Aktualizace otázek?



Bar
Příspěvky: 2

Příspěvek#1 » úte 7. zář 2010, 19:50

Prvořadě se omlouvám, jestli takové téma už existuje, ale nepodařilo se mi ho najít...
Chtěla jsem se zeptat jak moc jsou aktualizované otázky na Vašich stránkách, našla jsem na MVČR otázky platné k 1.1.2010 a novela zákona platnou k 1.7.2010. Změnilo se něco i u otázek, nebo jsou platné? V pravdě řečeno 6.9. jsem podala přihlášku ke zkoušce jelikož škola, kterou studuji mi takovou možnost poskytuje, ale obávám se, že budu ve velké časové tísni a nebudu mít dostatek času se otázky učit, proto bych se nerada navíc učila otázky, které jsou neplatné.

Předem děkuji za odpověď...

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » úte 7. zář 2010, 21:29

Nevím aktuálně o žádných změnách v otázkách.
Novela z července pokud vím přinesla změny jen k ověřování zbraní, což se afaik žádných testových otázek netýká.



Bar
Příspěvky: 2

Příspěvek#3 » stř 8. zář 2010, 16:08

Tak u nás ve vedení kolují špatné informace... Tím líp, alespoň si stím nemusím dělat starosti... Díky

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#4 » stř 8. zář 2010, 17:47

Samozřejmě pokud máte nějaké přesnější údaje a informace, tak je rád zkontroluji.

Větší změna otázek proběhla letos v únoru a ta je zde zapracována.

Pokud máte někde nejistotu, zda je otázka aktuální, není problém porovnat s MV:
http://www.mvcr.cz/clanek/zbrane-streli ... 84336.aspx (dole jsou otázky i klíč)



Montezuma
Příspěvky: 23

Příspěvek#5 » ned 18. čer 2017, 09:38

Hezký den, mám dotaz.

Loni byla schválená novela zákona o zbraních a střelivu (229/2016). Některé její nařízení vstoupily v platnost od loňského tuším 6.8.2016, nicméně datum účinnosti je od 1.8.2017. Já skládám zkoušku odborné způsobilosti 3.8.2017. Máte někdo prosím informace o tom, že by měla proběhnout aktualizace testových otázek někdy v tomto termínu? Vím že poslední verze otázek je z loňského srpna 2016.

Díky za odpovědi :) .



Montezuma
Příspěvky: 23

Příspěvek#6 » ned 18. čer 2017, 09:39

A zároveň se můj předchozí dotaz týká i prováděcích vyhlášek k tomuto zákonu.

Díky :).

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2231

Příspěvek#7 » ned 18. čer 2017, 10:47

Ano, k 3.8. jiz musi byt nove otazky a budou. Budou v brzke dobe vyveseny.
Budou snad rozsireny o nejake "prakticke otazky tykajici se manipulace ci zbrani", aby odpadla tendence komisaru tohle resit v ramci prakticke casti (neoverene info).
A budou samozrejme upravene na nove zneni zakona od 1.8.

Stejne tak bude novelizovana vyhlaska 115/2014 a narizeni vlady 315/2011 - kdo delal dosud prubez zkousky "normalne", u toho se nic nezmeni. Ty novely upresnuji ten stav, ktery byl. Presneji stanovuji prubeh zkousky, nektere veci resi skutecne jmenvite na rozdil od obecnych veci.

Pro zadatele to znamena:
- vetsi pravni jistota v ramci zkousky
- nutnost se ucit nove otazky



petras125
Příspěvky: 158

Příspěvek#8 » ned 18. čer 2017, 15:53

Slyšel jsem, že nové testvé otázky by snad měly být s obrázky (jako např. křižovatky v autoškole. Nevíte o tom něco ?

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#9 » ned 18. čer 2017, 16:04

Podle mých informací (a je to celkem logické), nepůjde o nové otázky ale novelizací doplněné a změněné (+ pár nových navíc) otázky staré. Jelikož moc změn od 1. 8. 2017 v účinnost nevstupuje, neměly by být změny nijak zásadní a velké. Že by byly obrázkové slyším poprvé. Kde ses to dověděl?

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2231

Příspěvek#10 » ned 18. čer 2017, 17:07

Taky si myslim, ze "nove otazky" znamena 99% zustane, par se jich zmeni a par se doplni...
System podle me zustane stejny...



Montezuma
Příspěvky: 23

Příspěvek#11 » pon 19. čer 2017, 06:31

Jo, můj názor je také ten, že původních zůstane tak 90% a akorát se něco přidá. Jinak o tom neví nic moc ani na PČR, ještě čekám na odpověď od ministerstva vnitra :D .

No a ještě posílám odpověď, co mi k tomu napsala paní policistka :).

Dobrý den,
od srpna se trochu mění testové otázky říká se že se změní od 10.8 ale může se to změnit dříve nic není jisté.



petras125
Příspěvky: 158

Příspěvek#12 » pon 19. čer 2017, 06:32

Od kamaráda policisty, který to slyšel na nějakém školení. Je ale možné, že to bude (pokud vůbec) až s novým zákonem o zbraních, tj. za cca 2 roky.

Ty nové otázky (teď nemyslím obrázkové) musí platit souběžně se zákonem. Když zákon platí od 1.8., tak od stejného termínu musí platit i otázky.

Uživatelský avatar
Vinohradian
Příspěvky: 45

Příspěvek#13 » pon 19. čer 2017, 07:40

MV ČR mi na emailem položený dotaz na rozsah změn neodpovědělo. Je reálně, že něco začne platit od 1.8., když dosud nemají pořádné informace ani sami komisaři? To je týden předem obešlou a zařiďte se jak chcete?

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#14 » pon 19. čer 2017, 07:54

Od komisařů by šalamounské řešení bylo, vyřadit z testů sady se změnou, pokud se to týká 1% snad by to šlo.

Uživatelský avatar
Vinohradian
Příspěvky: 45

Příspěvek#15 » pon 19. čer 2017, 08:12

Vinohradian píše:MV ČR mi na emailem položený dotaz na rozsah změn neodpovědělo. Je reálné, že něco začne platit od 1.8., když dosud nemají pořádné informace ani sami komisaři? To je týden předem obešlou a zařiďte se jak chcete?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů