Proc byt clenem LEXu?



Jardát
Příspěvky: 13

Příspěvek#271 » úte 13. bře 2018, 21:20

Jak už jsem psal,vážím si práce LEXu.Vzhledem k tomu co nám všem hrozí,jsem letos poslal tisícovku a pokládám to za dobrou investici.

Uživatelský avatar
Rudolf Steiner
Příspěvky: 43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#272 » stř 14. bře 2018, 14:13

Jsem členem LEXu, ale chápu, že někdo chce ušetřit. Až totiž z Brusele zbraně zakáží úplně, nebude muset utrácet ani za zbraně, ani za střelivo :) .

Uživatelský avatar
Miata
Příspěvky: 201

Příspěvek#273 » stř 14. bře 2018, 17:12

R. S. :clap: :clap:



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#274 » stř 14. bře 2018, 17:23

@Rudolf Steiner +100 internetů



kolemjdoucí
Příspěvky: 810

Příspěvek#275 » stř 14. bře 2018, 19:01

Rudolf Steiner> díky za demonstraci argumentačního klamu "falešné dilema" ;-)



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#276 » sob 24. bře 2018, 08:46

Bude nějaký "meet and greet" členů ZK na valné hromadě? :)



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#277 » sob 24. bře 2018, 08:51

@kolemjdoucí: Díky za demonstraci dokonalého nepochopení pointy :)



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#278 » sob 24. bře 2018, 23:36

Začínám si říkat, že když má někdo pochyby, proč být členem LEX, měl by přijít na valnou hromadu. Ta neveřejná část bývá zdlouhavá, to uznávám. Ale ta dopolední část pro veřejnost byla věcná a jasně ukázala, kolik práce LEX odvádí pro střeleckou veřejnost. Nebudu to tu plevelit detaily, ale pokud vás zajímají, napište mi SZ.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#279 » sob 24. bře 2018, 23:45

jhora: možná to sem v bodech klidně napiš, odpovíš tím na základní otázku tohoto vlákna. a třeba pak nebudou mít někteří pocit, že Lex nic nedokázal.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#280 » ned 25. bře 2018, 18:13

To bych sepsal několik stran A4. Ale pár příkladů:
  • Dva lidi z ministerstva zabili sobotu, aby přišli, připravili víc jak hodinovou prezentaci a odpovídali dokola na ty samé otázky. Tenhle vztah k LEXu nemohl vzniknout přes noc - musel ho někdo vybudovat a my z toho těžíme. Vaše dotazy na mě ve vláknu o směrnici, které jsem slíbil jim přednést, byly zodpovězeny už v té přednášce, ušetřili mi obrovskou spoustu práce tím, že přijali pozvání LEXu.
  • Domluvili pojistku odpovědnosti při nutné obraně. Momentálně pracuju pro pojišťovnu, takže dobře vím, že tohle je heroický výkon, žádná velká pojišťovna do téhle oblasti nechce, protože jí hrozí negativní publicita. Že se to povedlo, mě upřímně překvapilo a opět to indikuje, že to někdo tvrdě odmakal
  • Vidím jak jednají se mnou, coby kontaktní osobou za Piráty a naší pracovní skupinou. Jak jednají s našimi poslanci. Kolik podkladů jsem dostal, jak férově k tomu přistupují i to, jak sportovně a pragmaticky umí brát to, že se třeba v něčem neshodnem. A zároveň vím, že takhle jednají se všemi (nejen) politickými subjekty, dokonce i s těmi, kteří se k nim nechovají vždycky fér.
  • Racionálně pracují s tím, že jejich členové si potřebují občas sáhnout na jasnou a snadno viditelnou výhodu a systematicky rozšiřují seznam partnerů

Obzvlášť to poslední se může zdát jako nedůležité nebo povrchní, ale kdo chce vyhrát v obtížném boji, musí kombinovat idealismus, kompetenci a tu a tam suchý pragmatismus. Když si vezmu, s jak nízkými finančními prostředky pracuje, tak jsem opravdu nadšený tím, co za to dokážou vyprodukovat.



kiv61
Příspěvky: 578

Příspěvek#281 » ned 25. bře 2018, 22:20

Jedno z vyjádření "Pirátů":
"Nemáme problém s možností prověřit korektnost směrnice EU u Evropského soudu. Masivní vyzbrojování obyvatelstva a volný prodej zbraní podle amerického vzoru nechceme. Nepodporujeme populistická gesta k vyzbrojování občanů na vlně xenofobie a šíření strachu z uprchlíků."

Neboli klasická V.kolona co různé ty jhory vyslala do mediálního prostoru jako kouřovou clonu ?? :twisted:

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#282 » ned 25. bře 2018, 22:31

kiv61: Proč jsi z té citace vynechal první dvě věty?

"Jsme pro to, aby občané ČR mohli držet zbraň. Současná česká legislativa je dostatečně přísná. Nemáme problém s možností prověřit....."
Naposledy upravil(a) Sedmej dne ned 25. bře 2018, 22:38, celkem upraveno 1 x.



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#283 » ned 25. bře 2018, 22:36

@kiv61: No... Tak to ti nevyšlo... :D



zedik
Příspěvky: 121

Příspěvek#284 » ned 25. bře 2018, 23:22

kiv61 píše:Jedno z vyjádření "Pirátů":
"Jsme pro to, aby občané ČR mohli držet zbraň. Současná česká legislativa je dostatečně přísná. Nemáme problém s možností prověřitprověřit korektnost směrnice EU u Evropského soudu. Masivní vyzbrojování obyvatelstva a volný prodej zbraní podle amerického vzoru nechceme. Nepodporujeme populistická gesta k vyzbrojování občanů na vlně xenofobie a šíření strachu z uprchlíků."

Neboli klasická V.kolona co různé ty jhory vyslala do mediálního prostoru jako kouřovou clonu ?? :twisted:


Jsme zas u toho..současná legislativa je dost přísná,nemají problém s tím aby člověk držel zbraň ...
....Masivní vyzbrojování obyvatelstva a volný prodej zbraní podle amerického vzoru nechceme. Nepodporujeme populistická gesta k vyzbrojování občanů na vlně xenofobie a šíření strachu z uprchlíků."... Tohle tu někdo plánoval ? Ty populistická hesla k vyzbrojování občanů na vlně xenofobie atd... tím byl myšlen ústavní dodatek nebo co jako?
To jako někdo vážně čeká podporu od pirátů?



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#285 » pon 26. bře 2018, 07:22

kiv61, zedik: Pánové, vůbec nebudu komentovat ty argumentační faul, protože tohle nepatří do tématu "Proč být členem lexu". Neplevelte to tady útokem na Piráty a/nebo na mě, není to k věci. Když už, tak to plácněte do tématu o směrnici: viewtopic.php?f=57&t=7143&p=159857#p159857

Sedmej, Viral: Nekrmte trolly, ať zbytečně nedostanete flastr od modů. Ale díky za support, cením si toho ;)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti