Tlumiče na zbraně



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#586 » ned 21. bře 2021, 18:40

Jj, protoze malorazka je simulaci 223 :)
Olovo se uvolnuje i z klasickych 223, prece jenom jsou pri horeni jinaci teploty a tlaky nez u 22lr.
Kdyz uz teda jsem prachaty setrilek, co ma na Antrega, malorazkovy adapter, zasobniky a tlumic pro 223, nevidim duvod, proc si nekoupit i rozebiratelny 22lr tlumic za 2,5 litru.



ToF
Příspěvky: 306

Příspěvek#587 » ned 21. bře 2021, 19:14

Beareka teď někdy v Dubnu bude mít školení o tlumičích za docela rozumnou cenu, tak by to možná někoho zajímalo. Dokonce jak sem pochopil to údajně bude i za týhle podivný situace, tak asi nějaká vyjímka.

Možná by to stálo za to.

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#588 » ned 21. bře 2021, 19:49

Len na ilustráciu pre nadržaných nadšencov - takto vyzerá tlmič z malorážky Walther P22 po cca 500 ranách. Rozobratie sa podarilo až použitím brachiálneho násilia, horáku a viacero emulgátorov a rozpúšťadiel... majiteľ predtým čistil po 200-300 ranách a nebol problém.

Obrázek

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 522

Příspěvek#589 » ned 21. bře 2021, 19:58

Ano je to tady. Beareka má pátek 9. a sobotu 10. 4. 2021. Jak si to v reálu představují zjistím zítra. Kosit venku určitě nebudu a že by to měli přes zákaz ve vnitřní střelnici se mi moc nezdá ?



ToF
Příspěvky: 306

Příspěvek#590 » ned 21. bře 2021, 20:19

DesertEagle: Taky se mi to nezdálo, ale je to krytá střelnice. Museli najít nějakou vyjímku, nebo jsou prostě optimisti a věřej že v Dubnu už bude všechno zase otevřený. Takovej optimista osobně nejsem.



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#591 » ned 21. bře 2021, 22:16

to Honzajan: už jsem vyrostl z toho, abych musel machrovat s tím co mám nebo záviděl co má někdo jiný...baví mě vyměňovat si zkušenosti a technické typy, ale s... mě jedinci co řeší věci, do kterých jim nic není...

Beru, že 22 není optimální simulace, ale to je tak těžké pochopit, že prostě někdo má možnost využívat střelnici, ale nemůže 223?? Střelnici po ruce, kde bych mohl 223, prostě nemám, ale můžu využívat klubovou, která má omezení, tak než koukat na ARko a nevyužít, tak raději ho využiji v rámci možností...mimochodem, pokud můžu z plochy 22 tak to podle mě může mít větší efekt, než 223 z palpostu na 50m...to samozřejmě neznamená, že za normální situace nestřílím pravidelně i 223, kterou navíc přebíjím.

Jinak v jiném přízpěvku píšeš, zcela oprávněně, ať se dotyčný vyjadřuje k tomu o čem něco opravdu ví... pokud nepoužíváš adaptér tak netušíš jaké nánosy udělá 22 na ústové brzdě, to ukládání materiálu je prostě brutální...s 223 se nedá srovnat.

Jinak tlumič od Antregu asi pořídím, a možná vyzkouším i s poměděnými 22, resp. se dají koupit speciální 22 pro tlumič, co jsem objevil.

Tlumič na 22 mě také napadl, ale pokaždé ho sundávat ze závitu a montovat brzdu na 223... to jsem zavrhl, chci rychloupínací tlumič...a nic dalšího neřešit, jen v rámci možností střílet.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#592 » pon 22. bře 2021, 19:15

Praveze vim o cem mluvim. Narozdil od brzdy ve 223, kdy vsechno stihne utect do ovzdusi, tak v pripade tlumice plyny i ve 223 jsou zachycene v tlumici, takze se olovo vysrazi.
Nevim no, podle me uz ma smysl koupit rovnou delany kver na 22lr a mit na nem tlumic za par susnu, nez resit univerzalni nesmyslne drahy tlumic, zasirat si kanalek k pistu a jeste pak strilet drahe pokovene malorazky.



Redsnake
Příspěvky: 310

Příspěvek#593 » úte 23. bře 2021, 09:02

Nemate nahodou nekdo k dobru zakulisni info kdy se konecne rozhoupe zkusebna a umozni prodej tlumicu?



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#594 » úte 23. bře 2021, 10:41

Jde o to, které tlumiče máš na mysli... A-Tec jsou už v prodeji, ProArms nebo Top-Guns je vesele prodávají... Tedy některé typy, některé ještě skladem nejsou...



Redsnake
Příspěvky: 310

Příspěvek#595 » úte 23. bře 2021, 10:45

pardon, mám namysli konkrétně tlumiče pro malorážky, speciálně A-Tec. Moje informace jsou takové, že je zkušebna drží a chce je kusově ověřovat, přestože malorážkové tlumiče se snad ani ověřovat nemají/nemusí.

EDIT: Tak koukám už jsou opravdu v prodeji. Paráda



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#596 » úte 23. bře 2021, 11:40

Taktak, včera jsem zrovna na malorážku od Atecu taky kupoval...;-)



Redsnake
Příspěvky: 310

Příspěvek#597 » úte 23. bře 2021, 12:09

Který jsi bral? Mám zálusk na ten modulární, tak snad neudělám chybu..



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#598 » úte 23. bře 2021, 12:54

Ten obyčejnej, na tu flintičku to bude nesmrtelný a stejně bych to nečistil jak se znám...:-D



Redsnake
Příspěvky: 310

Příspěvek#599 » úte 23. bře 2021, 13:16

Nooo, o pár příspěvků výše je tu obrázek toho jak vypadá tlumič po 500 ranách, tak bych se bál, aby to těch deklarovaných 20000 výstřelů fakt přežilo.

Na druhou stranu, za ten obyčejnější chtějí nějak dva tisíce, to asi v dnešní době není nic moc zásadního k řešení, že.



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#600 » úte 23. bře 2021, 13:49

Nic dramatického, tenhle co mám rozdělávat ani nejde, takže jen protáhnout hadem nebo kartáčem aby to mělo kudy letět a jednou za čas s tím pomlátit zem aby vypadalo něco z toho napečeného... Někde jsem viděl RTG snímek stejného po 35 tisících a pořád to šlo...;-) A tu malorážku takový nájezdy asi jen tak nečekaj... Navíc ta cena jak sám zmiňuješ není taková tragédie...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů