Proc byt clenem LEXu?



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#181 » ned 11. úno 2018, 15:08

Jestli na to koukáš jen z finančního hlediska, tak členstvím v Lexu můžeš i dost ušetřit. Na slevách ročně ušetřím vždy víc, než je členský příspěvek. Jinak jim posílám i peníze navíc. Smysl to rozhodně má.



Hujer Viktor
Příspěvky: 328

Příspěvek#182 » ned 11. úno 2018, 15:35

lex je organizace která se snaží chránit zájmy majitelů zbraní
roční příspěvek je tak cena jedné návštěvy střelnice
majitelů ZP je u nás 300 000. členů lexu není ani 5000
z počtu členů vyplývá i vyjednávací síla při jednání s politiky a schopnost něco prosadit.

Uživatelský avatar
honzek86
Příspěvky: 347

Příspěvek#183 » pon 5. bře 2018, 14:38

pelanj: Mno nevim :) ty slevy mi zas tak využitelný nepřišly. Nenašel jsem tam myslím žádný extra výhodný slevy na náboje, leda pro Brňáky (Alfa Proj 8%) se to vrací po koupi cca 500ks. Mě se to na Olomoucku moc nevrátí, páč to zaplatím za cestu. Hodilo by se např. kdyby mi lex v případě průseru s použitím zbraně za to členství poskytnul právníka, nebo aspoň vyjednal členskou slevu (jeden advokát tam myslím na seznamu partnerů je! ale 20% ... pořád zbývá zaplatit ranec) - určitě by je to nezruinovalo, páč se to nestává často. To by byla výborná reklama a palec hore :D
Tím nehaním členství v LEX, akorát to nedělám kvůli návratnosti poplatku. Já osobně to moc nevyužiju.

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#184 » pon 5. bře 2018, 15:11

Caroprd111 píše:A já už členem nejsem, vyhozený peníze.

Je tu nějaká jiná organizace, co by hájila střelce? Nebo spoléháš na předvolební sliby politiků?
Jak píše Honzek, uvítal bych alespoň právní ochranu.

Uživatelský avatar
g-relax
Příspěvky: 557
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#185 » pon 5. bře 2018, 16:07

A víte vůbec o tomto pojistném produktu? http://www.gunlex.cz/zbrane-a-legislati ... rany-s-lex

Uživatelský avatar
sserpx
Příspěvky: 12

Příspěvek#186 » pon 5. bře 2018, 17:56

Vindex píše:Zdravím, zvažuji členství v Lexu. Jen se chci ujistit - je někde snadno dostupný, resp. Googlem nalezitelny seznam členů? To bych totiž opravdu nerad, neboť o mém zbrojaku ví tak 10 lidí a nikde se s tím nechlubim a chlubit nechci.

To, ze jsi clenem Lexu jeste neznamena, ze mas zbrojni prukaz nebo dokonce i vlastni zbran. Cleny se mohou stat i lide z "nestrelecke" verejnosti.

Sam clenem jsem. Protoze chci, aby organizace hajici me zajmy v mediich, v parlamentu atd. mela velkou clenskou zakladnu, a tudiz mela znacnou vyjednavaci silu a nemohla byt politiky ignorovana. Je mi lito, ze ma jen okolo 5000 clenu. Ty tri stovky rocne jsou dle meho nazoru velmi maly peniz za to, co pro strelce muze Lex udelat.



Glabro
Příspěvky: 21

Příspěvek#187 » úte 6. bře 2018, 00:06

Stal jsem se členem asi před měsícem (a hodlám ním zůstat) protože chci podpořit organizaci, která je zaměřená na konstruktívní návrhy pro legislativu okolo zbraní a hájí práva legálních držitelů zbraní v ČR. A k tomu všemu je i politicky neutrální, což vidím jako jednoznačné plus.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1299

Příspěvek#188 » úte 6. bře 2018, 07:39

Jsem člen kvůli podpoře organizace, slevy nevyužívám, na schůze nemám bohužel čas (funguju ještě v dalším spolku v rámci vedení)... A vyhozený peníze? O jeden vystřílený zlý zásobník 223rem ročně méně... :angel:



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#189 » úte 6. bře 2018, 08:08

honzek86: Mrkni na obchod Armed.cz - 5% sleva na všechno pro LEXáky (včetně zbraní, koupil jsem tam dvě, na první tím pádem sleva 600, na druhou 1600 a průběžně se tam dovybavuju drobnostma). Taky WICO má tuším 5%, což sice člověk využije vzácně, ale zase při těch cenách je to zajímavá částka.

Ne že bych osobně byl členem ze zištných důvodů, ale je škoda to nevyužít, když už nám to vyjednali. Každý poplatek do LEXu se mi během roku vrátí několikrát.

Uživatelský avatar
flame
Příspěvky: 194

Příspěvek#190 » úte 6. bře 2018, 20:02

Az budes odevzdavat kvery, tak si vzpomenes na tuhle chvili.

Uživatelský avatar
Majkl
Příspěvky: 361

Příspěvek#191 » úte 6. bře 2018, 20:27

Díky "jhora", díky za připomenutí. Dneska jasem se chystal do CZUB v Praze pro P10C. Místo toho jsem zašel do Armed a 800,- je doma! No není, protože třetí zásobník, pouzdro atd, ale já už mám letošní členský příspěvek zpátky víc jak 2x. Takže i za manželku, která ZP nemá, ale členem je, protože členy LEXu rozhodně nejsme kvůli slevám, ale kvůli podpoře zachování civilního držení zbraní v ČR :!:



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#192 » stř 7. bře 2018, 10:51

Tak nějak, jiná organizace tu není, takže jsem to tam poslal. Ten příspěvek je tak nízký, že není o čem. Slevy na trezor nebo v Armed se budou v budoucnu jistě hodiť.
Uvažuju že se přijdu podívat na tu valnou hromadu, byť ještě s papírovým průkazem. :D



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#193 » stř 7. bře 2018, 10:55

Já se na ní taky chystám, minulý rok to bylo zajímavé (obzvlášť pro mě jako nového člena).

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#194 » stř 7. bře 2018, 20:46

Ad. Wico – bohužel, ta sleva u nich je celkem o ničem. Trezory se jinde nechají sehnat ještě levněji jak po LEX slevě.
Já slevu zatím využil jednu (na LOSíku), ale příspěvek platím. Pro dobro věci :)

Uživatelský avatar
flame
Příspěvky: 194

Příspěvek#195 » čtv 8. bře 2018, 17:57

Tenhle rok, kdy se lame chleba by mel byt clenem kazdy drzitel ZP a jeste zkusit sehnat dalsi lidi.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 hostů