HK USP .45 ACP

Minirecenze od střelců z našeho fóra
Uživatelský avatar
Iha
Příspěvky: 98
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1 » sob 13. čer 2009, 14:06

Tak at to nekdo zacne. Sice je to ma jedina zbran, ale proc to nezkusit.

Zbran patri do vetsi rodiny USP, ktera je dostupna v razich 9 mm Luger, .40 S&W a .45 ACP. Vyrobce take vyrabi ruzne modifikace (Compact, Fullsize, Expert, MK 23 a Tactical). Ne vsechny varianty jsou ve vsech razich. Jedná se o pistole s polygonním vývrtem a plastovým rámem. K dispozici jsou různé varianty spoušťových mechanismů a levoruká verze pojistky (ovládání střelecké pohotovosti je pouze pro praváky). Vypouštění zásobníku je vhodné pro praváky a leváky.

Má pistol je standartní velikosti v ráži .45 ACP. Při prodeji byla zabalena v plastovém kufříku s nástřelným listem a dvěma zásobníky. V této ráži jsou zásobníky plechové s plastovým podavačem a botkou. Kapacita zbraně je 12+1. Kvůli této ráži je zásobníkova šachta poměrně "tlustá" a nemusí každému padnout do ruky. Má pojistku spojenou s vypouštěním kohoutu. Spoušťový mechanismus je SA/DA.

Klady zbraně:
- celá rodina USP by podle návodu měla zvládat náboje +P+ (s upozorněním, že ne ve všech rážích se tyto náboje vyskytují)
- body zvýrazněná mířidla
- pružina, která má snižovat zpětný ráz
- nerezne
- velký záchyt závěru
- zatím žádný selhač kvůli zbrani (cca 5000 ran)


Zápory zbraně:
- vypouštění kohoutu (několikrát se mi stalo, že jsem si kohout vypustil omylem)
- někomu nemusí vyhovovat vypouštění zásobníku
- poměr kapacita zásobníku/velikost pistole (dvouřadá 1911 od Pary má 14+1)
- pistole je poměrně tlustá (z obrysu zbraně vystupuje pojistka a záchyt závěru)
- při delší střelbě není zdrsnění pistole moc příjemné do ruky



Jovah
Příspěvky: 22

Příspěvek#2 » sob 13. čer 2009, 16:16

Dík za solidní popis se snahou o objektivitu. Ještě by mne zajímal tvůj názor na často zmiňovanou výšku hlavně nad dlaní a tudíž větší klopný moment při střelbě, jestli se to skutečně tak projevuje a pak funkce toho lícovacího -o kroužku na hlavni. Zda se projevuje nějak postupné opotřebení a jakou to má životnost. Při 5000 jsi to už měnil, nebo drží původní?

Uživatelský avatar
Iha
Příspěvky: 98
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3 » stř 17. čer 2009, 15:38

O krouzek je myslim pouze u tech sportovnich modelu, alespon ja ho tam nemam. Co se tyce vysky hlavne nad dlani, tak tezko soudit. Me to nejak nepripadne, ze by se moc kroutila, ale to muze byt dost subjektivni a take zavisle od streliva. Preci jen ty moje cajicky jsou neco jineho nez treba +P :mrgreen: .

Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 346
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#4 » čtv 18. čer 2009, 08:43

Jako majitel dvou USPavadel v 9x19 se privarim :mrgreen:
S vypoustenim zasobniku nemam problem, prijde mi to jeste lepsi nez klasicky zachyt palcem
Mel jsem se zacatku problem se zachytem zaveru, ale stacilo se mazlit a mazlit ... az jsem nasel vhodnou polohu :D
Vypousteni kohoutu mi nedela problemy, ale je to hlavne o uchopu - kdyz je nekdo zvyklej drzet zbran hodne vysoko a idealne z 1911 mit palec na pojistce, tak se to asi stat muze, mne se to nikdy nepovedlo
Zdrsneni na pazbicce je v pohode
Zbran je skutecne VELKA :mrgreen: Ale nosit se to da :twisted:

Provozni zkusenosti nevelke, jedno ma nalitano tak 1000, druhy ~1500 - z toho se neda zatim ziskat nic statisticky zajimaveho

Uživatelský avatar
Klicky
Příspěvky: 182

Příspěvek#5 » sob 26. lis 2022, 01:18

Ahoj,

vyrábí se ještě vůbec řada USP? Koukám po 45 tactical a skladem nikde není.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#6 » sob 26. lis 2022, 01:35

Vyzera ze ano. Nakolko je USP v 9Luger sluzobna zbran Bundeswehru, asi ukoncenie vyroby nehrozi.
https://bh-waffenhandel.de/angebot/neuw ... kurzwaffen

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů