Proc byt clenem LEXu?



JirkaCV
Příspěvky: 1552

Příspěvek#541 » úte 16. led 2024, 18:47

Kdybys byl pozorný člen LEXu, věděl bys, že k 29.9.2023 měl 3669 členů.



pH13
Příspěvky: 97

Příspěvek#542 » úte 16. led 2024, 18:54

S tou informační smrští opatrně. Pan Černý z LL působí občas jako fanatik, který trpí silně jednostranným viděním, což může naopak "běžné" lidi proti vlastníkům zbraní popouzet, protože si mohou myslet, že jsou všichni držitelé ZP jako on. Ostatně přesně takhle to funguje v USA. Pár let jsem tam bydlel a z původního nekritického nadšení pro volné držení zbraní mě vyléčili právě mnozí zbraňoví aktivisti (některým bych nesvěřil ani nůžky se špičkou a raději bych měl za souseda fetujícího černocha než je, cítil bych se bezpečněji). Čímž neříkám, že pan Černý dosahuje jejich "kvalit", ale krok tímto směrem vidím.

Podobně není moc moudré zdůrazňovat sportovce a myslivce, protože ti dělají činnost pro běžného občana zjevně užitečnou - starají se o roztomilá zvířátka (a pak je zabijou a sežerou) a vozí medaile z olympiády, zatímco ti ostatní hnusní militaristi ne, takže bych nerad skončil, aby vlastnictví zbraní bylo podmíněno loveckým lístkem nebo členstvím ve sportovní organizaci a povinnou účastí na minimálně pěti soutěžích ročně.

Z mého pohledu je strategie Lexu nejméně rizikovu: vysvětlují těm, kteří rozhodují, faktory spojené s kontrolou zbraní, vyvracejí mýty a podobně. Bylo by pěkné, kdyby totéž vysvětlovali našim spoluobčanům, ale jak už bylo řečeno, chybí kanál. Na FB a dalších sociálních sítích se jejich příspěvky dostanou pouze těm, kdo se je rozhodnou odebírat, protože každý dostává jen to, co si aktivně vybere, popřípadě co mu vybere algoritmus, takže nové dušičky tam nenaberou. Mohli by si za podstatné peníze objednat, aby se jejich sdělení objevovala všem v rámci reklam, ale jak dobře víme, člověk přizpůsobený moderní době reklamy automaticky zmizíkuje, takže to také moc nefunguje. No a do velkých médií by se dostali, jen kdyby se od nich dalo čekat, že budou podporovat zrovna žádanou lini, jenže my od nich čekáme pravý opak.

Což neznamená, že by se vůbec neměli snažit, ale měli bychom mít realistická očekávání a hlavně bychom si měli uvědomit, že je to na nás všech, protože každý máme kolem sebe spoluobčany-nestřelce a při vhodné příležitosti můžeme občas přihodit nějakou tu osvětovou poznámku.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2239

Příspěvek#543 » úte 16. led 2024, 20:05

Jak se chcete pozvat sám na debatu do televize ? To by mne fakt zajímalo.
Znám jednoho, co takhle do televize vyrazil a skončil v Bohnicích .....

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2239

Příspěvek#544 » úte 16. led 2024, 20:31

JirkaCV píše:Kdybys byl pozorný člen LEXu, věděl bys, že k 29.9.2023 měl 3669 členů.


Takže zhruba jeden ze sta držitelů ZP podporuje LEX členstvím. Pak ale nelze čekat zázraky. A bylo by zajímavé vědět, kdo z diskutérů a úkolovatelů je také člen.



pavelg
Příspěvky: 3093

Příspěvek#545 » úte 16. led 2024, 20:33

Já jo, ale já neúkoluju, já spíš říkám, že je osvěta sousedů by měla chodit přes členy a od těch volajících po mediální aktivitě zvlášť.



cipis
Příspěvky: 2116

Příspěvek#546 » úte 16. led 2024, 21:06

Kdybych se mel spolehat na medialni osvetu od Lexu, tak by to s kolegy zrovna moc dobre nedopadlo ... Hromadu veci si nechali vysvetlit, ale o Lexu v zivote neslyseli. Ted jich ma uz par i zbrojak a z tech tezce antigun se stali aspon neutralni. U nekterych to zabralo az po letech, ale stoji ta namaha za to.



JirkaCV
Příspěvky: 1552

Příspěvek#547 » úte 16. led 2024, 21:38

Já na své okolí působím. Mé okolí mě zná a ví (doufám), že nejsem magor. Šéf si nad pracovní stůl věší úspěchy z golfu, tak já si tam pověsil certifikáty z kurzů. Už ho vedu k získání ZP (golf mi naštěstí nevnucuje).

Uživatelský avatar
ilicz
Příspěvky: 550
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#548 » úte 16. led 2024, 23:38

Pánové, tohle všechno (co s kým jak a případně i za kolik by měl LEX dělat) přísluší k řešení spíše do interního členského fóra LEXu, případně třeba na Valnou hromadu, nemyslíte? ;)



kiv61
Příspěvky: 580

Příspěvek#549 » stř 17. led 2024, 00:48

Na VH Lexu jsem byl jednou a už nikdy více!
Připadlo mi to tam jak na výroční schůzi Svazarmu před r. 89 ... :evil: Jen ta delegace z ÚV chyběla ... :lol:



getsome
Příspěvky: 620

Příspěvek#550 » stř 17. led 2024, 07:01

No, bývá to přehlídka “grey manů” kterým z každé kapsy khaki kalhot kouká teleskop nebo pepřák, to je pravda :D

Bohužel taky nikdy nedorazí víc jak 50 lidí takže usnášeníschopnost nehrozí.

Ale to jsme my - stěžovat si umíme. Zapracovat na změně se nám nechce ;)

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2239

Příspěvek#551 » stř 17. led 2024, 07:35

To ale nevypovídá nic o složení členské základny, ale o tom, kdo si najde čas vyrazit na VH.

Člen jsem dlouho, na VH jsem ještě nebyl, ale někoho z předsednictva znám osobně.



pavelg
Příspěvky: 3093

Příspěvek#552 » stř 17. led 2024, 09:01

Já jsem na VH před kovidem chodil.
V podstatě to má smysl jen v tom, že potkáte další lidi a taky bývají zajímavé příspěvky paní Bačkovské.

Jinak mi to přišlo předem nalajnované a formální jako Oskaři. Jednou tam bylo veselo kvůli lidem, co pak založili LL, jindy byla taškařice, když se lidi ptali za co byly utracené peníze, že to z grafů nevidí. Tak kluci slíbili, že ty grafy zjednoduší, aby tam nebylo vidět už vůbec nic.

V podstatě se tam nic zásadního neřešilo a byla cítit nechuť otevírat a reálně tam probírat zásadní témata. Ono taky na to není tak velký prostor, takže to není míněno jako kritika toho, že se to neřešilo tam. Ale .. ono je to tak... člověk rozumuje na webu tady nebo tam, tak mu někdo poradí, aby přestal a radši to šel vyřešit na VH... no a tam ... a tak ...

Uživatelský avatar
ilicz
Příspěvky: 550
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#553 » stř 17. led 2024, 09:24

kiv61 píše:Na VH Lexu jsem byl jednou a už nikdy více!
Připadlo mi to tam jak na výroční schůzi Svazarmu před r. 89 ... :evil: Jen ta delegace z ÚV chyběla ... :lol:


UV sedí na tom podiu vpředu :twisted:
Nevím sice, co přesně se vám na VH nezdálo, ale zasedání valné hromady má nějaká pravidla, kterými se musí řídit, ať už tato vycházejí ze zákona nebo ze stanov spolku. Pokud to má mít nějakou vážnost a smysl, nedá se to udělat jako pokec v hospodě u piva. Se zasedáním výroční schůze Svazarmu nemohu srovnávat, nemám tuto zkušenost.
Jak už jsem tu jednou psal - máte-li nějaký podnět, obraťte se přímo na představenstvo. Pokud si představujete VH jinak, přijďte s návrhem. Ať už prostřednictvím emailu nebo členského fóra - všechno se dá prodiskutovat a přínosné změny rádi aplikujeme. Nemálo lidí si tu stěžovalo na nedostatek komunikace směrem od představenstva ke členům, tahle komunikace ale musí být obousměrná. Valná hromada je místo, kde vedení spolku skládá účty za své konání členstvu, nebo aspoň těm, kteří mají zájem přijet a zúčastnit se.

Když jsem tu včera nadhodil, že jsou věci, které by se měly řešit na interním členském fóru, nikoliv "u sousedů" na pavlači, přišla mi v odpověď zpráva. Autora nebudu jmenovat, zato ji tu doslovně ocituju:
Kluci vědí že je to zbyteční --- nikdo nebude z LEXu reagovat jak tu několirát vyznělo

Takže "klucí", ať už jste, kdo jste, nebojte se a ozvěte se. Když to neuděláte, můžete akorát tak brblat u piva (nebo tady), ale ke změně to nepovede. ;)

pavelg píše:Jinak mi to přišlo předem nalajnované a formální jako Oskaři. Jednou tam bylo veselo kvůli lidem, co pak založili LL, jindy byla taškařice, když se lidi ptali za co byly utracené peníze, že to z grafů nevidí. Tak kluci slíbili, že ty grafy zjednoduší, aby tam nebylo vidět už vůbec nic.

To lajnování je dané výše zmíněnýmmi podmínkami - v tom to případě podmínkami vycházejícími ze stanov spolku:

Kód: Vybrat vše

10. Na náhradním zasedání valné hromady se jedná pouze o záležitostech zařazených v programu jednání předchozího zasedání valné hromady, která byla prohlášena za neusnášeníschopnou. Náhradní zasedání valné hromady se koná za účasti libovolného počtu členů.

Pokud se pamatuju, tak návrh na zjednodušení prezentace účetních výstupů padl na té valné hromadě z pléna, s tím, že dohadovat se dopodrobna nad každou jednotlivou položkou je ztráta času všech. V téže diskuzi pak padla i informace, že každý z členů může požádat o nahlédnutí do účetnictví a bude mu to umožněno.

Uživatelský avatar
ilicz
Příspěvky: 550
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#554 » stř 17. led 2024, 09:28

pavelg píše:V podstatě se tam nic zásadního neřešilo a byla cítit nechuť otevírat a reálně tam probírat zásadní témata. Ono taky na to není tak velký prostor, takže to není míněno jako kritika toho, že se to neřešilo tam. Ale .. ono je to tak... člověk rozumuje na webu tady nebo tam, tak mu někdo poradí, aby přestal a radši to šel vyřešit na VH... no a tam ... a tak ...


Ano. Podnět zavčas otevřený na členském fóru se může probrat tam, jde-li o dostatatečně závažný návrh lze jej navrnout a přidat na program valné hromady. Valná hromada přítomnými členy pak může na základě diskuze odhlasovat úkoly pro Představenstvo. Jsme zase zpátky u té obousměrné komunikace mezi členy a vedením spolku.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2239

Příspěvek#555 » stř 17. led 2024, 09:36

Jak se ukázalo, tak jsme prakticky všichni diskutující i členové LEX a tak by se dalo přesunout do fóra pouze pro členy. Do jakého vlákna by to mělo patřit ?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti