Tlumiče na zbraně



MojeTikka
Příspěvky: 1580

Příspěvek#121 » pát 25. zář 2020, 19:30

Je to o konstrukci. Pokud mas tlumic,kde musis po cca trech ranach menit napln a prustrelne prepazky, je to neco jineho, nez celokovova konstrukce.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#122 » pát 25. zář 2020, 19:57

Ja treba povoleni tlumicu nevidim jako plus pro nas strelce, ale jako dalsi sroub k utazeni a odzbrojeni obyvatelstva.
Jednak nebude dlouho trvat a hned po povoleni tlumicu se najdou pitomci, co si udelaji doma na dvore svou vlastni strelnici. A to bude voda na mlyn vsech odpurcu zbrani. Nedej boze nekoho pri tom zranit!
Druhak to muze znamenat dalsi podminku pro provoz venkovnich strelnic. Tudiz jejich krach a zruseni.
Kolik lidi si asi tak koupi dalsi hlaven se zavitem, aby mohli strilet na strelnicich, kde bude tlumic podminkou? Ja ani jednu, protoze nejdou ani koupit. Zadni strelci, zadna strelnice.
Nehlede, ze na mnohe zbrane je to nemyslitelne, at uz z duvodu historie a sberatelske hodnoty, nebo konstrukce.
Jaky vyznam by melo trenovat s tlumicem a nosit bez tlumicu?
Na presnych puskach a presnou strelbu jsou tlumice jen prekazkou.
Ja osobne povoleni tlumicu vubec nevitam a jsem proti. Protoze to bude zase jen nastroj, jak nas omezit. ted se to bude zdat, jako super vec, ktera strelcum otevre dalsi moznosti, ale opak je pravdou.



MojeTikka
Příspěvky: 1580

Příspěvek#123 » pát 25. zář 2020, 20:49

Tlumice na lov jsou fajn vec. Neni duvod plasit pul lesa. Pro sportovni strelbu by na strelnicich mozna byly prinosne (kolik strelnic melo nebo ma problemy se sousedy...?), ale presne jak pises - par blbcu by brzo udelalo prusvih, kterej by, jako obvykle, odskakal nekdo uplne jinej.

Na brokny tlumice nejsou a zpravidla na brokovnicove strelnice se nadava nejvic.



ToF
Příspěvky: 306

Příspěvek#124 » pát 25. zář 2020, 22:36

MojeTikka: Na brokovnice tlumiče samozřejmě jsou, ikdyž velký a hnusný. No ale na dvojky a kozlice teda nejdou, to je fakt.



MojeTikka
Příspěvky: 1580

Příspěvek#125 » sob 26. zář 2020, 00:05

Tak jsem to myslel. V Cesku se po holubech obvykle strili prave kozlicema.



Střelec
Příspěvky: 1667

Příspěvek#126 » sob 26. zář 2020, 09:58

Výstřel z brokovnice není oproti kulovnici "hlukově" nic hrozného. Na kulovnici do lesa je tlumič dobrá věc, ale na brokovnici je to zbytečné.

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 699

Příspěvek#127 » sob 26. zář 2020, 10:20

Já jsem rozhodně pro a doufám, že se velká novela umožní. Zaprvé tím tím chráníme zdraví svoje a ostatních. Komfort při střelbě. Některým venkovním střelnicím to může pomoct. A vůbec by mi nevadilo, kdyby to někde bez tlumiče nešlo, at už vnitřní nebo venkovní. Nebude to pro každýho, ale tohle je drahej koníček.



iloveguns
Příspěvky: 1424

Příspěvek#128 » sob 26. zář 2020, 10:46

A spousta střelnic zavře, pokud bude podmínkou používání tlumičů. Protože těch pár střelců, kterým to nebude vadit a budou na tu drahou přestavbu zbraní a na ten prudce a skokově zdražený koníček mít, je neuživí. Na ochranu zdraví jsou chrániče sluchu a protihlukové zábrany.



xor
Příspěvky: 127

Příspěvek#129 » sob 26. zář 2020, 11:48

Spousta střelnic už zavřela a tlumiče povolené nebyly. Prostě starosta vyslyšel volání lidu, kterým vadí rány z dálky. Střelnicím to moc nepomůže, protože největší prdy stejně dávají (krátké) zbraně konstruované na nadzvukové strelivo. To je dnes většina? Ale kdybych věděl, že na střelnici zrovna budou jen střelci s tlumičem, tak bych tam šel raději, než poslouchat Tokarev vedle.



iloveguns
Příspěvky: 1424

Příspěvek#130 » sob 26. zář 2020, 12:00

Já například střílím převážně z historických zbraní (jsem členem klubu vojenské historie) a na své zbraně rozhodně závity na tlumiče řezat nebudu. Kdo nemá na chrániče sluchu a chce si sluch i přesto chránit, ten může střílet ze vzduchovky. Maximálně bych ještě akceptoval stanovení určitých hodin, kdy na střelnici budou povoleny jen zbraně s tlumičem, malorážky, vzduchovky atd. Na mnoha střelnicích jsou i dnes v určitých časech, např. o víkendech a o svátcích povoleny jen malorážky, a kdyby se vedle nich ve stejnou dobu povolily i velkorážné zbraně s namontovanými tlumiči, nebyl by to velký problém.

Uživatelský avatar
Kečup
Příspěvky: 222

Příspěvek#131 » sob 26. zář 2020, 12:08

On taky tlumič není vyroben aby se z něj pálilo každou chvilku, je tu vícero proti a navíc ten tlumič při časté střelbě drží hlaveň více teplou a zadržuje unik teple a tudíž dochází k většímu přehřátí hlavně což není dobře - ten tlumič je dobrý tak pro lov kde dojde k jedné max 5 ranám a to už k jeho životnosti. I obyčejný tlumič PBS-1 na AKM mi vydrží maximálně okolo 500 ran a musím měnit přepážky a to utlumení co vidíte v televizi je nereálné. Další věc je střelivo které je pro daný tlumič dané a z toho taky je daná hlučnost .............
Po neděli dám video z AKM s tlumičem PBS-1 v dávce i jednotlivě a pak bez tlumiče ....
Jinak jak píše Moje Tikka, taky nejsem moc zastáncem uvolnění tlumičů, nechal bych to stále na sk.A jelikož se najde dost blbců co to podělají všem , což slýchám od některých jedinců už dnes jak ušetří za střelnici ......



kk
Příspěvky: 1018

Příspěvek#132 » sob 26. zář 2020, 12:32

Kečup: usetri za strelnici ? hmm, tak to je taky dobrej material... muze strilet ze vzduchovky ...



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#133 » sob 26. zář 2020, 12:48

Já bych se ty tlumiče nebál povolit, ale za podmínky evidence na PČR. Jsem přesvědčen, že vzhledem k jejich pořizovací ceně by určitě nedošlo k hromadnému pořizování střelci. Navíc většina krátkých i dlouhých zbraní není na použití tlumiče uzpůsobena. Nemluvě o faktu, že opravdu efektivně lze utlumit pouze dlouhou malorážku a skutečný význam mají převážně integrované tlumiče, které jsou však cenově někde jinde (ty zbraně s nimi). Přílišná tabuizace a zakazování těchto doplňků zbraně je podle mně kontraproduktivní. A s tím souvisí i výroba subsonického střeliva, bez kterého to prostě nefunguje.
PS: ti kdo tlumiče mít chtějí, je již mají. Ale držitelé ZP to asi nejsou. ;)



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#134 » sob 26. zář 2020, 13:41

Tlumiče mají snad být jako B, tedy na nákupko, ne? Blbečkům už dneska bohatě stačí v opilosti střílet do vzduchu z plynovky a tlumič nebude za babku.

Uživatelský avatar
flame
Příspěvky: 194

Příspěvek#135 » sob 26. zář 2020, 13:46

Super a jedem od znova....

1. raze jako 308 win bez tlumice, poskozuje sluch i se sluchatkama.
2. nektere strelnice se uz zavrely kvuli hluku.
3. kdo chce porusovat zakon, ten urcite nebude cekat na povoleni tlumicu.

Statistika pouziti tlumicu ke zlocinum na zapade, kde jsou tlumice volne prodejne a i v USA je temer 0%.

Prumer utlumeneho vystrelu je 140-130 db, takze je to daleko vic nez sirena ambulance.

Opravdu mam rad lidi typu Kecup, ja tlumic mam, ale nechci aby ho meli ostatni. Btw tlumice se delaji i na kulomety.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti