Tlumiče na zbraně



kolemjdoucí
Příspěvky: 814

Příspěvek#316 » ned 20. pro 2020, 19:18

Mlíko píše:Jak se uvolní tlumiče tak polovina z vás bude už 3 hodiny stát před krámem jak důchodci u Kauflandu před slevou a dám tomu tak půl roku než s tím někdo udělá průser a seberou to všem.


Můžeš prosím rozvést, jaký průser se s tlumičem dá udělat takový, aby jej potom sebrali všem?

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#317 » ned 20. pro 2020, 19:25

Tipl bych si, že to je jen další svazarmovec nebo esenbák, který o nich sice naprosto nic neví, ale všem by je raději zakázal, protože viděl pár filmů. :-))



MojeTikka
Příspěvky: 1598

Příspěvek#318 » ned 20. pro 2020, 20:10

No hlavne je to bud Stbak, nebo lhar, kdyz ma ZP "pres tricet let". Ja jsem mel jeden z prvich ZP, co mohl dostat civil a pekne jsem si tehda vycekal zmenu zakona. A ta tedy v roce '89 fakt nebyla.



Grimpo
Příspěvky: 302

Příspěvek#319 » pon 21. pro 2020, 08:34

Nebo taky mohl mít výkonostní třídu. Netvrdí, že měl krochnu doma. I když v tom bordelu tenkrát leckdo klubový železo doma měl. A nemusel ani být členem strany, naopak, byl ještě pod lehkým dozorem orgána kvulivá nečemu, co plácnul o osmašedesátém. (Znám to z vlastní rodiny.)

Co se tlumičů týče, já tu možnost vítám. Ale zároveň si nedělám iluze, že to pár ynteligentů s nadrženým ukazováčkem nepoňoukne k činům, které nám moc neprospějí. Zejména v době omezeného přístupu na místa vhodná, k tomu stavěná a schválená. Jsme totiž, alepoň povětšinou, Češi, že, tak co si budem povídat. Dejte Čechům přístup k zábavě, a oni už najdou způsob, ja na.rat ostatní. Jedno jestli čtyřkolkama, drony, a nebo těmi tlumiči. Tohle prostě umíme a umíme to dobře.

Na druhou stranu, souhlas s tím, že uvést se tu jako nováček (tedy na foru) příspěvkem takto dehonestujícím, řekněme, seniorní členy, přinejlepším nelze považovat za šťasné.



MojeTikka
Příspěvky: 1598

Příspěvek#320 » pon 21. pro 2020, 09:32

S temi tlumici je to podobne, jako se zabavni pyroskou. Za minuleho totace si lidi trhali prsty michanim chemie a kral byl, kdo umel od VB nebo z armady ukrast nejaky svetlice. Vetsi mesta si vzaly nejakeho pyromana, co umel strilet vsech tech osm vyrobku, co Zeveta delala pro ohnostroje. A tim spadla klec.

Dneska si muze koupit kdo chce co chce a co mu je dovoleno. Profik koupi cokoli, amater ledacos. Obcas se najde blbec, co nekomu podpali balkon, nebo dela kraval v jednu rano. Ale techto je nastesti uplne minimum. Samozrejme, ze hlasatele jedine spravne pravdy budou bojovat i proti kapslim do pistolek.

Stejne je to s tlumici. Drtiva vetsina lidi to bude brat jako fajn vec, navic to ztrati punc zakazaneho ovoce, takze pro senzacechtive uz to nebude pritazlive. A namisto bastleni filtru, nebo jinych nebezpecnych udelatek si clovek radeji koupi hotovou vec.

Kysely typy, jako Mliko, jsou a budou vsude. A je dobre, ze takovi jsou, aspon clovek vidi, ze lidska tupost, nadrazenost a sobeckost nevymrela, takze je stale potreba se mit napozoru. Bez nich by lide usnuli na bobkovem listu.



cipis
Příspěvky: 2114

Příspěvek#321 » pon 21. pro 2020, 13:38

K tomu není už co dodat, souhlas :)



Grimpo
Příspěvky: 302

Příspěvek#322 » pon 21. pro 2020, 16:21

Ale ne, poznámka to nebyla od věci, jen to podání...

Jo a na tu pyrotechniku sem zapomněl jak na smrt. To byly časy... Ještě že sem toho včas nechal.

A ani "mladej chemik" k tomu nebyl potřeba.

S tlumiči je to jak s trávou. I kdyby byla v lékárnách za dvacku, srdcaři budou chtít vlastní. Jen to maj co se technologie týče jednodušší. O dost. Vystačej si s truhlíkem na správně orientovaném balkonu.

Já bych se trochu bál toho, aby jsme se jednou neprobudili a tlumič nebyl povinnou výbavou...

Což je stále řádově lepší než záměry euroelit.



MojeTikka
Příspěvky: 1598

Příspěvek#323 » pon 21. pro 2020, 16:29

Jo, to se muze stat, ze tlemice nakonec budou jednou povinny. Na pocatku devadesatek jsem dostal pokutu, ze mi na aute sviti horni brzdovy svetlo. Nebylo proste povoleny. Tak jsem vyndal zarovku. Za pet let jsem na tom stejnym aute malem platil pokutu znova, ze ta brzdovka nesviti...

Nicmene, porad lepsi to mit povinny, nez nemit lautr nic. Tak tak.



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#324 » pon 21. pro 2020, 16:42

Prezident republiky Miloš Zeman podepsal v pondělí dne 21. prosince 2020 tyto zákony:

1. zákon ze dne 16. prosince 2020, kterým se mění zákon č. 119/2002 Sb., o střelných zbraních a střelivu (zákon o zbraních), ve znění pozdějších předpisů, zákon č. 156/2000 Sb., o ověřování střelných zbraní a střeliva, ve znění pozdějších předpisů, a zákon č. 634/2004 Sb., o správních poplatcích, ve znění pozdějších předpisů,

2. zákon ze dne 17. prosince 2020 o nakládání se zbraněmi v některých případech ovlivňujících vnitřní pořádek nebo bezpečnost České republiky

Kdyby jste někdo měli odkaz na verzi ZOZ, kterou prezident podepsal, prosím o uvedení odkazu. Děkuji.



Piggy
Příspěvky: 1885

Příspěvek#325 » pon 21. pro 2020, 16:53




MojeTikka
Příspěvky: 1598

Příspěvek#326 » pon 21. pro 2020, 16:56

Zena bere antibiotika, takze si dam brblinky sam :-)



cipis
Příspěvky: 2114

Příspěvek#327 » pon 21. pro 2020, 17:04

Jo, ale v těchto verzích je právě uvedený termín 13. června 2017, což nekoresponduje s tím, co píše paní Černochová.



machoh
Příspěvky: 114

Příspěvek#328 » pon 21. pro 2020, 18:25

Do znenia tisku 92 nie sú zapracované pozmeňovacie návrhy, čitateľ si ich musí doplniť sám.

V senátnej verzii už to zapracované je:
https://www.senat.cz/xqw/xervlet/pssena ... value=4684

Uživatelský avatar
Milkyway
Příspěvky: 285

Příspěvek#329 » úte 22. pro 2020, 10:25

MojeTikka píše:Jo, to se muze stat, ze tlemice nakonec budou jednou povinny. Na pocatku devadesatek jsem dostal pokutu, ze mi na aute sviti horni brzdovy svetlo. Nebylo proste povoleny. Tak jsem vyndal zarovku. Za pet let jsem na tom stejnym aute malem platil pokutu znova, ze ta brzdovka nesviti...

Nicmene, porad lepsi to mit povinny, nez nemit lautr nic. Tak tak.


Přesně na to jsem si nedávno vzpomněl. Policajti dělali hony na ty, co si na konci osmdesátek podomácku dělali další brzdový za zadní sklo. Jóóóó, to byla móda! Asi jako dečky z chemlonu.

Mimochodem. Mají ti horlivci si tlumič vůbec na co našroubovat?

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2986

Příspěvek#330 » úte 22. pro 2020, 11:15

já chci slyšet na vlastní uši u někoho, jestli z pistole 9x19 a běžným střelivem SB to s tlumičem udělá "pšouk", nebo 120 dbA (150 - 30) hluk.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů