Proc byt clenem LEXu?

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#301 » sob 31. bře 2018, 21:03

Lynx: já bych to spíš vnímal tak, že když tohle máš třeba na autě za 200tis., bylo by pro případného zloděje pohodlnější ukrást to auto než sázet na to, že u majitele v bytě se mu povede narazit na trezor, který otevře a v něm budou nějaké pěkné zbraně. pokud jsi to myslel teda takhle.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#302 » sob 31. bře 2018, 21:45

No jo, v práci pořád vymýšlím katastrofy, až jsem z toho asi deformovaný :) Říkám si, že to může být jedno z mnoha vodítek pro tipaře, případně pro toho, kdo chce někoho majznout klackem po hlavě a získat bambitku. Tak raději na sebe neupozorňuju. A samolepku mám jen na trezoru a druhou, tu menší, jako záložku v tématické knížce. Ale to už sem nepatří.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#303 » sob 31. bře 2018, 21:52

Lynx: kdyby tohle někdo chtěl dělat, daleko snadnější by asi bylo vyfotit pár SPZ u střelnice a nemusí pátrat po nějakých samolepkách. :-) ale neříkám, že stát by se to nemohlo, možné je všechno.



kolemjdoucí
Příspěvky: 810

Příspěvek#304 » stř 9. pro 2020, 19:35

Jen takový dotaz do pranice: dělá vůbec LEX něco? Co jsem byl členem, tak se vše pohybovalo v rovině "my nesmíme o ničem mluvit, jsou tu slídilové", na webu taky nic... Změnilo se to? Na webu evidentně ne... Jediný, od koho vidím nějakou činnost, je T. Gawron na zbrojnice.com, častěji něco probleskne od Ligy Libe, která je podle všeho aktivnější.



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#305 » stř 9. pro 2020, 19:46

Podle me nezmenilo. Tj. nevim, co delaji, ale jsem si jisty, ze delaji maximum v ramci implemenrace vule EU.
Tj. hraji kartu zmirnovani katastrofy, ale za katastrofu to verejne neoznaci.
Je to nevdecna uloha a cenim si toho, ze to delaji a z principu za svoje drobne uspechy nechavaji sklizet slavu jine.
Problem vidim v tom, ze takhle to vysiluje vsechny, ale katastrofu to ani neodvrati, ani vyznamne neposune. Je to ale asi nezbytna predehra a doufam, maji i plan B.



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#306 » stř 9. pro 2020, 19:58

Ja bych je nepodcenoval, ono totiz neni snadny, kor v tehle dobe. Na webu je posledni clanek z konce listopadu...a osobne cekam na ten clanek o zasobnicich.

No a pokud jde o ten plan B...tak ten by hlavne mel mit kazdy z nas si myslim...



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#307 » stř 9. pro 2020, 20:16

Jestli ma plan B spocivat v neorganizovanem chovani nas vsech, tak to by asi bylo zbytecne ty tri stovky platit.



kolemjdoucí
Příspěvky: 810

Příspěvek#308 » stř 9. pro 2020, 20:21

Hm, právě to "nevím, co dělají" bylo pro mě důvodem k ukončení členství. Přece u takovéhoto sdružení nelze čekat jeden text a jednu zprávičku na webu za měsíc. Na webu je dokonce řada oddílů, které byly aktualizovány naposledy v roce 2019, například oddíl "Legislativa" dokonce v roce 2014!



MojeTikka
Příspěvky: 1549

Příspěvek#309 » stř 9. pro 2020, 20:27

Ja jsem jim prispival par let a uz dva roky na to prdim. Nechci uz resit, do jake miry mohou a do jake miry chteji neco ovlivnit.



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#310 » stř 9. pro 2020, 20:27

Ja naprosto chapu, ze nic nezverejnuji, zejmena z toho, o cem s kym jednaji. Ten, kdo s nimi spolupracuje, sklizi plody a neni v zajmu nikoho tahat detaily a vazby na LEX.

Vystaci si asi sami. Ja k nim mam v oblasi toho planu A duveru (to jsem takhle asi jeste o nikom nenapsal) ale fakt netusim, co delaji a hlavne jestli maji plan B a kontakty na lidi ochotne plan B realizovat.

Muj dojem je, ze u planu B by se tam neshodli. Jen muj odhad.



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#311 » stř 9. pro 2020, 20:29

stačilo se dívat na fotky z připomínkování vždycky tam z Lexu bylo několik lidí, ale to někomu kdo jim nevěří a neni již členem nemá smysl vysvětlovat



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#312 » stř 9. pro 2020, 21:08

Ale ma. LEX je proste skvely v prostredi pravniho statu pro tvorbu kvalitni legislativy. To je ten plan A.
My jsme ale v prostredi antidemokrsticke totality, ktera diktuje svoje perverze primo nebo jako direktivy do parlamentu a oni se snazi metodami A celit necemu na co nefunguji, co muzou maximalne docasne odlozit a zasvejkkvat . Tohle je prechodne obdobi, ktere skonci a bude potreba mit plan B.
Tvori plan B s nekym, kdo je toho schopen? Podle me ne, jsou zahlceni a takhle asi ani neuvazuji.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#313 » stř 9. pro 2020, 21:10

Na plán B (a C) netřeba býti členem ničeho, i když členství někde nemůže vadit.



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#314 » stř 9. pro 2020, 21:13

LL není ani náhodou aktivnější, spíš agresivnější a hlasitější na sociálních sítích - formou "blogu" jedné až dvou osob, ale jsou to slova, ne činy. Tím nekritizuji, jejich publiku to imponuje a do práce na legislativě se zapojují taky, jen je rozdíl, co je vidět na Facebooku a co se řeší v zákulisí. A směrnici je ze zjevných důvodů nutné obcházet v zákulisí.

LEX čas od času se ukáže nějakou fotku z jednání s politiky a pracovními skupinami, čas od času reportuje na členském fóru, ale to člověk musí být členem, aby viděl. Logicky ale nebudou vypisovat každý detail veřejně na web, protože eurofilů a lobby protistrany, které to může vyplašit a mobilizovat, je všude kolem dost.

Za mě mají plnou důvěru a zlaťáky nad rámec členského minima, protože dlouhodobá práce na záchraně všeho, co se na směrnici dá ošvejkovat, vyjednávání a lobbování je z velké části jejich dílo.

Plán B, to je nepřijetí směrnice a placení penále? To by u zbývajících 10.000.000 nestřelců nikdy neprošlo a LEX i politici to ví. Na neimplementaci není politický zájem, je jen plán A - zařídit, aby dopad směrnice byl minimální, ideálně jen papírování, podobně, jako teď máme nákupko na každou samonabíječku.



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#315 » stř 9. pro 2020, 21:16

Ani na A.

Tady slo o to, jestli neco delaji (nepochybne), jestli to delaji dobre (ano) a jestli to, co delaji, ma smysl (urcite aspon docasny) . A jestli to je reseni ( vubec ne) a jestli se na reseni nejak orientuji (podle me ne )

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů