo jejich práva a mé povinnosti.



pavelg
Příspěvky: 3068

Příspěvek#3 » stř 19. dub 2017, 15:04

Je snad evidentní, že jde věcně o nesmysl, protože na úřadě jistě žádný člověk trvale nepobývá, pokud není zaměstnanec nebo starosta.
Nic takového se zatím v zákoně ani prováděcích předpisech neřeší, tak bych to být vámi asi s policisty moc nepitval. Ledaže by to šlo snadno vysvětlit (typu .. potřebuji z nějakého rozumného důvodu tr. pobyt v obci, kde pracuji a domácí mi to nechce povolit, do roka kupuju byt a bude to zase OK).

Nedivil bych se ale , kdyby třeba do budoucna se takové podivnosti jako je pobyt na úřadě, dostaly do přezkumu ohledně spolehlivosti.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#4 » stř 19. dub 2017, 15:09

ZP, NP dokonce ani spolehlivost není žádným způsobem podmíněno (ne)bydlením nebo bydlištěm někde, takže na tuhle informaci policisté právo nemají. Není vůbec potřeba jim říkat, co člověka vede k trvalému pobytu tam, kde ho má, nebo na jak dlouho. Není to nic proti ničemu jim to říct v rámci poklábosení, ale z moci úřední se na to ptát nesmí.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#5 » stř 19. dub 2017, 17:19

Jediné co mě napadá, že pokud bys chtěl výjimku (zbraň kat. A), tak máš téměř jistě smolíka. Kde máš to ostatní je tvoje věc, pokud dodržíš znění zákona.



Duchykk
Příspěvky: 8

Příspěvek#6 » stř 19. dub 2017, 17:33

Nene bylo to jak mám uložení zbraně kategorie B, tak říkám dle zákona , blbla .. , u rodičů



Duchykk
Příspěvky: 8

Příspěvek#7 » stř 19. dub 2017, 17:34

resim to takhle,je dany způsob uložení ? Dle bydliště ? Mám samonabíjecí pusky , ale mám.je dle zákona u rodičů v trezoru splňující podmínky celkem 5 zbrani,ale v obcanskem průkazu mám.uvedeno MěÚ ,může to tak dle zakona byt? Nemůžu najít zda zbraň kat.B ma byt uložena primo v místě trvá.bydliště

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#8 » stř 19. dub 2017, 17:52

Ne, nemusíš měnit pobyt, stačí mít zbraně zabezpečené podle zákona tam, kde jsou. A vůbec ani nemusíš říkat, kde jsou uložené. Jak jsem psal výš, na nic takového by se Tě vůbec neměli ptát a když neodpovíš, nemůže to na rozhodnutí o ZP/NP/PZ mít vliv.

Ano, může to být tak, jak to máš. Najít to, že zbraň má/nemusí být uložena v místě trvalého bydliště, v zákoně nemůžeš, protože to tam není. Spousta lidí bydlí, i třeba jen pár dní v týdnu, mimo trvalé bydliště, takže by zbraně byly de facto bez dozoru. Proto je lepší mít je tam, kde skutečně majitel bydlí. A proto to v zákoně není.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1150

Příspěvek#9 » stř 19. dub 2017, 18:05

Je to skutocne jedno, pretoze z litery zakona mozes mat niekde nieco prenajate resp. suhlas majitela nemovitosti a skladovat to tam (to druhe je ako chapem tvoj pripad). S trvalym pobytom to nic nema, je to tvoja vec - tiez mam trvaly pobyt vo Viedni a v Cechach prechodny.



Duchykk
Příspěvky: 8

Příspěvek#10 » stř 19. dub 2017, 18:47

Právě pracuji 200 km od.domu,holka jinde,příbuzný jinde rodiče.jinde,pendluji.mezi 3 městy takže se zdržují vice dni jen.kde.pracuji , nevím.proč.se.někdo.diví ,prostě dělám.jinde,holka jinde rodiče jinde, to bych pak.musel mít v každém.městě byt a 3 občanky ;-)



Duchykk
Příspěvky: 8

Příspěvek#11 » stř 19. dub 2017, 18:49

Tak.hlavně nechapu proč.se me.ptal zda si.sem.jistý zda mužů mít zbraně kat B.,a trvaly pobyt na.MěÚ ,už jsem.se lekl ze.je.zase.novela,napadá me.je jen bud tomu sam nerozumí(tím ho.nechci urazit) nebo si to.špatně vyklada,nebo.me chtel.zkusit zda.mam.prehled,,minulé tam.byl jinej na.pohodu ,asi budu chodit pondelky, závěrem se stím.nějak nerejpal

Čistě teoreticky , trezor budu mít.na ubytovně kde pracuji nebo.u kamose .mám.jeho ústní souhlas tak to.je v souladu ze zakonem

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#12 » stř 19. dub 2017, 19:01

Duchykk píše:Čistě teoreticky , trezor budu mít.na ubytovně kde pracuji nebo.u kamose .mám.jeho ústní souhlas tak to.je v souladu ze zakonem



Tak, v souladu se zákonem. Tečka. to jsouvšechny informace který poskytuju pro uložení zbraní kategorie B,C.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#13 » stř 19. dub 2017, 19:03

Jinak uložení = držení. Takže opět podle zákona, se souhlasem majitele nemovitosti (stačí ústní) a zabezpečení podle počtu a kategorie. To je definovaný dostatečně.,

Uživatelský avatar
WalrusInAnus
Příspěvky: 278

Příspěvek#14 » stř 19. dub 2017, 19:29

(offtopic) Duchykk, nemohl bys na telefonu (předpokládám) vypnout tu zvláštní funkci, která ti za každý slovo vloží tečku? :)



frantisekkozisek
Příspěvky: 320

Příspěvek#15 » stř 19. dub 2017, 19:47

Duchykk: Nespadáš náhodou pod Ústí nad Orlicí? Trochu mi to připomíná jednoho úředníka tam

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: DaveCZ, fifal, milonk a 34 hostů