Opakování zkoušky na ZP - střelba



FullSoft
Příspěvky: 40

Příspěvek#16 » pát 28. dub 2017, 10:31

V Pardubicích (střelnice Dašice) to je dražší - pokud neuděláš test, platíš znovu jen 600,- komisaři, pokud neuděláš manipulaci nebo střelbu, opakuješ vždy obojí a za plnou cenu, což je 1400 nebo 1600 dle toho, jestli je nutno topit nebo ne...

_______________________
Odesláno z "founa"

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#17 » pát 28. dub 2017, 12:13

audis : Pleteš si to se zkouškami na komisaře. Tam je distanc 6 měsíců při neúspěchu v jakékoliv části zkoušky. U uchazeče o ZP jsou to 3 měsíce při neúspěšné teorii nebo opakované neúspěšné praxi. Dříve sis mohl žádat o další termín okamžitě. Pamatuji jednoho zoufalce, kterého jsem měl u zkoušky 7x za rok. Vždy neudělal testy. To je prostě takový druh. Teď znám jednu slečnu, která už minimálně 3x napsala testy u zkoušky za cca 50 bodů. Alespoň, že si musí vždy počkat.



Sysop
Příspěvky: 411

Příspěvek#18 » pát 28. dub 2017, 14:54

Myslim strelbu. Pokud strelbu neda, ale manipulace je ok, tak by mel jen strilet. Chapu, ze manipulaci musi zvladat kazdej, i kdyby ho ve tri rano gestapo vzbudilo, ale prece jen, jina vec je, kdyz to clovek dela v klidu a jina, kdyz je ve stresu, coz drtiva vetsina je, nema cenu si nic namlouvat.

Ciste principialne nema logiku opakovat to, co uz je vyzkouseno a cim prosel. Ale... bavime se o zakone, ja vim. Ne o logice. Budme radi, ze repetent nemusi znovu psat i test.

Chapu ale, ze treba neni mozne u kazdeho psat, na co vylit. Nevim, ja jsem papiry delal v dobe, kdy to jeste tak tvrdy nebylo a ted, kdyz jsem mel dodelavat C, tak mne zklatila choroba. Takze vlastni zkusenost budu mit az za mesic.



Bamboocha909
Příspěvky: 7

Příspěvek#19 » pát 28. dub 2017, 18:41

Stalo se mi take jsem nenastrilel a opakoval jsem celou praktickou. Navic na prvnim pokusu jsem delal rozborku a manipulaci jen s kratkou a na druhem jsem dotal i malorazku. Platil jsem tusim komisare a neco malo strelnici uz nevim kolik.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2231

Příspěvek#20 » sob 29. dub 2017, 15:57

Sysop píše:Ciste principialne nema logiku opakovat to, co uz je vyzkouseno a cim prosel. Ale... bavime se o zakone, ja vim. Ne o logice. Budme radi, ze repetent nemusi znovu psat i test.


Ale vzdyt uz tohle tady zduvodneny je. On opakuje jen to, pri cem vyletel. Zkouska ma 2 casti. Teorie a praxe. Kdo vyleti v kterykoliv casti prakticky, opakuje celou praktickou.

Pokud bychom to brali tak, ze kdo vyleti pri strelbe, mel by opakovat jen strelbu... Ale to se zasem zacneme bavit o tom, ze kdyz nekdo vybije zbran, rozebere, slozi, ukaze reseni zavad, a nakonec vyleti na preruseni strelby, tak uz bude opakovat jen zkousku z preruseni strelby? To prece taky ne. Takze ta logika je dana tak, aby to bylo jednoznacne. 2 casti zkousky, vyletis na prvni, prihlasis se za 3+ mesice, vyletis na druhy, mas 1 moznost opakovat do 2 mesicu jen tu druhou cast. Neudelas opacko? Za 3 mesice se prihlas znova.

Jinak pamatuju devce, ktere u me delalo svoji prvni zkousku v unoru a nedokazala manipulovat s CZ75. Bylo videt, ze se tomu i venovala, ale nedavala to... Pak u me byla na 4. pokusu (mezi tim ji nepustili dal dalsi 2 komisari, jednou na manipulaci u opacka, pak zase na manipulaci u novy zkousky - asi stejny problem). A na 4. pokus uz si nechala poradit nekym jinym, nez svym dedou, naucila se prehmat a najednou zjistila, jak je to hrozne jednoduchy a ze k tomu vlastne silu nepotrebuje.



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#21 » sob 29. dub 2017, 17:17

V roce 2012 jsem nenastřílel a opakoval jenom střelbu. Hned ten samej den (tehdy to ještě šlo).



Casidy007
Příspěvky: 2

Příspěvek#22 » sob 29. dub 2017, 17:19

Neuspěl jsem ani na podruhé při střelbách.Co vše budu opakovat?Děkuji



FullSoft
Příspěvky: 40

Příspěvek#23 » sob 29. dub 2017, 17:24

2 Casidy007:

Pokud 2x neuděláš praktickou, začínáš znovu od začátku, tedy od přihlášky ke zkoušce odborné způsobilosti - bohužel ale až po tříměsíční povinné přestávce... :(

_______________________
Odesláno z "founa"



Sysop
Příspěvky: 411

Příspěvek#24 » sob 29. dub 2017, 19:00

cmk píše:Ale vzdyt uz tohle tady zduvodneny je. On opakuje jen to, pri cem vyletel. Zkouska ma 2 casti. Teorie a praxe. Kdo vyleti v kterykoliv casti prakticky, opakuje celou praktickou.


Kdyz jsem kdysi obhajoval svuj prvni VS titul, tak jsem neudelal jednu aprobaci. Mohu tedy byt rad, ze mne nenechali opakovat kompletne celou ustni...

Dokazu pochopit, ze manipulace se zbrani a strelba spadaji do prakticke casti. Kam jinam. Ale ze kdyz se treba nekomu ten den klepou ruce, nebo zapomene bryle a tedy nenastrili, to na manipulaci fakt vliv nema, byt je to jeho problem. Nechci atomizovat tu zkousku na prach, ale snad vsichni tak nejak citime, ze "manipulace" a "strelba" jdou oddelit celkem snadno, ostatne na mnoha zkouskach i oddeleny jsou. Neprve vsichni nahrouti manipulaci a kdo prezije, jde pak strilet.

Prijde mi byt vztricnym, pokud komisar toto take oddeluje. Chapu ale, ze vyzadovat to samozrejme nelze.



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#25 » sob 29. dub 2017, 19:59

Sysop: Nám komisař říkal, že se manipulace hlídá celou zkoušku. Konečně na manipulaci vyrazil lidi i při střelbách, porušení bezpečnosti.
Také jsem si dovedl při ostrých z nervozity vysypat všechno za pár vteřin, strhnout a nenastřïlet. Na druhý pokus jsem měl náhodou stejného komisaře, manipulaci mi nějak zvlášť nezkrátil.

Přirovnání s VŠ bych viděl jiné. Prošel jsi zápočtem, u zkoušky jsi písemnou spočítal dobře, ale u ústní ses nechal potopit. To už sedne lépe.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#26 » sob 29. dub 2017, 20:08

Sanslogique : Ano, máš pravdu. V té době to NĚKDO (zejména pražáci) takto dělal a bylo to jen o penězích za zkoušky. Tu opakovanou si totiž nechal zaplatit. Dělala se tak NĚKDE i manipulace ihned po neúspěchu. Vyhláška 384 to nezakazovala a já jsem rád, že 115-ka už to řeší jinak.



Sysop
Příspěvky: 411

Příspěvek#27 » sob 29. dub 2017, 21:50

vgj píše:Přirovnání s VŠ bych viděl jiné. Prošel jsi zápočtem, u zkoušky jsi písemnou spočítal dobře, ale u ústní ses nechal potopit. To už sedne lépe.


Mel jsem na mysli aprobace u statnic, za mne jeste polotituly "Bc." nebyly. Ja jsem mel ustni z peti okruhu a na jednom jsem pohorel (moc aktivni externista). Takze za rok opacko, ale u vedouciho katedry a JEN z tohoto jednoho okruhu temat. Beznou zkousku v ramci semestru nemyslim, ty jsou monotematicke.

No... proste je to u ZP takto, tak je to holt takto. Howgh.

Uděleno varování uživateli Sysop za OT, prosím všechny držme se tématu a podobné klábosení smeřujte do Hospody: viewtopic.php?f=50&t=8449 Díky McFly

Uživatelský avatar
Marcurba
Příspěvky: 406

Příspěvek#28 » sob 29. dub 2017, 23:34

Sysop nechces uz toho nechat? Proste nenastrilel, zopakne si manipulaci a strelbu. Tecka. Pokud by nenapsal test o jednu otazku, mel by priste byt zkouseny v testu jenom z jedne otazky? Prosim ber to jako recnickou otazku a uz neodpovidej, dik :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů