Proc byt clenem LEXu?

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 814

Příspěvek#601 » čtv 28. bře 2024, 15:20

No a přitom "druhá organizace", ozbrojené křídlo SPD, členy prakticky nemá žádné, protože je to spolek několika přátel, který je založen k vzývání svého Guru... No a Ti jsou slyšet nejvíce a bohužel často je to podle mne kontraproduktivní. Členská základna LEXu není sice velká, ale pořád je to jediná skutečná organizace hájící zájmy držitelů ZP.
Jsem moc rád, že LEX opravdu poslední dobou je více vidět než dříve a opravdu činí to co má ve stanovách a jsem za jejich práci moc rád. Takže za mne patří vedení velké poděkování.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2251

Příspěvek#602 » pon 29. dub 2024, 12:59




pavelg
Příspěvky: 3120

Příspěvek#603 » pon 29. dub 2024, 13:07

Docela by mě zajímalo, co se tedy ve skutečnosti změní. Vypadá to na změny parametrů, které nám asi zůstanou utajené - přitom by bylo užitečné vědět, co musím splnit, abych se stal zájmovou osobou.



JirkaCV
Příspěvky: 1594

Příspěvek#604 » pon 29. dub 2024, 13:31

To právě nesmíš vědět.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2251

Příspěvek#605 » pon 29. dub 2024, 14:43

No, náznak byl v množstvích, co smíš doma skladovat, především v prachu a zápalkách.
Většina z nás nekupuje hromady zbraní najednou ....



pavelg
Příspěvky: 3120

Příspěvek#606 » pon 29. dub 2024, 15:12

Jakože by byli rizikoví přebíječi? To bych ve své prostotě zrovna byl odhoten říct, že od přebíječů bych terorismus nečekal.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2251

Příspěvek#607 » pon 29. dub 2024, 16:00

Riziko jsou nechápaví, co nerozumí psanému textu :-)

Jediný náznak problémů z kontrol byl, že došlo k přestupkům a byl tam odkaz na povolená množství ...
Už je to jasné, kde by mohl být problém ? Vím o pár lidech, co kupují zápalky ve velkém a prach je taky poměrně skladný, že .....



pavelg
Příspěvky: 3120

Příspěvek#608 » pon 29. dub 2024, 16:05

Jo takhle.. popisuješ zjištěné skutečnosti (v rámci těch kontrol), nikoliv nové nastavení filtru.

Když takhle bez varování změníš téma, tak to může zmást i inteligenta, natož pak mě...

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2251

Příspěvek#609 » pon 29. dub 2024, 19:13

Že se nedozvíme filtr je snad jasné, ale podstatné je, co by mohl být případný problém.
Takže hlídat si limity na počty a váhy.



antonspelec
Příspěvky: 1197

Příspěvek#610 » pon 29. dub 2024, 19:35

Omlouvam se, asi jsem natvrdlej, ale ackoliv jsem to cetl trikrat, nejak moc nevim, co si z toho odnest…muzete mi nekdo rict, co se tedy meni (staci do PM)?

Diky



Honzik
Příspěvky: 45

Příspěvek#611 » pon 29. dub 2024, 19:46

A zeptat se na filtry/limity pro "red square" v CRZ podle zakona 106?



pavelg
Příspěvky: 3120

Příspěvek#612 » pon 29. dub 2024, 22:02

Tak treba podminky a limity na ZP jsou nejen zname, ale byly i objektivne zjistitelne a prezkoumatelne.
Ted maji mit prodejci povinnost bonzovat kazdeho pod flastrem pul mega a k tomu jeste buzerace od policie podle nejasnych parametru.

Kdyz mi zavolaji, ja je odbavim a poreferuju LEXu, cemu tim napomuzu? Lepsimu cileni systemu? ...ale na koho?

Kdo jsou ti nestandardni typci, kteri by meli byt hlaseni a proverovani?

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2251

Příspěvek#613 » úte 30. dub 2024, 06:52

Myslím, že nejlepší by bylo:
Vy jste student ??
Jakou školu studujete ??
Aha, FF, podezřelý nákup, hlásím ....

Hledáme v tom zbytečnou vědu, ale je to opatření pro opatření aby se vlk nažral a z kozy moc neubylo.

Teď si představte ty filtry v USA nebo kdekoliv na západ od nás ....



pavelg
Příspěvky: 3120

Příspěvek#614 » úte 30. dub 2024, 08:28

No právě proto první generace vedení LEXu pracovala na tom, aby ta pravidla byla transparentní, veřejná, zdokumentovaná, jednoznačná, prověřitelná a nezávisela na chuti nebo nechuti státního zaměstnance.... dneska to vypadá, že se dává poměrně silný klacek do ruky nějakým neziskovkářům a zavádí tlak na bonz pod pokutou.
To, že Pytel hraje svoje mediální hry, přece neznamená, že budeme souhlasit s tím, co zavádí. Na jedné straně můžeme třeba ocenit, že někdo dokázal zmírnit intenzitu a snížit debilitu toho konání, ale v principu se nic nezměnilo a je podle mě naprosto legitimní to kritizovat.

Uživatelský avatar
erteple
Příspěvky: 248

Příspěvek#615 » úte 30. dub 2024, 10:52

S tím naprosto souhlasím. Nemůžeme od 12/23 věčně vděčně říkat: 'jo, sice nám sebrali tohle, ale buďme vděční za to, co zůstalo...' on je sice grandfathering super, že se nikomu nic brát nebude, ale lidi sotva myslí na ty, co přijdou potom. Jako zákazy kouření pro všechny, kdo se narodili od..., atd. A pak se jednou probudíme a všechny naše zbraně budou nelegální, ale naštěstí bude dvoudenní amnestie pokud hned naklušeme vše odevzdat...

Proto jsem rád za Lex, ale nevadí mi ani ti křiklouni, kterými tu občas někdo pohrdá. I když je berete jako klauny, tak ten klaun má alespoň přístup ke králi (když už ne k Hurvínkovi, pro kterého jsou fujfuj všichni lidi kolem zbraní, včetně vlastních zaměstnanců, jak bylo patrné z jeho jednání s p. Bačovskou)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti